Zaman kaybetmeden affiliate yayıncılığa başlamak için 4 neden

Yazar: | 18 Eylül 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Zaman kaybetmeden affiliate yayıncılığa başlamak için 4 nedenAffiliate yayıncılık internetten para kazanmak isteyenlerin son yıllardaki ilk tercihleri arasında yer alıyor. Zaman, mekan hatta sermayeye ihtiyaç duymadan çalışan affiliate yayıncılar, herhangi bir affiliate ağına katılmak için de ücret ödemeden kendi blog ya da web siteleri üzerinden gelir elde etmeye başlayabiliyor.

Eğer herhangi bir ürün ya da hizmet satışı yapmadan internetten para kazanmayı istiyorsanız affiliate yayıncılık size uygun olabilir. Peki, affiliate yayıncılığa başlamak için başka ne gibi nedenler var? İşte performans yayıncılığı tercih edenleri bu alana iten nedenler…

1. Risksiz kazanç

İş hayatı herkes için risklerle dolu. Özellikle de kendi işi kurmak isteyenler için. Affiliate yayıncılık yok denecek kadar az bir yatırımla kendi işinizin sahibi olmanızı sağlayabilir. Bu noktada emeğinizin en büyük sermayeniz olduğunu düşünebilirsiniz.

Affiliate ekosistemi yayıncıların emeğinin karşılığını alabilmesi için de onlara pek çok fırsat tanıyor. Bir performans yayıncısı olarak yer alacağınız kampanyaları kendiniz seçebilir ve işe site trafiğinizi artıracağını düşündüğünüz ürünleri tercih ederek başlayabilirsiniz.

2. Sınırsız ürün ve kampanya

Eğer internette ürün satışı yapıyor olsaydınız; depolama, ürün stoğu, lojistik gibi pek çok maliyete katlanmanız gerekirdi ve tüm bu süreçler için iş gücüne ihtiyaç duyabilirdiniz. Ancak affiliate yayıncılıkta, size fayda sağlayacağını ve sitenizin trafiğini artıracağına inandığınız markaların kampanyalarına yer verebilirsiniz.

İsterseniz ürün ve kampanya seçimini site ya da blog’unuza uygun şekilde sınırlandırabilirsiniz. Bu tercih hedef kitlenize uygun ürünler sunmanız açısından faydalı olabilir. Eğer daha fazla kampanya yönetmek isterseniz affiliate yayıncılıkta edindiğiniz tecrübeye güvenerek farklı site ve blog’lar da yönetebilirsiniz.

3. Düşük maliyetle sürekli kazanç

Affiliate yayıncı olarak oluşturduğunuz içeriklerden kampanya devam ettiği sürece dönüşüm sağlayabilir ve para kazanabilirsiniz. Kısacası içeriklerinizi paylaştıktan sonra size, kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini ve içeriğinizi okuyarak hedeflenen eylemi gerçekleştirmek üzere harekete geçmesini beklemek kalıyor. Öyle ki siz uykudayken bile site ziyaretçileriniz size para kazandırmaya devam edebiliyor.

Tüm bu sistem dahilinde yayıncıların harcaması gereken bütçe ise oldukça sınırlı. Sadece alan adı, hosting ve sınırsız e-posta hesabı gibi noktalarda yapacağınız harcamalar ya da sitenizi tanıtmak için gerçekleştireceğiniz reklamlar dışında herhangi bir harcama yapmanız gerekmiyor. Üstelik gelişe teknoloji bu tür ihtiyaçlarınızı ücretsiz ya da çok düşük maliyetlerle karşılamanızı sağlıyor.

4. Affiliate ağlarıyla güvendesiniz

Affiliate pazarlama sisteminin önemli bir parçası olan, yayıncılar ve reklamverenleri tek bir platform üzerinde buluşturan affiliate ağları reklamverenler için doğru yayıncılara ulaşmak; yayıncılar için de kazançlarını güvence altına almak için son derece önemli.

Yayıncılara zengin kampanya seçenekleri sunan, ödeme takibi kolaylığı sağlayan ve yayıncılara daha güvenli dönüşüm takibi konusunda destek olan affiliate ağları ile yayıncıların sisteme girmesi ve hızla ilerlemesi kolaylaşıyor.

Paylaştığımız tü bu ayrıntılar gösteriyor ki affiliate yayıncılığa başlamak için pek çok nedeniniz var. Eğer affiliate yayıncılığı sizin de ilginizi çekiyorsa ya da tecrübeli bir affiliate yayıncısı olarak farklı reklamverenlere ulaşarak ve gelirlerinizi artırmayı hedefliyorsanız gelin siz de Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturun ve kazanmaya bugünden başlayın…

Bir Cevap Yazın