Yüksek dönüşüm oranı için viral videolardan nasıl yararlanabilirsiniz?

Yazar: | 04 Kasım 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Yüksek dönüşüm oranı için viral videolardan nasıl yararlanabilirsiniz?Özgün ve kaliteli içerik oluşturmak affiliate yayıncıların üzerinde en çok zaman harcadıkları konuların başında geliyor. Kaliteli ve okuyucuya fayda sağlayacak içerikler dijital dünyada kolayca fark ediliyor ve SEO açısından da fayda sağlıyor.

Paylaşılan içeriklerin dijital platformlarda kısa sürede çok sayıda kullanıcıya ulaşması ve yüksek etkileşim sağlaması ise paylaşılan içeriklerin başarısını ortaya koyuyor. Çünkü daha fazla etkileşim sağlamak, dönüşüm oranını artırmayı kolaylaştırıyor. Kısacası viral etki yaratan içerikler affiliate yayıncıların gelirlerini artırıyor.

Bu anlamda viral videolar, yüksek dönüşüm oranı için yayıncıların oluşturmaya çalıştıkları içerikler arasında yer alıyor. Viral videolar temel olarak, ilk bakışta reklam olduğu anlaşılmayan ve internet kullanıcıları arasında hızla yayılan video içerikleri olarak tanımlanıyor. Viral içerikler yayıncılara yüksek dönüşüm oranı dışında, bilinirlik sağlama ve kalıcı trafik elde etme gibi konularda da fayda sağlayabiliyor. Gelin viral videoların affiliate yayıncılara sağladığı faydalara ve konuya ilişkin ayrıntılara birlikte göz atalım…

Fazla zaman harcamadan oluşturulan kaliteli içerik

Kaliteli video içeriği üretmek aslında son derece düşük maliyetli ve kolay bir iş. Eğer içeriğe ilişkin etkileyici bir fikriniz varsa kamera özelliği her geçen gün daha etkin hale gelen mobil cihazlar bile sizin için yeterli bir araç olabilir.

Cihaz konusundaki ihtiyacınızı çözdükten ve doğru bir hikaye, ışık, ses konusunda temel bir bilgi edindikten sonra, kullanıcıdan kullanıcıya hızla ulaşacak bir viral içerik üretmek için hiçbir engeliniz kalmıyor.

Kısa zamanda geniş bir hedef kitleye ulaşmak

Son yıllarda azalan kullanıcı dikkat süresi, yayıncılar için daha kısa sürede mesajını veren görsel içeriklerin önemini artırmaya başladı. Özellikle online video içeriklerinin tıklanma oranının diğer dijital reklam türlerinden fazla olması viral etki yaratmak açısından video içeriklerini ön plana çıkarıyor.

Viral videolar sosyal ağların da yardımıyla kısa sürede binlerce kullanıcıya ulaşabilir. Böylece son derece düşük bir maliyetle kısa zamanda ürettiğiniz içerikler, hedeflediğinizin de üzerinde kullanıcıya ulaşarak içeriğinizin dönüşüm oranını artırabilir.

Farklı kanallardan trafik sağlamak

Video içerikleri üreterek daha önce yer almadığınız sosyal ağlarda paylaşımda bulunarak, bu kanallardan trafik elde etmeye başlayabilirsiniz. YouTube, Vimeo, Vine ve Instagram, internet kullanıcılarının en çok video izlediği mecralar arasında yer alıyor. Siz de bu mecralarda yer alarak video içeriklerinizin viral etki yakalamasını kolaylaştırabilirsiniz.

Peki videolarınızın viral etki yaratmasını nasıl sağlarsınız?

Viral etki yaratan videolar oluşturabilmek için dikkat edilmesi gerekenler

Viral video oluşturmanın elbette bir reçetesi yok. Ancak başarılı viral içerikler izlendiğinde bazı ortak noktalar göze çarpıyor. İşte bunlardan birkaçı…

Süre: Video içeriğiniz ne kadar eğlenceli ya da etkileyici bir hikayeye sahip olursa olsun, yaşadığımız çağda hiç kimsenin bir videoya ayıracağı uzun bir süre yok. Bu nedenle kullanıcı dikkat süresi de göz önüne alınarak videolarınızın süresini fazla uzun tutmamakta yarar var. Konu hakkında yapılan analizler de bu durumu kanıtlıyor; başarılı viral videoların yüzde 60′ının 3 dakikadan daha kısa olduğu göze çarpıyor.

Duyguları harekete geçirmek: Video içeriklerinizin başarısını artırmak için güncel konuları ele almak, gündelik yaşantıdan kesitler sunmak ve bu hikayeleri eğlenceli, duygusal ya da şaşırtıcı bir şekilde kullanıcıya aktarmak önem taşıyor.

Kısa başlık: Tıpkı yazılı içeriklerde olduğu gibi video içeriklerinde de başlık uzunluğu önemli bir nokta. Kısa başlıklar oluşturmak ve başlıkta etkileyici kelimeler kullanmak, kullanıcıda merak uyandırarak onları videoyu izlemeye yönlendirebiliyor.

Siz de bahsettiğimiz ipuçlarından faydalanarak viral videolar oluşturabilir, yüksek dönüşüm oranı sağlayarak affiliate gelirlerinizi artırabilirsiniz. Eğer içerikleriniz üzerinden affiliate geliri elde etmek istiyorsanız ReklamAction, performans pazarlama alanında yıllardır elde ettiği tecrübe ve geniş reklamveren ağı ile sizin için doğru tercih olabilir. Gelin ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturun, kazanmaya bugünden başlayın…

Bir Cevap Yazın