Yayıncıların affiliate ağlarını tercih etmesi için 3 önemli neden

Yazar: | 24 Ağustos 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Yayıncıların affiliate ağlarını tercih etmesini sağlayan 3 önemli nedenEğer internet üzerinden gelir elde etmeyi düşünüyorsanız pek çok kişi gibi sizin de tercihiniz affiliate yayıncılık olabilir. Performans pazarlama ile gelir elde etmeye uygun olduğunu düşündüğünüz bir siteniz ya da blog’unuz varsa sıradaki aşama bir affiliate ağına katılmak…

Yayıncılar ile reklamverenleri buluşturan ve sistemin sorunsuz işlemesini sağlayan affiliate ağları yayıncıların gelirlerini güvence altına almakla kalmıyor onlara sayısız kampanya seçeneği sunarak gelirlerini artırmalarını kolaylaştırıyor. Aynı şekilde reklamverenler de affilate network’leri sayesinde doğru yayıncıya ulaşarak uzun vadeli iş ortağı olabileceği mecralarla bir araya gelme fırsatı yakalıyor.

Serbest çalışan affiliate yayıncılar ve kendi affiliate sistemini oluşturan firmalara rağmen birçok yayıncı performans ağlarında yer almayı tercih ediyor. Peki neden? İşte affiliate ağlarını yayıncılar için vazgeçilmez kılan bazı ayrıntılar…

Ödeme garantisi

Yayıncıların affiliate ağıyla çalışmak istemelerinin nedenleri arasında ödeme güvenliği ilk sıralarda yer alıyor. Eğer serbest çalışan bir yayıncı olmayı tercih ederseniz ödemelerinizi zamanında ve tam olarak alabilmek için her reklamverenle ayrı ayrı sözleşme yapmanız gerekir. Bu da önemli bir zaman kaybı anlamına gelir.

Ayrıca sözleşmeye rağmen yaşanan herhangi bir olumsuzlukta, ödemenizi alabilmeniz için yine firmayla iletişim kurmak ve anlaşmak zorunda kalabilirsiniz. Oysa affiliate ağları komisyonların, önceden belirlenen koşullarda yayıncılara ödenmesini garanti eder. Bu sistem çoğunlukla yayıncıların pazarlama ağlarında biriken komisyonlarının, belirli periyotlarla yayıncıya ödenmesi şeklinde gerçekleşiyor.

Farklı kampanya seçenekleri

Affiliate ağlarının yayıncılara sağladığı avantajlardan bir diğeri de, network’ün sahip olduğu portföy nedeniyle yayıncıların birçok reklamveren ve farklı kampanya hakkında kolayca bilgi sahibi olması

Bağımsız yayıncılar farklı kampanyaları değerlendirmek için yayıncılarına uygun reklamverenleri araştırması ve onlarla doğrudan iletişime geçmesi için çaba göstermek zorunda. Oysa affiliate ağlarında yer alan yayıncılar kendilerine uygun en karlı kampanyalara kolayca erişebiliyor ve zaman kaybetmeden içerik oluşturarak gelir elde etmeye başlayabiliyor.

Dönüşüm oranlarının objektif olarak takip edilmesi

Yayıncıların affiliate gelirlerini hesaplayabilmeleri için kampanyaların dönüşüm oranlarını izlemeleri gerekiyor. Eğer bağımsız çalışan bir yayıncıysanız dönüşüm takibini sadece reklamverenin analizlerinden öğrenebilirsiniz. Bu anlamda hem komisyon ödeyen hem de analiz yapan tarafın aynı olması yayıncılar açısından güvensizlik oluşturabiliyor.

Oysa bir affiliate ağında yer alıyorsanız, dönüşüm verilerini network’ün sahip olduğu sistem üzerinden izleyebilirsiniz. Böylece tarafsız konumda bulunan satış ortaklığı ağının sunduğu objektif verilerle dönüşüm oranınızı takip edebilir, kazancınızı kolayca hesaplayabilirsiniz.

Görüldüğü gibi affiliate ağları yayıncılara pek çok seçenek sunuyor. Böylece yayıncılar sektördeki sıkıntılardan uzak kalarak, kalıcı bir başarı elde etmek için sadece işlerine odaklanabiliyor. Eğer siz de yayıncı olarak bir satış ortaklığı ağı ile çalışmayı düşünüyorsanız ReklamAction sizin için uygun bir tercih olabilir. Gelin ReklamAction yayıncı hesabınızı bugünden oluşturun, kazanmaya hemen başlayın…

 

Bir Cevap Yazın