Video içerikleriyle affiliate gelirlerini artırmanın yolları

Yazar: | 09 Ocak 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Video içerikleriyle affiliate gelirlerini artırmanın yollarıDijital dünyada görsel içeriğin önemi gün geçtikçe artıyor. Özellikle, video içeriklerinin yükselişi, yayıncıların bu anlamda ciddi bir çalışma içine girmesine neden oldu. Yazılı içerikler yerine; anlaşılabilir, akıcı, eğlendirici ve mümkün olduğu kadar kısaca konuyu anlatabilen videolar ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Elbette bu içeriklerin görsel olarak da kaliteli ve çözünürlüğü yüksek videolar olması gerekiyor.

Affiliate yayıncılar için de video içeriği yükselen bir değer. Videolar, hem yayıncı hem de reklamveren tarafında daha fazla ziyaretçi ve müşteri anlamına geliyor. Dolayısıyla bu içerikler, affiliate pazarlama alanında her iki tarafın da kazanç sağlanmasına aracı oluyor.

İşte video içeriklerinin performans yayıncıları için sağladığı avantajlardan bazıları…

Güven kazanmak

Site ya da blog’unuzun ziyaretçilerine uzun uzun anlatmak istediğiniz ürün veya hizmet özelliklerini kısa bir video ile aktarmanız mümkün. Üstelik videolar ürün hakkında görsel bir etki yarattığı için güven ve inandırıcılık yönünden de son derece etkili bir içerik türü.

Bu anlamda sitenizin güvenilirliğini artırmak ve “gördüklerinize inanın” demek için video içerikleri oluşturmanız faydalı olabilir.

Video paylaşım sitelerinden faydalanmak

Hazırladığınız video içeriklerini sosyal ağlarda paylaşarak sitenize trafik sağlayabilirsiniz. Vimeo, YouTube, Dailymotion gibi video paylaşım sitelerinde yayınlayacağınız videolar siteniz ya da blog’unuz için önemli bir trafik kaynağı olabilir.

Milyonlarca ziyaretçi trafiğine sahip bu video paylaşım ağları, sitenizin bilinirliğini artırma konusunda da size fayda sağlayabilir.

Ziyaretçilerinizle aranızda bağ kurun

Oluşturacağınız video içeriklerinin çekim kalitesi açısından yüksek standartlarda olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak kaliteli çekim her zaman profesyonel videolar anlamına gelmiyor.

Özellikle akıllı telefon ve web cam gibi cihazlarla çekilen videolar, amatör çekim izlenimi yaratsa da kullanıcılarla site arasında bağ kurulmasını sağladığı için önemli bir teknik olarak değerlendirilebilir. Ziyaretçiler, bu tür videolarla kendi çekimleri arasında benzerlik olması nedeniyle kendilerini site ya da blog’a yakın hissedebilirler. Global video paylaşım sitelerinde karşılaşabileceğiniz “Kendin Yap” türü videolarda da oluşturulmak istenen bu bağı fark edebilirsiniz.

Dolayısıyla, kendi el kameranızla, webcam veya akıllı telefonunuzla, görüntü ve çekim kalitesini koruduğunuz sürece, kaliteli ve ilgi çekici içerik üretebilirsiniz.

Paylaştığımız önerileri göz önünde bulundurarak video içerikleri oluşturabilir ve sitenize sağladığınız kaliteli trafik yoluyla affiliate gelirlerinizi artırabilirsiniz. Gelirlerinizi arttıracak alternatif modeller ve optimizasyon desteği ile daha çok ziyaretçiye ulaşabilmek için ReklamAction ile tanışın. Türkiye’nin en güçlü affiliate ağı ReklamAction ile kazanmaya başlamak için, yayıncı hesabınızı hemen oluşturun.

 

Bir Cevap Yazın