Video içeriklerinin affiliate yayıncılara sağladığı 4 fayda

Yazar: | 28 Ağustos 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Video içeriklerinin affiliate yayıncılara sağladığı 4 faydaİnternet kullanıcılarının dikkatini çekmek ve yayıncı sitelerde daha uzun vakit geçirerek etkileşim sağlayabilmeleri için video içerikler son derece önemli araçlar. Affiliate yayıncılar da bu etkiden yararlanmak amacıyla sitelerinde sık sık video içeriklerine yer veriyor. Sosyal medya etkileşimini artırmak açısından da video içeriklerinden faydalanmak önem taşıyor. Araştırmalara göre kullanıcıların sosyal ağlarda en çok paylaştığı içerik türleri arasında, videolar yüzde 48 oranla ilk sıralarda yer alıyor.

Ancak video içeriklerini etkin bir şekilde kullanabilmek için kısa, kolay anlaşılır ve hedef kitlenin ilgisini çekecek içerikler oluşturmak gerekiyor. Bu anlamda kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran videolar yayıncı ve reklamverene daha fazla ziyaretçi kazandırıyor. Peki site trafiği dışında video içeriklerinin ne gibi faydaları var?

1. Güven oluşturmak

Video içerikleri kullanıcıların siteye ve içerikte tanıtılan ürüne güvenmesini sağlıyor. Araştırmalara göre, kullanıcıların yüzde 58’i video içerik oluşturan siteleri daha güvenilir buluyor. Özellikle affiliate kampanyalarında yer alan ürünler için oluşturacağınız videolar hem yayıncı olarak sitenizin hem reklamverenin hem de ürünün güvenilirliğini artırabilir.

2. Sosyal medya etkileşimi

Girişte de bahsettiğimiz gibi artık sosyal ağlarda paylaşılan içeriklerin çoğunu görseller ve özellikle videolar oluşturuyor. Bu nedenle oluşturduğunuz ilginç videolarla sosyal ağlardaki takipçi sayınızı artırmanız mümkün.

Hatta hiç düşünmediğiniz bir anda farklı video içerikleriyle viral etki elde etmeniz de mümkün. Sosyal medya platformlarında bu şekilde artırdığınız takipçi sayısı, topluluk yönetimi ve kalıcı trafik oluşturmak açısından işinize yarayabilir.

3. Dönüşüm oranını artırma

ComScore tarafından yapılan bir araştırmaya göre online alışveriş yapanların yüzde 90′ı, video içeriklerinin satın alma kararları üzerinde etkisi olduğunu belirtiyor. Bu oran yayınları yoluyla dönüşüm oranını ve affiliate gelirlerini artırmak isteyen yayıncılar için video içeriklerinin ne kadar etkili olduğunu bir kez daha göz önüne seriyor.

Siz de gelirini artırmak isteyen bir performans yayıncısı olarak videoların etkisinden yararlanabilir. Bu tür içeriklerle ziyaretçilerinizi etkileyerek onları satın almaya yönlendirebilirsiniz.

4. Duyguları harekete geçirmek

Araştırmalar da gösteriyor ki kullanıcılar özellikle sosyal ağlarda komik ve bilgilendirici videoları paylaşmayı tercih ediyor. Buradan yola çıkarak sadece ürün tanıtımı için değil eğlendirme ve bilgilendirme amaçlı farklı video içerikleri de oluşturabilirsiniz. Böylece kullanıcılarla aranızda duygusal bir bağ oluşturarak uzun vadeli etkiler elde edebilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken oluşturduğunuz içeriklerin hedef kitlenizle ve sitenizin genel yayın stratejisiyle uyumlu olması.

Siz de bahsettiğimiz önerileri göz önünde bulundurarak video içerikleri oluşturabilir ve site ya da blog’unzua sağladığınız kaliteli trafik yoluyla affiliate gelirlerinizi artırabilirsiniz. Gelirlerinizi arttıracak alternatif modeller ve optimizasyon desteği ile daha çok ziyaretçiye ulaşabilmek için ReklamAction ile tanışın. Kazanmaya başlamak için gelin hemen, yayıncı hesabınızı oluşturun

Bir Cevap Yazın