Sitenizin trafiğini artırmadan affiliate yayıncılığından nasıl daha fazla kazanabilirsiniz?

Yazar: | 13 Mart 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Sitenizin trafiğini artırmadan affiliate yayıncılığından nasıl daha fazla kazanabilirsiniz?Affiliate pazarlama pek çok yayıncı için önemli bir gelir kaynağı. İlk bakışta performans yayıncılığından ciddi bir gelir kazanmak zor gibi görünse de doğru stratejilerle bunu başarmak hiç de zor değil.

Bu anlamda affiliate ekosistemine katılan birçok yayıncı gelirlerini artırabilmek için sadece site ya da blog’una daha çok trafik çekmeye odaklanıyor. Trafiği olmayan bir siteyle performans yayıncılığından gelir elde etmek elbette mümkün değil. Ancak var olan trafiği daha etkin bir şekilde yönlendirerek yeni ziyaretçilere ve okuyuculara ihtiyaç durmadan affiliate gelirlerinizi artırabilirsiniz. Nasıl mı? İşte sitenizin trafiğini artırmadan affiliate yayıncılığından daha fazla kazanmanızı sağlayacak ipuçları…

Online dünyanın yeni para birimi; güven

Başarılı affiliate yayıncılarına, başarılarının sırrını sorduğunuzda büyük oranla size verecekleri cevap; “güven inşa etmek” olur. Her şeyin aslında sanal olduğu bir dünyada rekabet avantajı yakalamak, daha fazla kazanmak ve sürdürülebilir bir başarı yakalamanın yolu güven vermekten geçiyor. Bu nedenle affiliate yayıncılıkta; okuyucuların her ne olursa olsun içeriğinizden yola çıkarak bir ürün ya da hizmet satın almasını sağlamaktan çok, size ve içeriklerinize güven duymasını sağlamanız önem taşıyor.

Okuyucularınızla aranızda oluşan güven, onların ihtiyaç duydukları konularda sizin içeriklerinize başvurmasını sağlar. Böylece yeni trafik kanallarına ihtiyaç dumadan var olan kitleyle gelir elde etmeye devam edebilirsiniz.

Objektif yorumlar yazmak

İnternet kullanıcılarıyla aranızda güven oluşturmak için yapabileceğiniz pek çok şey var. Bunların en önemlilerinden biri de tanıttığınız ürünler hakkında, içeriğinizde objektif yorumlara yer vermek.

İçeriklerinizde yer alan ürünlerin satın alınmasını sağlayacak ifadeler kullanmak yerine ürünü artı ve eksileriyle birlikte tanıtmak, okuyucularda sizin güvenilir bir yayıncı olduğunuza ilişkin bir algı oluşmasını kolaylaştırabilir. İçeriğinizde tanıttığınız ürünü kullanıyor olmanız bu konuda etkileyici olabilir.

E-posta pazarlamasından faydalanmak

Yapılan bir araştırma birçok affiliate yayıncının, gelirlerinin yüzde 75’ini e-posta pazarlaması yoluyla kazandığını gösteriyor. E-posta listenizde yer alan kullanıcılar sitenize sağladığınız yeni trafiğin bir parçası olmamasına rağmen, onlarla daha önce kurduğunuz bağ affiliate gelirlerinizin artmasını sağlayabilir.

Kullanıcılara gönderdiğiniz kişiselleştirilmiş e-postalar yoluyla onların ilgisini seçmeniz ve sitenizi ziyaret etmelerini sağlamanız, sitenize yeni trafik elde etmeden dönüşüm oranınızı artırmanızı sağlayabilir.

Küçük hediyeler ve promosyonlar

Sitenize yeni trafik elde etmeye ihtiyaç duymadan sadık bir okuyucu kitlesi üzerinden gelir elde etmek için, okuyucularınızla aranızdaki bağı güçlendirecek bazı küçük hediyeler ve promosyonlardan faydalanabilirsiniz.

E-kitaplar, videolar, kendi oluşturduğunuz eklentiler ve temalar ya da okuyucularad eğer katacağını düşündüğünüz küçük promosyonlar bu anlamda işinize yarayabilir.

Paylaştığımız yöntemleri değerlendirerek siz de blog ya da web sayfanıza yeni trafk kazandırmak için uğraşmadan, dönüşüm ve etkileşim oranınızı artırabilirsiniz. Performans yayıncısı olarak ihtiyaçlarınızın önemsendiği, önceliklerinize önem verildiği bir profesyonel yardım almak istiyorsanız ReklamAction, tecrübeli kadrosuyla her zaman yanınızda. Siz de yayıncı hesabınızı hemen oluşturun, kazanmaya bugünden başlayın…

Bir Cevap Yazın