Sitenizdeki tekrarlanan içerikler affiliate işinize zarar veriyor olabilir mi?

Yazar: | 18 Ocak 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Sitenizdeki tekrarlanan içerikler affiliate işinize zarar veriyor olabilir mi?İnternet sitelerinde tekrar eden içeriklerin hiç de iyi bir ünü olduğu söylenemez. Bu içeriklerin, sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını kötü yönde etkilediği internet pazarında bilinen bir gerçek. Özellikle Google’ın siteleri belirli kriterlere göre sınıflandıran Panda uygulaması, tekrar eden içerikler konusunda oldukça katı davranıyor.

Peki, yinelenen içerikler affiliate işinize ne gibi zararlar verebilir? Her şeyden önce, kazançlı bir affiliate yayıncılık için sitenizin arama motorlarında üst sıralarda olabilmesi gerekiyor ve tekrarlanan içerikler bunu olumsuz olarak etkiliyor. Bunun önüne geçmek için neler yapılabilir, sizin için inceledik.

Yinelenen içerik cezalarının önüne nasıl geçebiliriz?

Başka bir web sitesindeki bir makaleyi, gönderme yapmak amaçlı kullanacaksanız bire bir olarak o makaleyi almak yerine anlatılmak istenen konuyu kendi cümlelerinizle birazcık farklılaştırmak, hem içerik tekrarına girmeden o makaleyi kullanmanıza olanak sağlar hem de arama motoru filtrelerine takılmanıza engel olur.

İçerikleri nasıl farklılaştırabiliriz?

Başka bir içeriği sitenizde yayınlamak için üzerinde değişiklik yaparken, yeni içeriğin en azından yüzde 20’sini değiştirmek arama motorları için yeterli olacaktır. Ancak içerikte  yapılacak yüzde 50 oranında bir değişiklik, daha sonra oluşabilecek algoritma değişikliği durumlarında da içeriğinizin güvende kalmasına yardımcı olabilir.

“Ceza” doğru kelime mi?

Tekrarlanan içerikler için arama motorlarının uyguladığı filtreleme işlemine ceza demek biraz haksızlık yapmak olabilir. Hiçbir site, tekrar eden bir içerik kullandığı için sıralamada 100 sıra birden kaybetmez. Ancak sitenizde bire bir yinelenen içerik kullanmanızın olumlu bir yanı olmadığı düşünüldüğünde arama sonuçlarında alt sıralarda kalmak site trafiğinizi dolayısıyla da affiliate işinizi olumsuz yönde etkileyebilir.

Benzer ürün açıklamaları arasından nasıl sıyrılabilirsiniz?

Affiliate yayıncılık için vazgeçilmez olan ürün tanıtımlarını, benzer sitelerdekilerden ayrıştırmak için özgün tanıtım yazıları yazmak ve kaliteli trafik üretmek işinize yarayabilir. Geleceğin Panda endeksli Google dünyasında, yayın ve ürün tanıtımlarınızda, diğer sitelerinkine ek olarak farklı değerler yaratmak iyi bir çözüm olabilir.

Genel olarak yinelenen içeriklerin yarattığı olumsuz durumun önüne geçmek için o içerikleri doğrudan almak yerine ifadeyi bozmadan benzer cümleler kullanmak affiliate yayıncılıkta işinize yarayabilir. Performans yayıncılıkla ilgileniyor ve gelirinizi arttırmak istiyorsanız önde gelen affiliate ağı ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın