Sağlıklı Yaşam Konseptli Online Mecralar İçin 3 Adımda Kazanç Sağlama İpuçları

Yazar: | 18 Mayıs 2017
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

saglikli-yasamSon yıllarda insanların yaşam biçimlerini iyileştirme ve hayat kalitesini artırma yönündeki eğilimleri, online dünyada da kendine karşılık buluyor. Sağlıklı yaşam konseptinin internette en çok araştırılan, üzerine en çok düşülen konulardan biri olması, bu alana odaklanan mecraların sayısının da artmasına ön ayak oluyor. Performans pazarlama olarak Türkçe’ye çevrilen affiliate marketing ise ilerleyen yıllarda da popülerliğini koruyacak olan bu konsepti konu alan yayıncıların mecralarından gelir elde etmelerini sağlıyor.

Affiliate pazarlama, yayıncıların ziyaretçi kitlesinin ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetlerin tanıtımını yaparak kazanç elde ettiği bir pazarlama yöntemi. İşte en çok kazandıran pazarlama modellerinden biri olan affiliate ile sağlıklı yaşam üzerine içeriklere sahip olan platformunuzdan gelir sağlayabilmek için atmanız gereken 3 adım…

1) İçerik İnşası İçin Odak Noktanızı Belirleyin

Web sitenizin sağlıklı yaşam biçimleri alanında ziyaretçilerin beklentilerine karşılık verebilecek içeriklerle donatıldığından emin olmanızda fayda var. Bu anlamda öncelikle ziyaretçilerinizin kimlerden oluştuğunu bilmeniz ve onların ilgi alanlarına yönelik içerikler oluşturmaya önem vermeniz gerekiyor. Hedef kitlenizi ne kadar iyi tanırsanız, mecranızın sağlayacağı trafik de o kadar kaliteli olacaktır. Bu da affiliate kampanyalarının başarısında kritik rol oynayan faktörlerden biri oluşturuyor.

İçerik inşa ederken sağlıklı yaşam odağına giren noktalara değinmek, ancak genel değil daha özel konuları işlemek hem içerik kalitenizi artıracak hem de online kullanıcıların ihtiyaçlarına direkt hitap ederek ilgi seviyesini yüksek tutmanızı kolaylaştıracaktır. Örneğin, “kilo vermeyi kolaylaştırarak egzersizler”, “metabolizmayı hızlandıran gıdalar” gibi ana konseptin dışına çıkmayan niş konuları ele alabilirsiniz.

2) Affiliate Tekliflerini Değerlendirin

Platformunuzda yer alan içerikler yoluyla trafik sağlamaya başladıktan sonra dönüşüm sağlayabileceğiniz affiliate tekliflerini değerlendirme aşamasına geçebilirsiniz. Hangi teklifleri seçeceğinize karar vermeden önce ilk olarak ziyaretçi kitlenizin ilgisini çekebilecek ürün ve hizmetlerle ilgili kampanya tekliflerini göz önünde bulundurmanızda büyük yarar var.

Affiliate tekliflerine ulaşmak için ise iki farklı yöntemden birini tercih edebilirsiniz. Bunlardan ilki, reklamveren firmalarla direkt olarak iletişime geçmek ve affiliate kampanyaları için birlikte anlaşmaya varmak. Bir diğer yöntem de güvenilir bir affiliate ağı ile çalışmak. Reklamveren ve yayıncı arasında bir köprü görevi gören affiliate ağları, pek çok açıdan avantaj sağlayabiliyor.

Örneğin ReklamAction gibi affiliate ağları, platformunuza en uygun tekliflere ulaşmanız ve kampanya performansınızı artırmanız konusunda destek olabilir. Öte yandan affiliate ağı ile çalışmayı tercih ettiğinizde reklamveren inisiyatifine bağlı kalmaksızın affiliate geliri elde edebilirsiniz.

3) Pazarlama Çalışmalarına Başlayın

Ziyaretçileriniz için en uygun ve yüksek etkileşim sağlayabilecek affiliate kampanyalarına karar verdikten sonra, mecranızda kampanyaya ilişkin hazırlıklar yapmaya başlayabilirsiniz. Bu anlamda, affiliate kampanyasının amacına hizmet eden ve hedeflenen davranışın gerçekleştirilmesini kolaylaştıracak içerikler oluşturarak affiliate pazarlama için gerekli düzenlemeleri uygulayabilirsiniz.

Daha sonra ise kaliteli trafik oranını yükseltmek için e-posta pazarlaması ya da sosyal medya pazarlaması gibi etkili yollara başvurabilir ve dönüşüm oranlarına paralel olarak affiliate kazancınızın artışını gözlemleyebilirsiniz. Eğer siz de cazip ürün tekliflerinden yararlanmak ve affiliate dünyasına adım atmak istiyorsanız hemen ReklamAction hesabınızı oluşturun ve bir an önce platformunuzdan gelir elde etmeye başlayın.

 

Bir Cevap Yazın