Reklamverenler için 4 önemli landing page stratejisi

Yazar: | 08 Mayıs 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Reklamverenler için 4 önemli landing page stratejisiAffiliate pazarlamaya yatırım yapan bir firmaysanız reklam gelirlerinizi artırmak için dikkat etmeniz gereken konuların başında landing page optimizasyonu geliyor. Özellikle affiliate yayıncılar yoluyla sitenize ulaşan trafiği müşteriye dönüştüremiyorsanız bu konuda mutlaka yapmanız gereken çalışmalar var demektir.

Bir reklamveren olarak varış sayfasını (landing page) ziyaretçinin sitenize affiliate yayıncıların içeriklerde yer alan bağlantılar yoluyla ulaştığı ilk sayfa olarak düşünebilirsiniz. Bu sayfanın tasarımı, içeriği ve diğer ayrıntıları affiliate reklamlarınızın dönüşüm oranını artırmak açısından önem taşıyor. ReklamAction olarak sizler için affiliate pazarlama yoluyla sağladığınız faydayı artıracak, varış sayfası optimizasyonuna ilişkin bazı önerileri hazırladık…

1. Varış sayfasını doğru belirlemek

Affiliate içeriklerinde yer alan bağlantılarınızın belirlenmesi landing page optimizasyonunun önemli bir kısmını oluşturuyor. Bu anlamda eğer belirli bir ürün veya kampanyaya yönelik başarı sağlayabilmek adına affiliate pazarlamadan yararlanıyorsanız o ürünün veya kampanyanın bulunduğu sayfaya ait linke odaklanmanızda fayda var. Eğer marka bilinirliğinizi artırmayı hedefliyorsanız web sitenizin ana sayfası başta olmak üzere blog içeriklerinizi, sitenizin hakkımızda sayfasını ya da anket, üyelik formu gibi içeriklerin yer aldığı sayfaları “landing page” yani varış sayfası olarak belirleyebilirsiniz

2. Kampanya ve ürünleri farklılaştırmak

Özellikle satış odaklı kampanyalarınız için affiliate pazarlamadan faydalanıyorsanız zaman zaman bu ürünleri farklılaştırmak, hedef kitlenin ilgisini çekebilmek amacıyla farklı dönemlerde çeşitli ürünleri tercih etmek ve varış sayfalarını da bu ürünlere göre değiştirmek işe yarayabilir. Böylece sadece tek bir ürüne odaklanmak yerine farklı ürünlerle satışların artırabilir ve pazarlama hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

3. İçerik ve ürün sayfası koordinasyonu

Landing page optimizasyonunda varış sayfasıyla yayıncıların içerikleri arasında bir koordinasyon olması da son derece önemli. Bu anlamda performans yayıncılarının paylaştığı içeriklerden yola çıkarak sitenize ulaşan kullanıcılara doğrudan içerikte yer alan kampanya ya da ürün sayfasına yönlendirmek gerekiyor.

Yayıncı ve reklamverenin sitesi arasında kurulan bu ilişki yayıncıların hazırladığı içerikten etkilenerek sitenize ulaşan kullanıcıları, kolayca satın almaya ikna edebilmenizi sağlar.

4. Görsel ve video içerikleri

Affiliate içeriklerinde ürün ya da kampanyanıza ait detaylar belirtilmiş olabilir. Ancak okuyucunun sitenize ulaştığı son nokta da onları etkileyecek görsellerin kullanılması yararlı olabilir. Varış sayfasında potansiyel müşterilerinizin satın alma kararını etkileyecek görsellerin bulunması marka imajınızı desteklemek açısından da önem taşıyor. Aynı şekilde varış sayfasında ürün ya da kampanya videonuzun yer alması da etkileyici olabilir.

Bahsettiğimiz tüm bu ipuçlarını değerlendirerek siz de affiliate kampanyalarınızın etkisini artırabilir ve dijital reklam faaliyetlerinizin hedeflediğinizden daha yüksek oranda başarı sağlamasını kolaylaştırabilirsiniz. ReklamAction potansiyel müşterilerine; en kolay, en düşük maliyetli ve en etkili şekilde ulaşmak isteyen reklamverenlerin hedeflerine ulaşmasına her aşamada destek oluyor. Gelin siz de reklamveren olarak ReklamAction üyeliğinizi bugünden oluşturun ve size neler sunabileceğimizi kendiniz görün…

Bir Cevap Yazın