Reklamverenler başarılı affiliate yayıncıları nasıl kendisine çekebilir?

Yazar: | 01 Nisan 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Reklamverenler başarılı affiliate yayıncıları nasıl kendisine çekebilir?Teknolojinin gelişmesi bazı sektörlerin küçülmesine neden olurken, bazı iş alanları da her adımda büyütmeye devam ediyor. İşte bu adım adım büyüyen sektörlerden biri de affiliate pazarlama. Reklamverenleri ve yayıncıları bir araya getiren bu sektör her iki tarafa da önemli avantajlar sunmaya devam ediyor.

Özellikle hedefine ulaşmış bir kampanya oluşturmak isteyen reklamverenler için düşük maliyetle tanıtım yapmak kolaylığı sağlayan affiliate pazarlama bu anlamda pek çok firmanın tercihleri arasında yer alıyor.

Markaların başarılı kampanyalar oluşturabilmesi için hazırlık aşamasından bitiş aşamasına kadar kampanyayı destekleyen birçok faktörün doğru bir şekilde bir araya gelmesi gerekiyor.  Bu doğrultuda reklamverenlerin kampanyalarının etkisini artıracak etkenlerden birinin de affiliate yayıncılar olduğu söylenebilir. Peki başarılı yayıncıların sizinle çalışmasını sağlamak için neler yapabilirsiniz? ReklamAction olarak reklamverenlerin, satışlarını artıracak doğru affiliate yayıncılarla birlikte, başarılı işler ortaya çıkarmasını sağlayacak bazı öneriler hazırladık…

1. Rakip analizi

Reklamverenlerin başarılı bir yayıncı ile çalışması kampanyalarının etkisini artırabilir.  Doğru bir affiliate yayıncısı ile çalışmak için de öncelikle rakip analizi yapmanın faydası olabilir.

Bu anlamda rakipleriniz çalıştıkları başarılı affiliate yayıncılarına neler sunduklarını bilmenizde fayda var. Bu sayede rakiplerinizle maddi olanakları eşitleyerek ve hatta sunduğunuz olanakları daha iyi bir hale getirerek başarılı yayıncılarla çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Özetle bu bilgiler doğrultusunda yayıncılara cazip gelebilecek komisyon teklifleri sunabilirsiniz. Bu sayede  kazandığınız hem başarılı bir yayıncı hem de hedefine ulaşmış bir kampanya olabilir.

2. Yayıncıyı doğru bilgilendirmek

Reklamveren olarak yer aldığınız affiliate kampanyaları dolasıyla sitenize her gün birçok kullanıcı ulaşıyor olabilir. Bu anlamda affiliate içerikleri yoluyla sitenize ulaşan kullanıcıları doğru faydaya yönlendirmeniz son derece önemli. Firmalar genellikle, yayıncıların içeriklerinde yer alacak linkleri, marka bilinirliğini artırmak ya da ziyaretçilerin daha fazla ürün veya hizmetle tanışabilmesi için, web sitelerinin ana sayfasına yönlendiriyor. Ancak affiliate kampanyasının başarılı olabilmesi için, potansiyel müşterileri, doğrudan hedefe yani affiliate içeriğinde yer alan ürün ya da kampanya sayfasına yönlendirmek gerekiyor.

Bu konuda yayıncının da dönüşüm oranını artırmak istediğini düşünürsek, yayıncıya vereceğiniz landing page bilgisinin ve doğru iletişim kurmanın her iki taraf için de ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.

3. Doğru affiliate ağ seçimi

Reklamverenlerin affiliate pazarlamadan sağlayacakları faydayı artırmanın ve doğru doğru yayıncılarla çalışmasını sağlamanın en etkili yollarından biri de doğru affiliate ağı ile çalışmak.  Başarılı affiliate yayıncıları ile çalışmak için size bu konuda yol gösterecek bir çözüm ortağını tercih edebilirsiniz.

Affiliate pazarlamada bütün bu unsurların bir araya gelerek bir düzen içinde çalışabilmesi son derece önemli. Eğer taşlardan biri yerine yanlış oturtulursa istenilen hedefe ulaşamayabilirsiniz. Bu anlamda bütün etkenlerin doğru seçilmesi hem kampanyanızın etkinliğini hem de gelirinizi olumlu anlamda geliştirebilir. Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction size bu konuda yol gösterebilir ve gelirinizi artmanıza yardımcı olabilir. Gelin sizde reklamveren olarak ReklamAction üyeliğinizi bugünden oluşturun ve affiliate pazarlamada başarılı performans yayıncıları ile çalışma şansını yakalayın.

Bir Cevap Yazın