ReklamAction Ekibinden Kupon Siteleri İçin Tavsiyeler

Yazar: | 18 Ağustos 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

ReklamAction Ekibinden Kupon Siteleri İçin TavsiyelerE-ticaretin giderek yaygınlaşması birçok fırsatı da beraberinde getiriyor. Online kullanıcıların indirim ve kampanyalardan faydalanmasını sağlayan kupon siteleri, e-ticaret firmalarının satışlarını artırmalarına katkıda bulunurken affiliate pazarlamada da en çok gelir elde edilen yayıncılık modellerinden birini oluşturuyor.

Kupon siteleri aracılığıyla çeşitli indirim türlerine ulaşan müşteriler, alışverişten kazançlı çıktıklarını hissettikleri için bu kategorideki platformlarda yoğun ilgi gösteriyorlar. Hatta ABD’de yapılan bir araştırmaya göre online alışveriş sırasında kupon sitelerinin sunduğu avantajlardan yararlanan kullanıcıların oranı yüzde 55. Türkiye’de 2012 yılından beri aktif olarak faaliyet gösteren kupon siteleri, affiliate alanında önemli bir kazanç kaynağı olmaya devam ediyor.

Reklamveren firmalara trafik sağlayan kupon kodları, kullanıcıların güvenini kazanmada etkin bir rol oynuyor. Ancak gitgide artan rekabet ortamında kupon sitesi yayıncılarının birtakım noktaları göz önünde bulundurmaları gerekiyor. ReklamAction’ın tecrübeli ekibinde yer alan Reklamveren İlişkileri Takım Lideri Yasemin Aktürk de kupon sitesi yayıncılarının daha fazla kazanç elde edebilmelerinde etkili olabilecek püf noktalarını paylaşıyor. İşte Yasemin Aktürk’ten kupon sitesi yayıncılığında önem verilmesi gereken noktalar…

Güncellik

ReklamAction’ın uzman kadrosunda yer alan Yasemin Aktürk, kupon sitesi yayıncılarının güncelliğe önem vermeleri gerektiğini vurguluyor. Hem reklamveren hem de yayıncı açısından güvenilirliğin başlıca kriterlerinden olan güncellik konusu, online kullanıcı sadakati sağlayabilmede büyük rol oynuyor. Çünkü geçersiz bir kuponla karşılaşan kullanıcı, doğal olarak aynı platformu tekrar kullanmak istemeyebiliyor. Bu noktada geçerliliğini yitiren, kullanılamaz duruma gelmiş kuponların mecradan kaldırılması, herhangi bir gerekçeyle kaldırılamayan kuponlar için ise görünen bir noktada güncel olmadığı bilgisinin yer alması önemli.

Kapsam

Kupon siteleri, her ne kadar yalnızca kupon kodlarının yer aldığı mecralar olarak bilinse de indirim, promosyon, kampanya gibi diğer kazanç türleri de bulunabiliyor. Daha fazla reklamveren anlamına gelebilen bu durum, aynı zamanda yayıncılara daha fazla trafik olarak dönebiliyor. Kapsamını genişleten kupon siteleri, daha fazla kişiye hitap ederek dönüşüm oranlarının artış göstermesini de sağlayabiliyor.

Sosyal medya yönetimi

Kupon sitelerinin online kullanıcılara erişebilmesinde tanıtım faaliyetleri büyük rol oynuyor. Hedef kitlenin bulunduğu sosyal medya platformlarında yer almak da kupon sitelerinin tanıtım ve duyurum yapabilmelerini büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Ancak sosyal ağlarda oluşturulan hesapların aktif olarak kullanılması ve kuponlarla ilgili en güncel bilgileri içermelerinde fayda var. Böylece kupon siteleri, sosyal medya hesaplarının kullanıcı zihninde güvenilir bir bilgi kaynağı olarak konumlandırılmasını sağlayabilir.

Bunun yanı sıra Yasemin Aktürk, yapılan son ölçümlere göre mobil cihazlar yoluyla yapılan alışverişlerde fark edilir ölçüde artış yaşandığına işaret ediyor. Bu bilginin ışığında mobil uyumlu kupon sitelerinin trafik oranlarını kolayca artırabileceklerini söylemek de mümkün. Eğer siz de minimum risk alarak maksimum kazanç sağlamak istiyorsanız hemen ReklamAction hesabınızı oluşturun, affiliate pazarlama ile hedeflediğiniz başarıya kolayca ulaşın.

Bir Cevap Yazın