ReklamAction Ekibinden Affiliate Yayıncılarına Tavsiyeler

Yazar: | 30 Haziran 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

ReklamAction Ekibinden Affiliate Yayıncılarına TavsiyelerHer geçen gün daha fazla önem kazanan affiliate pazarlama yöntemi, yayıncıların ve reklamverenlerin risk almadan en yüksek seviyede kazanç sağlayabilmelerinin önünü açıyor. Online dünyada markaların kullanıcılarına ulaşabilmelerini kolaylaştıran affiliate yayıncıları da affiliate ekosisteminde oldukça önemli bir rol oynuyorlar. Hatta ortak bir gelir elde etme temeline dayanan performans pazarlama yöntemine her geçen gün ısınmaya başlayan firmaların sayısı hiç de azımsanacak gibi değil diyebiliriz.

Özellikle karşılıklı güvenin önem kazandığı affiliate pazarlama yöntemi, e-ticaret sektörünün gelişimini de etkiliyor. Yükselen trendler arasında yer alan affiliate, elektronik ticarette söz sahibi olan firmaların sıklıkla başvurduğu bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Sektörün gelişimini her açıdan destekleyen ReklamAction, affiliate yayıncılarının daha fazla kazanmaları için daha fazla ne yapılabilir sorusunun cevabını veriyor ve ReklamAction’ın donanımlı ekibinden önemli ipuçları ve tavsiyeleri bu başlık altında sizlerle paylaşıyor.

ReklamAction ekibinden Yasemin Aktürk, hem kullanıcıları markalarla buluşturan hem de e-ticaretin büyümesinde etkili olan affiliate yayıncılarının daha fazla kazanmalarını sağlayacak fikir önerileriyle bu seriye katkıda bulunarak bir ilke imza atıyor. İşte Yasemin Aktürk’ün yayıncılar için tavsiyeleri…

E-ticaret ve Affiliate İlişkisi

Yapılan araştırmalar, e-ticaret hacminin 2015 yılında 25 milyar lira olduğunu gösteriyor. 2016 yılına gelindiğinde ise bu rakamın 31 milyar lirayı bulacağı tahmin ediliyor. Affiliate pazarlama yöntemine entegre olan e-ticaret markalarının elde ettiği büyüme oranının ise yüzde 3-4 seviyelerinde olduğu biliniyor. ReklamAction’ın uzman ekibinde yer alan Yasemin Aktürk de verilen rakamlar doğrultusunda affiliate’ın önemini kavramanın gerekliliğini ve kazancı artırmak için affiliate yayıncılarının birtakım çalışmalar yapmaları gerektiğinin altını çiziyor.

Yasemin Aktürk; çekiliş, promosyon, kupon dikeyinde hizmet veren yayıncıların platformlarında e-ticaret firmalarnda dair güncel bilgileri vermelerinin önemli olduğunu da vurguluyor. Ayrıca, kullanıcıların yayıncılar aracılığıyla yöneldiği web sayfalarında tutarlı ve aktif bilgiler bulabilmesinin yayıncılarla aralarındaki sadakati artıracağını ve satış/aksiyon geri dönüşünün yüksek olacağını da yayıncıların bilgisine sunuyor. Buna göre, kullanıcılara hiçbir koşulda e-ticaret sitesinde bulunmayan ya da süresi bitmiş olan kampanyaların gösterilmemesi, belirtilen kanallar dışında yayın yapılmaması büyük bir önem taşıyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Noktalar

Mobilin önlenemez yükselişi, e-ticaret tarafını da büyük ölçüde etkiliyor. Hatta alınan son verilere göre son 2 yılda gerçekleşen satın almaların yüzde 40’ı mobil cihazlar yoluyla gerçekleşiyor. Affiliate yayıncılarının mobil kullanım artışına da duyarlı olmalarının ve buna göre sağlam adımlar atarak ilerlemelerinin gelirlerini artırmalarında etkili olacağını savunan Yasemin Aktürk, e-ticaret odağında atılması gereken diğer adımlara da değiniyor. Yayıncıların, mutlaka mobil tarafta da mecralarının var olması gerekliliğini vurgulayan Yasemin Aktürk, bu şekilde ciddi oranlarda kazançlar elde edilebileceğinin de altını çiziyor.

Affiliate yayıncılarının bahsedilen detaylara özen göstererek birkaç ufak, ancak önemli adım atması hem kazançlarını altırmalarını hem de sektörün büyümesinde rol oynamalarını sağlayabilir. Eğer siz de gelir seviyenizi ReklamAction’ın uzman ekibinin de desteğiyle daha fazla artırmak istiyorsanız, hemen bir ReklamAction hesabı oluşturabilir ve kazananlar dünyasındaki yerinizi alabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın