Performans yayıncılığında en etkili Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) teknikleri

Yazar: | 29 Temmuz 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Performans yayıncılığında en etkili Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) teknikleriOrganik arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak daha fazla kişiye ulaşmanın ve dönüşüm oranını artırmanın yolu etkin bir arama motoru optimizasyonundan (SEO) geçiyor. İnternet kullanıcılarını oluşturulan içeriklere çekebilmek için birçok farklı yol kullanılsa da SEO hala yayınlarınıza yüksek dönüşüm oranı sağlayacak en önemli kaynak.

Başarılı bir SEO çalışması için kullanılabilecek en etkili yöntem ise kaliteli içerik oluşturmak. Performans yayıncılığında içerik pazarlama, yayınların daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayarak gelir elde etmenin en önemli yolu. Dünya çapındaki pazarlama yöneticileri arasında yapılan bir araştırmada, kaliteli içerik oluşturmanın yüzde 57’lik oranla en etkili SEO stratejisi olduğu belirtiliyor. Peki performans yayıncılığında etkili bir SEO çalışması oluşturmak için uygulayabileceğiniz diğer yöntemler neler?

İşte araştırma sonuçlarına göre uzmanların belirttiği en etkili SEO yöntemleri…

Anahtar kelime kullanımı

Yapılan araştırmada anahtar kelime araştırması, yüzde 47’lik oranla en etkili ikinci SEO yöntemi olarak belirtiliyor. Arama sonuçlarına yönelik yapılan analizlerle en uygun anahtar kelimeleri belirlemek, uzun kuyruk (long tail) anahtar kelime kullanarak doğru kullanıcıyı hedefe yönlendirmek ve Google araçlarını kullanarak anahtar kelime analizi yapmak, dönüşüm oranını artırmak için  performans yayıncılarına fayda sağlayabilir.

Web sitesi güncellemeleri

Web sitenizde ya da blogunuzda bulunan içerikleri sıklıkla güncellemek kaliteli içerik oluşturmak kadar önemli. Kampanya bilgilendirmesi için oluşturduğunuz içeriklerin güncel olması dönüşüm oranınızı artırmak için önemli bir yol. Araştırma sonuçlarına göre web site ya da blog güncellemeleri yüzde 37’lik bir oranla en etkili üçüncü SEO yöntemi

Sosyal medya entegrasyonu

Sosyal ağlardaki paylaşımlarınızın güncel ve etkili olması, her geçen gün artan sosyal medya kullanıcı sayısı da düşünüldüğünde oldukça etkili bir SEO aracı haline geliyor. Araştırma sonuçlarına göre sosyal medya entegrasyonunu etkili bir SEO yöntemi olduğunu belirten uzmanların oranı yüzde 34.

Bağlantı inşası (Link building)

Araştırma sonuçlarına göre yüzde 25 oranla en önemli SEO yöntemlerinden biri olan bağlantı inşası içeriklerde kullanılan site içi bağlantıların ve backlinklerin başarılı bir SEO çalışmasına olan katkısını bir kez daha ortaya koyuyor. Özellikle site içinde daha önce paylaştığınız içeriklere ilişkin bağlantıları kullanmanız internet kullanıcılarının sitenizde daha çok vakit geçirmesini sağlayabilir.

Siz de yayınlarınız için en başarılı SEO yöntemlerini kullanarak arama motorlarında sayfanızı üst sıralara taşıyabilir; yüksek dönüşüm oranlarına ulaşarak gelirlerinizi artırabilirsiniz. Siz de Performans yayıncılığı ile daha çok kazanmak için ReklamAction yayıncı hesabınızı bugünden oluşturun.

Bir Cevap Yazın