Performans yayıncılarının kendilerini geliştirmesi gereken 5 konu

Yazar: | 26 Ekim 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Performans yayıncılarının kendilerini geliştirmesi gereken 5 konuAffiliate yayıncılık, internet yoluyla para kazanmak isteyenlerin son yıllarda en sık tercih ettiği iş alanlarından biri. Zaman, yer, sektör kısıtlaması olmadan, hemen her türlü içerikle internetin olduğu her yerden işinizi yürütmenizi sağlayan bu alan, sunduğu avantajlar nedeniyle giderek popülerliğini artırıyor.

Özellikle yazı yazmayı seven, ilgilendiği sektörlere ilişkin kaliteli içerikler hazırlayabilecek olanlar için affiliate yayıncılık son derece uygun bir alan. Eğer hali hazırda düzenli trafiği olan bir blog ya da site yönetiyorsanız performans yayıncılığından gelir elde etmeniz çok daha kolay.

Ancak elbette tüm bu kolaylık ve faydalar affiliate yayıncılığı rekabetin yoğun olduğu bir alan haline getiriyor. Bu rekabetten sıyrılarak daha çok tercih edilen ve kazanan bir yayıncı olmak için kendinizi geliştirmeniz gereken bazı noktalar var. İşte bunlardan birkaçı…

1. Hızlı ve doğru karar alabilmek

İnternet her alanda iş yapış şekillerini ve trendleri hızla değiştiriyor. Bu nedenle yayıncıların affiliate sektöründe sürekli başarı için bu hızlı değişime ayak uydurması önem taşıyor. Bu anlamda hızlı ve doğru karar alabilme becerisi de yayıncıların başarısını doğrudan etkiliyor.

Başarısız içerikleri tespit etmek, optimize edilmesi gereken noktalara hızla karar vermek ve gerekli değişiklikleri uygulamak ya da blog’unuzu tanıtmak için yaptığınız reklamların başarısız olduğunu görmeniz halinde hemen duruma el koyarak farklı bir strateji oluşturmak affiliate yayıncılıktaki başarınızı artırabilir.

Bu tarz durumlarda uzun uzadıya analiz yapmak ve sonuç beklemek için vaktiniz olmayabilir. Bu nedenle hızlı karar almak bazen tam olarak doğru kararı vermemiş olsanız da hiçbir şey yapmadan beklemekten çok daha etkili olur.

2. Yaratıcılık

Her ürünün, reklamın, içeriğin birbirine benzemeye başladığı bir online dünyayla karşı karşıyayız. Bu benzerlik elbette bu hacimdeki bilginin yer aldığı bir mecrada kaçınılmaz. Ancak yine de yeni ve yaratıcı fikirler her alanda olduğu gibi affiliate yayıncılıkta da farkınızı ortaya koymak için iyi bir araç.

Elbette yaratıcı olmak ve yeni fikirler üretebilmek için sektörü yakından takip etmek ve hangi noktada farklılık yaratmanız gerektiğini belirlemeniz önem taşıyor. Eğer içeriklerinizi daha etkili hale getirmek için sürekli yenilik peşinde olursanız bu çabanın kısa süre içinde artan gelir olarak size döneceğinden şüpheniz olmasın.

3. Pazarlama ve satış

Bir performans yayıncısı olarak pazarlama odaklı bir iş yaptığınızın bilincinde olmanız son derece önemli. Bu nedenle pazarlama ve satış konusunda yeterli bilgiye sahip olmanız değişen satın alma davranışları ve pazarlama trendlerini takip etmeniz başarınızı artırmak için son derece önemli.

4. Disiplinli olmak

Yer ve zaman kısıtlaması olmadan ev ortamında çalışmak belki de pek çok çalışan için bir hayal. Ancak bu özgürlük içinde işinizi doğru ve zamanında yapabilmek kesinlikle disiplinli olmayı gerektiriyor. Eğer kendinize uygun bir çalışma ortamı ve gün içinde bölünmeden işinize odaklanabileceğiniz bir düzen kurabilirseniz başarılı bir affiliate yayıncısı olmanız kaçınılmaz.

5. Analiz yeteneği

Affiliate yayıncılıkta gelir elde etmek için reklamverenler tarafından önceden belirlenmiş hedeflerin kullanıcılar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Bu eylemlerin belirlenmesi ve dönüşüm oranları gibi verilerin ortaya çıkması da uzun bir analiz süreci anlamına gelir.

Yayıncıların analizleri doğru yorumlayabilmesi ve başarısız oldukları noktaları görerek bu konularda kendilerini geliştirmesi de başarılı olmak açısından önem taşır. Özellikle müşteriye dönüşmemiş olan ziyaretçilerin davranışlarının incelenmesi ve bu incelemelere göre optimizasyon yapılması gerekir. Tüm bu nedenlerden dolayı analiz yeteneği başarılı affiliate yayıncıların kendilerini geliştirmeleri gereken en önemli özellikler arasında yer alır.

Yayıncıların paylaştığımız bu konularda kendilerini geliştirmeleri çok da zor değil. Eğer siz de başarılı bir affiliate yayıncısı olmak istiyorsanız, bu ipuçlarından faydalanabilirsiniz. ReklamAction da tüm bu noktalarda ve ihtiyaç duyduğunuz her konuda yıllardır edindiği tecrübeyle hep yanınızda. Eğer siz de performans yayıncısı olmak ya da bu alanda daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız hemen üyeliğinizi oluşturabilir ve ReklamAction’ın farkını kendiniz deneyimleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın