Performans yayıncılarının dikkat etmesi gereken varış sayfası stratejileri

Yazar: | 08 Nisan 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Performans yayıncılarının dikkat etmesi gereken varış sayfası stratejileriAffiliate yayıncıların gelirlerini artırmalarını sağlayan en önemli unsur site ya da blog’larına sağladıkları kaliteli trafik. Düzenli olarak kaliteli trafik elde edebilen yayıncılar uzun vadeli başarılı bir strateji oluşturma konusunda önemli bir adım atmış sayılabilir.

Okuyucuların periyodik olarak sitenize çekebilmek için içerik ve tasarım anlamında dikkat etmeniz gereken pek çok nokta var. Sitenizin varış sayfası (landing page) da bu konuda gözden kaçırılmaması gereken noktalar arasında yer alıyor.

Varış sayfasını kısaca ziyaretçinin sitenize giriş yaptığı ilk sayfa olarak düşünebilirsiniz. Bu sayfa özellikle arama motoru sonuçlarından sitenize ulaşan ziyaretçilerin içeriklerinizle tanışması ve içerikleriniz yoluyla aradığı ürün veya hizmete ulaşarak onu satın almaya karar vermesi açısından önem taşıyor. ReklamAction olarak performans yayıncılarının, varış sayfanızın dönüşüm oranını artırabilmesi için bazı öneriler hazırladık…

Aciliyet algısı oluşturmak

Sitenizden daha önce farklı bir şekilde haberdar olmamış kullanıcılar sitenize genellikle arama motoru sonuçlarından ulaşır. Bu durumda sitenizde yer alan herhangi bir ürün ya da hizmet hakkında bilgi almak için sitenizi ziyaret eden kullanıcıların ilk birkaç saniye içerisinde dikkatini çekmeniz son derece önemli.

Bu nedenle ziyaretçinin ilgilendiği ürüne ilişkin aciliyet algısı oluşturacak ifadeler bu konuda etkileyici olabilir. Kampanyanın bitiş süresi ya da kısıtlı sayıda ürün bilgisi vermeniz bu anlamda işinize yarayabilir.

Reklam içerik dengesini tutturmak

Aradığı ürün hakkında bilgi almak isteyen kullanıcıları farklı ürün ya da markaların yer aldığı reklamlara boğmak, ziyaretçinin ilgisini dağıtarak siteden ayrılmasına neden olabilir. Bu nedenle site ya da blog’unuzun sayfalarındaki reklam ve içerik dengesini doğru şekilde ayarlamanızda fayda var.

İçerik konusunda dikkat edilmesi gerekenler

Başarılı bir affiliate içeriğinin başlık, ürün tanıtımı, anahtar kelime, meta etiketi konusunda eksiksiz olması gerekiyor. Özellikle etkileyici bir başlık sayfanızda kalıp kalmayacağına sadece birkaç saniye içerisinde karar verecek olan ziyaretçinize fikir vermesi açısından son derece önemli.

Ziyaretçinin içeriğin güvenilirliğine inanması

Bir ziyaretçinin sitenizde aradığını bulması onu satın almaya yönlendirmek için yeterli olmayabilir. İçerikte yer alan bilgilerin doğruluğuna inanması için okuyucunun güvenini kazanmak da bu noktada önem taşıyor. Bu anlamda sitenizde tanıttığınız ürünü kullanan kişilerin yorumlarına yer vermeniz ve sizin de ürünü kullanan biri olarak gerekirse ürünün eksik yanlarından bahsetmeniz güven kazanma konusunda işe yarayabilir. Ancak ürünün eksiklerini belirtirken, ürünün ya da markanın imajını zarar verecek sert eleştirilerde bulunmamaya da dikkat etmek gerekiyor.

Güncel bir site

Arama motorları güncel içeriklerin yer aldığı ve düzenli olarak yeni içeriklerin eklendiği site ve blog’ları sever. Bu nedenle organik trafiğinizi artırmak anlamında site ya da blog’unuzu düzenli olarak güncellemeniz de önem taşıyor.

Yayıncılar için dönüşüm oranını artıran bir faktör olarak varış sayfasını önemsemek, affiliate pazarlamadan daha yüksek gelir elde edilmesini sağlayabilir. Fakat bunun için aynı zamanda doğru bir affiliate network’ü ile çalışıyor ve çalıştığınız network’ün size, reklam alanlarınızı en uygun şekilde doldurmanızı sağlayacak reklamveren seçenekleri sunuyor olması gerekiyor. Bu konuda aradığınız her şeyi ReklamAction’da bulabilirsiniz. Gelin size de bir ReklamAction yayıncısı olun ve kazancınızı artırmaya bugünden başlayın…

 

Bir Cevap Yazın