Performans yayıncıları için WordPress’ten SEO önerileri

Yazar: | 03 Temmuz 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Performans yayıncıları için WordPress’ten SEO önerileri Affiliate yayıncıların internette oluşturdukları içerikler üzerinden gelir elde etmesini sağlayan en önemli kaynaklardan biri de bloglardır. Yayıncılar bloglarda oluşturdukları faydalı içeriklerle daha fazla okuyucuya ulaşabiliyor. Ayrıca okuyucular bloglarda yayınlanan içeriklere ilişkin soru sorarak yayıncıyla doğrudan iletişime geçme imkanına da sahip. Bu durum yayıncının okuyucuyla kuracağı doğru bir iletişim sonucu onu satın almaya yönlendirmesini kolaylaştırıyor.

Blog içerikleriyle gelir sağlamak isteyen affiliate yayıncıların en çok tercih etiği blog yönetim sistemi de WordPress. WordPress kullanılarak dünya çapında her gün yaklaşık 10 bin site kuruluyor. Ücretsiz kurulumu ve sürekli güncellenen eklentileriyle (plug-in) WordPress, içeriklerinden gelir elde etmek isteyen performans yayıncılarının en büyük yardımcısı. WordPress oluşturulan blogların daha çok trafik çekmesi için de bazı eklentiler oluşturuyor. Böylece kurulum sonrasında da özellikle arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarına destek olarak sitelerin daha fazla kaliteli trafik elde etmesini sağlıyor.

ReklamAction olarak sizlere blogunuza daha fazla kaliteli trafik çekerek dönüşüm oranınızı artırmanızı sağlayacak WordPress SEO önerileri derledik…

1. WordPress Yoast eklentisi

Sitenize gelen ziyaretçileri satın almaya ya da ana sayfadaki herhangi bir eylemi gerçekleştirmeye ikna eden en önemli aracın kaliteli içerik olduğunu unutmamak gerekiyor.

Blogunuza trafik sağlayacak en önemli WordPress eklentilerin biri olan Yoast’ı kullanarak blog içeriklerinizi optimize edebilir ve kaliteli hale getirebilirsiniz.

Bu eklenti içeriklerinizin SEO uygunluğunu kontrol ediyor. Örneğin Yoast eklentisi kullanarak başlıklarınızın 70 karakterden uzun olup olmadığını kontrol edebiliyor ve arama motoru sonuçlarında görünmesini istemediğiniz blog sayfalarını da belirleyebiliyorsunuz. Siz de Yoast eklentisini kullanarak blog içeriklerinizi SEO açısından daha kaliteli hale getirebilirsiniz.

2. Anahtar kelime kullanımı

İçeriklerinizin kaliteli olması arama motorlarında görüntülenmesini kolaylaştıracak anahtar kelimeleri içermesi anlamına da geliyor. Çünkü bu kelimelerle arama yapan kullanıcılar arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alan sitelere yönelmeyi tercih ediyor. Bu nedenle blog içeriklerinize daha fazla kaliteli trafik sağlamak için anahtar kelime seçimi son derece önemli.

WordPress kullanıcılarına anahtar kelime oluştururken LSI (Latent Semantic Indexing) tekniğini kullanmalarını öneriyor. “Örtülü Anlamsal Dizinleme” anlamına gelen LSI tekniği, içeriğiniz için anahtar kelime oluştururken farklı ve kapsamlı hatta uzun (long tail) kelimeler belirlemenizi temel alıyor. Böylece Google içeriğinizde konuya ilişkin birçok ayrıntılı bilgi olduğunu algılıyor.

Örneğin yazınızda WordPress’ten bahsediyorsanız “WordPress SEO ipuçları”, WordPress eklentileri”, “yeni başlayanlar için WordPress” gibi anahtar kelimeler bulundurmanız arama sonuçlarındaki sıralamanızı etkileyebilir, bu da dolaylı olarak sitenize kaliteli trafik sağlayarak dönüşüm oranınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

3. Dış bağlantı (backlink) kullanımı

Blogunuza kalıcı ve sürekli trafik oluşturmak için güvendiğiniz sitelerden dış bağlantı (backlink) almak son derece önemli. Bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar fazla kaliteli dış bağlantı alıyorsa Google tarafından o kadar iyi bir site olarak algılanıyor. Artık arama motorları sadece sitenizin kaç tane bağlantı aldığına değil, size bağlantı veren sitelerin değeriyle de yakından ilgileniyor. Bu yüzden bağlantı aldığınız diğer sitelerin de kaliteli olmasına dikkat etmek gerekiyor.

SEO blogunuza kaliteli trafik sağlamak için kullanabileceğiniz en etkili araçlardan biri. Siz de WordPress’in belirttiğimiz önerilerini değerlendirerek blog içeriklerinizden daha fazla kazanabilirsiniz. Yayıncılar için sadece geniş ve esnek affiliate seçenekleri sunan ReklamAction SEO ve gelirlerini artırmanıza yardımcı olan diğer konularda size destek oluyor. Eğer siz de bir performans pazarlama yayıncısıysanız veya olmak istiyorsanız şimdi sitemizi ziyaret ederek hesabınızı oluşturabilir ve ReklamAction’ın size sunduğu kolaylıklardan yararlanmaya başlayabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın