Performans Pazarlama Yayıncıları İçin Kaliteli İçerik Neden Çok Önemli?

Yazar: | 06 Nisan 2017
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

performans.pazarlamaAffiliate pazarlama olarak da anılan performans pazarlamada içeriğin gücü yadsınamayacak kadar büyük. Ancak pek çok affiliate yayıncısı içeriğe yatırım yapmak yerine önceliği trafiğe ve dönüşüme veriyor. Oysa aslında trafiğin de dönüşüm oranlarının da yüksek olması içeriğin kalitesi ile doğru orantılı.

Buradan da anlaşılacağı gibi affiliate pazarlamada içerik, trafik ve dönüşüm kavramlarına ayrı ayrı önem vermek gerekiyor. Aksi durumda kaliteli içeriklere sahip olmayan bir platform trafik sağlayamayacağı gibi dönüşüme de hizmet edemeyecektir. Peki kaliteli içerikler affiliate yayıncıları için nasıl bu şekilde birden fazla anlama gelebiliyor?

Arama Motoru Sıralamanızı Yükseltebilirsiniz

Arama motorları online platformlar içerisinde yapılan güncellemeler ve düzenlemeleri algılayabiliyor. Bunun yanı sıra kullanıcılara değer sunan platformları diğerlerinden ayırma eğilimi gösteriyor. Bu anlamda, arama sonucu sıralamasını etkileyen pek çok faktörün yanı sıra kaliteli içeriklerin de rekabette öne geçebilmeyi kolaylaştırdığı biliniyor. Dolayısıyla arama sonucu sıralamaları trafiği büyük oranda etkilediği için içeriğe önem vermenin faydalı olabileceği sonucunu çıkarmak mümkün.

Daha Geniş Kitlelere Ulaşabilirsiniz

Online dünyada bilinirlik yaratmanın yolu paylaşımdan geçiyor. Affiliate yayıncıları açısından son derece önemli olan trafik oranlarını artırmak için de bilinirlik sağlamak önem kazanıyor. Bu noktada paylaşılma olasılığı yüksek, okunabilir ve kullanıcılara bir fayda sağlayan içeriklerin daha çok sayıda kullanıcıya ulaşabileceği öngörülebilir. Affiliate kampanyaları için oluşturulacak içeriklerin yanı sıra bir blog’a sahip olmak da bu anlamda işinizi kolaylaştırabilir.

Reklamverenlerin İlgisini Çekebilirsiniz

Kaliteli içeriklere sahip olan platformların arama motoru sıralamalarında daha üst sıralarda yer alması ve geniş bir ziyaretçi kitlesini elinde bulundurması, reklamverenlerin dikkatinden kaçmayacaktır. Affiliate yayıncılığı açısından bakıldığında reklamverenler tarafından aranan bir platform haline gelmek son derece önemli. Çünkü bu sayede yayıncılar daha çok sayıda affiliate kampanyasına imza atabilir ve daha yüksek tutarlarda kazanç sağlayabilirler.

Reklam ağları için de bir tercih nedeni yaratabilecek içerik kalitesi, affiliate performansını artırabilmek için fırsat oluşturabilir. ReklamAction gibi güvenilir affiliate ağları ile çalışmak ise performans pazarlama yayıncılarının cazip kampanya tekliflerine ulaşabilmelerini sağlayabileceği için affiliate gelirlerini artırabilmede etkili olabilir. Öte yandan belli periyotlarla ödeme alabilme garantisinin bulunduğu ağlar da bu affiliate ağları ile çalışmanın yayıncılara sağlayabileceği en büyük avantajlardan.

Trafik oranlarının artmasında rol oynayan ve dolayısıyla daha fazla dönüşüm elde etmeyi sağlayan kaliteli içerikler, affiliate yayıncılığında oldukça önemli bir yere sahip. Ancak elbette uygulanabilecek tek yöndem değil. Affiliate performansınızı artırmak ve hedeflediğiniz kazançlara bir an önce ulaşabilmek için hemen ReklamAction hesabınızı oluşturun, kazananlar dünyasındaki yerinizi almak için ilk adımı atın.

 

Bir Cevap Yazın