Kaliteli Trafik Oranını Nasıl Artırabilirsiniz?

Yazar: | 26 Nisan 2018
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

RSA-250418-trafik-orani-300x225Online platformda gelen ziyaretler, yani trafik oranları affiliate yayıncıları için dönüşüm olasılığını artırmak anlamına geldiğinden oldukça kritik bir önem taşıyor. Fakat trafiği oluşturan online kullanıcıların online platformun içeriğine ilgi duyan ve affiliate kampanyaları ile ilgilenen kitleden oluşması gerekiyor. Kaliteli trafik olarak adlandırılan bu kitle, affiliate kampanyası adına yapılan tüm çalışmalardan daha fazla verim almayı da kolaylaştırıyor.

Çünkü kaliteli trafik, yani içeriklerle etkileşime geçme ihtimali yüksek olan ziyaretçiler affiliate teklifini veren reklamverenin hedeflediği dönüşümü gerçekleştirme olasılığı da taşıyorlar. Bu doğrultuda, affiliate yayıncılarının salt trafik yerine kaliteli trafiğe odaklanmaları çok daha fazla önem kazanıyor. Öte yandan yüksek kaliteli bir trafiğe sahip olmak, online platformun arama motorlarındaki sıralamasını da etkiliyor. Peki yayıncılar, kaliteli trafik elde etmek için hangi adımları atmalılar?

Ziyaretçilere Yüksek Kalitede İçerikler Sunun

Yüksek kaliteli içerikten kasıt, hiç şüphesiz ki ziyaretçileri belli bir davranışı gerçekleştirmeye teşvik eden, diğer yandan da onların beklentilerine yanıt veren, yani bir değer sunan görsel ya da metin temelli içerikler. Bu tür içerikler; özellikle kullanıcıları paylaşım yapmaya, üzerinde tartışmaya, etkileşime geçmeye yönlendirdiğinden ve dolayısıyla platformun elbette arama motoru sıralamasını yükseltmeye katkıda bulunduğundan affiliate yayıncılarının öncelik vermeleri gereken içerikleri oluşturuyor.

Platformda yer alan içeriklerin kalitesini artırmak için ise ziyaretçi kitlesinin zihninde oluşabilecek soruların yanıtlarını barındırmak, onları aksiyona geçmeye teşvik edici adımlara yer vermek ve gerçek hayattan örnekler ile verilerle zenginleştirmek işinizi kolaylaştırabilir. Bu noktada, ziyaretçi kitlesini iyi tanıyabilmek ve onların olası ihtiyaçlarını analiz edebilmekte büyük yarar var.

Sosyal Medyayı Aktif Olarak Kullanın

Sosyal ağlar, affiliate yayıncılarının platformlarına kaliteli trafik sağlayabilmeleri için son derece uygun bir zemin oluşturuyor. Üstelik Twitter, Instagram, Pinterest gibi sosyal ağlar online kullanıcılar tarafından neredeyse arama motoru olarak da kullanılıyor. Bu doğrultuda, reklamveren markaların öncelikle hedef kitlesinin en fazla bulunduğu sosyal medya platformlarında varlık göstermesi ve tüm çalışmalarını bu ağlara kanalize etmesinde büyük yarar var.

Marka için en uygun ağları seçebilmek için ise hedef kitlenin online kullanım alışkanlıkları ve demografik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak, bu anlamda fayda sağlayacaktır. Sonrasında geriye sosyal medyada paylaşılacak içerikleri hazırlamak ve düzenli periyotlarla paylaşmak kalıyor. Buna ek olarak, sosyal medyada en doğru paylaşım zamanına karar verebilmek adına gönderilerin etkileşim oranlarına bakılması da unutulmaması gereken detaylardan birini oluşturuyor.

Platforma Ait Bağlantıları İyileştirin

Bağlantıların ya da yaygın deyişle link’lerin trafik elde etmedeki rolünü kavramak, başarılı olmak isteyen her affiliate yayıncısının en başta önem vermesi gereken noktalardan biri. İç ve dış link’lemelerin yapılması, güncelliğini yitirmiş link’lerin güncellenmesi, uzun link’lerin kısaltılması gibi adımlar da bağlantıların iyileştirilmesi başlığı altında incelenebilir.

Söz konusu adımların atılması ise platformun etkinliğini artıracağından kaliteli trafiğe de hizmet edecektir. Tüm bunların yanı sıra affiliate kampanyalarında verimliliği yükseltmek ve kaliteli trafik oranını artırmak için alanında uzman bir affiliate ağının desteğine başvurmak da işinizi önemli ölçüde pratik hale getirip daha fazla affiliate kazancı elde etmenize de fayda sağlayabilir. Eğer siz de başarılı bir affiliate yayıncısı olmak istiyorsanız hemen ReklamStore hesabınızı oluşturun ve zaman kaybetmeden ReklamStore’un affiliate servisinden yararlanmaya başlayın.

Bir Cevap Yazın