İçeriklerinizi görsellerle zenginleştirmek için 5 farklı öneri

Yazar: | 21 Ekim 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

İçeriklerinizi görsellerle zenginleştirmek için 5 farklı öneriPerformans yayıncıları zamanlarının çoğunu dikkat çekici ve yüksek etkileşim sağlayacak içerikler oluşturmak harcıyor. Özellikle kaliteli içeriklere verilen önem giderek artması affiliate yayıncıların bu konuda farklı fikirler üretmesini sağlıyor.

İçeriklerinin kalitesini ve dönüşüm oranını artırmak isteyen yayıncıların bu anlamda öncelikle yararlandıkları araçlardan biri de görseller. Farklı ve kaliteli görsellerin en az içerikler kadar ilgi çekmesi görselleri yayıncılar için daha da önemli hale getiriyor. Bu konuya ilişkin yapılan araştırmalar da görsellerin etkileşim ve dönüşümü artırdığını gösteriyor; görseli olan içeriklerin etkileşim oranı sadece metinden oluşanlara oranla yüzde 40 oranında daha fazla.

Peki bu etkiden yararlanmak için farklı görselleri nasıl oluşturabilirsiniz. Bu konuda yararlanabileceğiniz kaynakları sizler için bir araya getirdik…

1. Yeteneğinizi kullanın

İçeriğinizin etkisini artırabilmek için kendi tasarımlarınızdan oluşan görselleri tercih edebilirsiniz.  Hem daha orijinal olması hem de herhangi bir masrafta bulunmadan oluşturabileceğiniz bu görseller içeriğinizin dönüşüm oranını artırabilir.

Ayrıca sosyal medyada paylaşacağınız bu tasarımlar size bu mecralardan da kaliteli trafik kazandırabilir. Üstelik online araçlar kullanarak bu tasarımlarsı kolayca oluşturmanız da mümkün. PicCollage, Pixlr, Canva gibi online fotoğraf düzenleme araçlarıyla profesyonel kalitede infografik, poster, ürün ya da kapak fotoğrafları oluşturabilirsiniz.

2. Stok fotoğraflar

Eğer orijinal görsel oluştumak için yeterli vaktiniz yoksa stok fotoğraf siteleri yardımınıza koşabilir. Hemen her konuya ve ürüne ilişkin görsel bulabileceğiniz bu kaynakların bazıları fotoğrafları kullanıcılarla ücretsiz de paylaşabiliyor. Eğer siz de hem lisanslı hem de kalitelki görseller kullanmak istiyorsanız; ShutterStock, Free Digital Photos, Deathtothestockphoto gibi stok görsel sitelerinden faydalanabilirsiniz.

3. İnfografikler

İçeriğinizin inandırıcılığını artırmak için, birçok rakamsal veri kullanmak istiyorsanız bu paylaşımı sistematik halde gerçekleştirmenin en popüler ve etkileyici yolu infografik kullanımından geçiyor.

İnfografikler hem rakamsal verileri daha etkileyici halde sunmanızı sağlar hem de kullanıcıların bu verileri algılamasını kolaylaştırabilir. Böylece kullanıcıların  içeriğinize olan güvenini de kolayca artırabilirsiniz.

4. Araştırma verileri

Eğer inandırıcılık konusunda bir adım öne geçmek istiyorsanız paylaştığınız konuya ilişkin araştırma verilerini örnek göstermeniz işe yarayabilir. Bu anlamda araştırma verilerini çeşitli görseller ve grafikler haline sunmanız da içeriğinizi destekleyebilir.

5. Ürün fotoğrafları

Yayıncıların ürün tanıtımı yaparken kendi çektikleri fotoğrafları tercih etmeleri kullanıcıların yayıncıyla empati kurmasını sağlayabilir. Ayrıca bu fotoğraflar yayıncının da ürünü kullandığını ortaya koyar. Bu da içerikte ürün hakkında yaptığınız yorumların inandırıcılığını artırır. Bu nedenle özellikle ürün tantıımı yaptığınız affiliate içeriklerinde kendi çektiğiniz fotoğrafları tercih edebilirsiniz. Elbette kendi çektiğiniz fotoğrafları içeriğinize eklemeden önce görsel kalitesinden emin olmanızda fayda var.

Paylaştığımız ipuçlarından yola çıkarak siz de kaliteli görsellerle içeriklerinizi destekleyebilirsiniz. Böylece yüksek dönüşüm oranı elde ederek, affiliate gelirlerinizi artırabilirsiniz. Eğer affiliate yayıncılıkla gelir elde etmek istiyorsanız doğru reklam ağıyla çalışmanız son derece önemli. ReklamAction bu konuda sizin için doğru tercih olabilir. Siz de hemen ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturarak daha fazla reklamverene ulaşarak, yayınlarınızdan daha fazla kazanmaya başlayın.

 

Bir Cevap Yazın