İçeriklerinizde kullanabileceğiniz görsel çeşitleri ve etkileri

Yazar: | 29 Eylül 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

İçeriklerinizde kullanabileceğiniz görsel çeşitleri ve etkileriİçerik pazarlama son yıllarda, kazanç oranları ve çok sayıda kullanıcıya ulaşabilmesi sebebiyle özellikle performans yayıncıları için önemli bir pazarlama faaliyeti haline geldi. Kaliteli içerik oluşturmaya verilen önem artarken, yayıncılar daha nitelikli içerikler sunmak için önemli çalışmalar gerçekleştiriyor.

Sitelerin dönüşüm oranlarını artırmak için en etkili yollarından biri olan kaliteli içerik, başarılı performans sitelerinin de ortak özellikleri arasında. Okuyucunun ilgisini çeken içerik türlerini belirlemek ve buna uygun paylaşımlarda bulunmak performans yayıncılarının hedefleri arasında yer alıyor. Özellikle görsel içeriklere olan ilginin artması performans yayıncılarını bu konuda çalışmaya yönlendiriyor. Yapılan araştırmalar da internette paylaşılan görsel içeriğe sahip metinlerin yüzde 40 oranında daha fazla etkileşim oluşturduğunu belirtiyor.

Biz de ReklamAction olarak yazılarınızın daha etkili hale gelmesi için kullanabileceğiniz görsel çeşitlerini ve bu görselleri oluşturma yollarını sizler için inceledik…

1. Stok fotoğraf siteleri

Yazılarınızla bağlantılı görsel bulmakta zorlanıyorsanız stok fotoğraf siteleri size yardım edebilir. Her konuda birçok görsele sahip olan bu sitelerin bazıları fotoğraflarını ücretsiz bazıları da uygun fiyatlara paylaşıyor. Telif hakkıyla ilgili problem yaşamadan lisanslı ve etkili görsel kullanarak içeriklerinizi kaliteli hale getirmenin en kolay yolu stok fotoğraf sitelerinden geçiyor. Bu sitelere Dreamstime, Free Digital Photos, Free Images’i örnek verebiliriz.

2. Ekran görüntüleri (Screenshots)

Ekran görüntüleri anlatmak istediğiniz içeriği kısaca özetlemek için kullanabileceğiniz etkili bir görsel çeşidi olabilir. Örneğin bir okuyucunuzdan aldığınız e-postanın ekran görüntüsünü bir içerikte kullanmanız ilginç bir paylaşım oluşturmanıza yardımcı olabilir.

3. Tablo ve grafikler

Paylaşmak istediğiniz karışık ve uzun analiz sonuçlarını daha etkili ve kolay şekilde aktarabilmek için tablo ve grafiklerden yararlanabilirsiniz. İçeriklerinizi daha kaliteli ve güvenilir hale getirecek olan bu grafikler okuyucuların da içeriği daha kolay algılamasına yardımcı olabilir.

4. Kişisel fotoğraflar

İçeriğinizde kendi kullandığınız bir ürüne yönelik paylaşımda bulunmak istiyorsanız bunun en etkili yollarından biri de oluşturduğunuz içerikte kendi çektiğiniz fotoğrafı kullanmak. Bu sayede içeriğiniz daha inandırıcı olabilir. Kendi çektiğiniz fotoğrafları paylaşırken, görselin içeriğinizle bağlantılı olmasına ve görüntü kalitesine mutlaka dikkat etmek gerekiyor.

5. Popüler dizi ve filmlerden yararlanmak

İçeriklerinizin daha etkili hale gelmesini ve daha fazla görüntülenmesini sağlamak için popüler olan dizi veya filmlerden görüntüler kullanmak işinize yarayabilir. Ancak bu tarz görseller kullanırken içeriğinizin kalitesini düşürmeyecek tarzda seçimler yapmak özelikle dikkat edilmesi gereken bir nokta.

Yüksek dönüşüm oranıyla satış gelirlerini artırmak isteyen performans yayıncılarının öncelikle kaliteli içeriklerden oluşan bir web sitesine ya da bloga sahip olması gerekiyor. Siz de bu ipuçlarını kullanarak farklı görseller oluşturabilir ilgi çekici içerikler oluşturabilirsiniz. Böylece web sitenizin kaliteli trafik oranını artırabilirsiniz. Eğer performans pazarlama ile gelir elde etmek isteyen bir web sitesine sahipseniz doğru reklam ağıyla çalışarak, daha çok gelir elde edebilirsiniz. Siz de hemen ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturarak daha fazla reklamverene ulaşarak, yayınlarınızdan daha fazla kazanmaya başlayın.

Bir Cevap Yazın