Her performans yayıncısının sahip olması gereken 5 yetenek

Yazar: | 02 Şubat 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Her performans yayıncısının sahip olması gereken 5 yetenekAffiliate yayıncılık, sunduğu avantajlarla günümüzün en cazip ve karlı iş alanlarından biri haline geldi. Yer ve zaman kısıtlaması olmadan internet üzerinden yürütülebilen bu iş yayıncıların kısa süre içerisinde önemli gelirler elde etmesini sağlıyor.

Affiliate pazarlama alanına reklamverenlerin ilgisinin giderek büyümesi de yayıncılar içinde bu mecrayı genişletiyor. Ancak tüm bu avantajlar performans yayıncılarının sayısını da her geçen gün artırıyor. Tercih edilen ve daha fala kazanan bir yayıncı olmak için daha çok çalışmanın yanı sıra bazı kişisel yeteneklere de sahip olmak gerekiyor.

İşte her performans yayıncısının sahip olması ve geliştirmesi gereken bazı yetenekler…

1. Problem çözme yeteneği

Problem çözmek performans yayıncılığının önemli bir parçasını oluşturuyor. Site trafiğiniz önemli ölçüde düştü ve dönüşüm oranınızda önemli bir dalgalanma yaşandı. Peki şimdi ne olacak? Hedef kitleniz hazırladığınız içerikler ve sunduğunuz fırsatlarla neden artık ilgilenmiyor?

Bir performans yayıncısı uzun vadede bunun gibi pek çok soru ve problemle karşılaşır. Bu sorunların nedenini bulabilmek ve çözüm üretebilmek için affiliate yayıncıların problem çözme yeteneğine sahip olması gerekiyor.

2. Karar alabilmek

Karar alabilme becerisi de yayıncıların başarısını etkileyen bir faktör. Web sitenizi ya da blog’unuzu tanıtmak için yaptığınız reklamların işe yaramadığını gördüğünüzde her şeyin kendiliğinden düzelmesi için beklemek işe yaramayabilir. Daha fazla kaliteli trafik elde etmek için neler yapmanız gerektiğine karar vermeniz gerekebilir. Bazı durumlarda hiçbir şey yapmamak yerine ayrıntılı şekilde düşünmeden hızlıca karar vermek daha iyi olabilir. Ayrıca verdiğiniz kararlar hatalı da olabilir. Bu gibi durumlarda kendinize kızmak yerine hatalarınızdan ders almanızda fayda var.

3. Yaratıcı düşünce

Yeni ve yaratıcı fikirler… Performans yayıncısı olarak farkınızı ortaya koyabilmenizi sağlayacak etkenlerden biri de yeni fikirler üretebilmek, kısacası yaratıcı olmak. Reklamlar, ana sayfanız ve içerikleriniz hakkında sürekli yenilikler peşinde olmak ve fark yaratmak kısa sürede gelirlerinizin artmasını sağlayabilir.

4. Pazarlama bilgisi

Bulunduğunuz sektörün adı “affiliate pazarlama”. Yani aslında yaptığınız iş bir pazarlama. Bu nedenle pazarlama sektörüne, diline, müşterilerin satın alma davranışları konusuna hakim olmanız önem taşıyor. Bu nedenle bu konuda kendinizi geliştirebilmek için çok okumanızda ve sektörü yakından takip etmenizde fayda var.

5. Disiplin

Öz disiplin performans yayıncılığı konusunda en çok ihtiyaç duyulan becerilerden biri. Yer ve zaman kısıtlaması olmadan ofisten ya da evinizden istediğiniz zaman dilimi içerisinde ilgilenebileceğiniz bir işinizin olması o işe odaklanabilmek için disiplinli olmayı gerektiriyor. Bu anlamda süper affiliate olarak adlandırılan başarılı yayıncıların günlerinin büyük bir kısmını çalışarak geçirdiğini unutmamak gerekiyor.

Bahsettiğimiz yeteneklerin birçoğu geliştirilebilir beceriler. Siz de başarılı bir affiliate yayıncısı olmak için bu ipuçlarından yola çıkarak kendinizi geliştirebilirsiniz. ReklamAction, performans pazarlama alanında yıllardır elde ettiği tecrübeleri ve geniş reklamveren ağı ile her konuda yayıncıların yanında. Eğer siz de performans yayıncılığı işine girmek veya var olan işinizden daha fazla gelir sağmak istiyorsanız hemen üyeliğinizi oluşturabilir ve ReklamAction’ın farkını kendiniz görebilirsiniz…

 

Bir Cevap Yazın