Evcil Hayvan Ürünlerine Odaklanan Yayıncılar İçin Affiliate Pazarlamaya Başlama Rehberi

Yazar: | 29 Mart 2018
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

RSA-270318-hayvansever-affiliate-300Günümüzde çoğu kişi hemen her ihtiyaçları için öncelikle web’den destek almayı tercih ediyorlar. Bu doğrultuda; hem bilgi almak, araştırmak hem de ürün ve hizmetleri edinmek için online platformlara başvuran kullanıcıların sayısı her geçen gün artarken kullanıcıların özelleşen ihtiyaçlarına hitap eden platformların da arttığından söz etmek mümkün. Bu anlamda, evcil hayvan bakımı ve kullanılabilecek ürünlere odaklanan blog, web sitesi gibi platformların ilerleyen dönemlerde de ilgi görmeye devam edeceği rahatlıkla savunulabilir.

Çünkü insanlar kendi çocuklarından farklı görmedikleri ve evlerinde birlikte yaşadıkları hayvanlarının sağlıklı gelişimi için olabilecek en ideal ortamı sağlamak istiyorlar. Doğal olarak da bu odak noktasında yoğunlaşan, yani pet bakımı hakkında içeriklerin yer aldığı online platformları düzenli olarak takip etme eğilimi gösteriyorlar. Affiliate pazarlama yöntemi de kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanları evlat edinen online kullanıcıların ilgiyle takip ettiği bu platformların yayıncılarına web siteleri üzerinden gelir sağlama fırsatı sunuyor.

İşte hayvanseverlere değer katan içeriklerin bulunduğu online platformlar yoluyla birkaç adımda affiliate kazancı sağlama rehberi…

Yol Gösterici İçerikler Oluşturun

Online dünyada hayvan bakımı ile ilgili çok sayıda mecraya rastlamak olası. Ancak bunların önemli bir kısmı, diğer platformlarda yer alan içeriklerin aynısını veya benzerini barındırdığı için aslında kullanıcılara fayda sağlamaktan uzaklar. Dolayısıyla özgün ve hayvanseverlere gerçekten fayda sağlayacak konularda içerikler üretmek, hem online ortamdaki rekabette ön plana geçmeyi kolaylaştıracak hem de ziyaretçilerin ilgi seviyesini yüksek tutacağından kullanıcıların tekrar tekrar platformu ziyaret etmesini de sağlayacaktır.

Buna ek olarak, içerikleri güncel tutmak da kullanıcıların platformu düzenli olarak takip etmesi için yararlı olabilir. Ayrıca içerikleri oluştururken kendi deneyim ve ihtiyaçlarınızdan yola çıkabilir ve eğer varsa kendi evcil hayvanınızın yaşantısı ile ilgili fikirlerinizi belirterek ziyaretçileri etkileyebilirsiniz. Örneğin, evcil hayvanınızın en sevdiği oyuncaklar, mamalar ve benzer ürünlerin incelemelerini yaparak deneyimlerinizi diğer hayvanseverlerle paylaşmanız özellikle başlangıç aşamasında işinizi kolaylaştıracaktır.

Platforma Trafik Sağlayın

Web platformunu ziyaret eden kullanıcılar, trafiği oluşturuyor. Trafik kavramı da affiliate yayıncıları açısından son derece önem taşıyor. Affiliate programına dahil olduktan sonra yapılacak çalışmalar, trafiğin dönüşüme hizmet etmesi amacı taşıdığından öncelikli olarak platforma trafik sağlamak gerekiyor.

Hayvanseverlerin platformu ziyaret etmelerini sağlamak için ise uygulanabilecek pek çok yöntemden söz edilebilir. Örneğin, online reklamlara başvurulabilir, SEO çalışmalarına ağırlık verilebilir veya sosyal medyanın gücünden yararlanmak için platformda yer alan içerikler sosyal ağlarda paylaşılabilir.

Uygun Teklifler Bulun

Affiliate dünyasına giriş yapmanın başlıca iki yolu var. Reklamveren markaların affiliate programlarına başvurmak bunlardan ilki. Bir diğer yöntem ise portföyünde birçok reklamveren marka bulunduran affiliate ağları ile çalışmak. Çoğu affiliate yayıncısı ikinci yöntemi seçerek zamandan kazanmayı tercih ediyor. Çünkü affiliate ağları, yayıncıların hem sayıda fazla hem de ziyaretçi profiline en uygun tekliflerle karşılaşmasına zemin hazırlıyor.

Eğer siz de güvenilir bir affiliate ağına dahil olarak zaman kaybetmeden platformunuz üzerinden gelir sağlamak istiyorsanız hemen ReklamStore hesabınızı oluşturabilirsiniz ve bir an önce ReklamStore’un affiliate servisinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın