Eski içerikleri yeniden değerlendirmenin 7 yolu

Yazar: | 23 Temmuz 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Eski içerikleri yeniden değerlendirmenin 7 yoluEn sevdiğiniz yemeği bile üst üste çok uzun süre yemek zorunda kalmak eninde sonunda sıkıcı hale gelebilir. Çünkü insan doğası gereği hayatında farklılıklara ihtiyaç duyuyor. Okuyucularınız için de durum farklı değil. Sürekli aynı tarz içerikler bir süre sonra, içerikler son derece kaliteli olsa da sıkıcı hale gelmeye başlayabilir. Bu yüzden siz de konularınızı farklı türdeki içerikler halinde hazırlamayı düşünebilirsiniz.

Bununla beraber her farklı türde hazırlanmış içerik de yepyeni olmak zorunda değil. Daha önceden hazırlanmış olan içeriklerinizi farklı bir türde tekrar ele alarak yeniden değerlendirebilir, böylece bir içeriği birden fazla kez kullanabilirsiniz. Bu sayede içeriğinizi daha önce paylaşmadığınız farklı kanallar üzerinden yeniden dağıtarak, eski içeriklerinizden yeniden trafik elde edebilirsiniz.

İşte okuyucularınızın ilgisini çekecek 7 farklı içerik türü…

 1.Yazınızı küçük parçalara ayırarak bu parçaları farklı sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz. Öncelikle hangi platformları kullanmak istediğinizi ve bu alanlardaki paylaşım sayılarınızı belirleyebilirsiniz. Böylece yapacağınız paylaşımlara göre blog yazınızı bölümlere ayırmanız işinizi kolaylaştırabilir. Özellikle içeriğiniz alıntı yapılabilecek sözler veya rakamlar içeriyorsa bu yöntem ideal olabilir.

2. Eski yazılarınızı yeni yazılarınız için kaynak olarak kullanabilirsiniz. Yazının farklı bölümlerini yeni yazı konusu olarak değerlendirebilirsiniz. Örneğin e-ticaret hakkında yazdığınız bir yazıda kullandığınız mobil ticarete ilişkin bilgileri daha sonra mobil ticaret hakkında yazmak istediğiniz konun temeli olabilir.

3. Yazılara farklı güncellemeler yaparak tekrar yayınlayabilirsiniz. Yeni yayınlanmış olan istatistikler ve araştırmalar eski yazılarınızı güncellemek için faydalı olabilir.

4. Eski yazılarınızı daha önce paylaşmadığınız sosyal medya platformlarında yayınlayabilirsiniz. Örneğin Google+’ı yeni kullanmaya başladıysanız daha önce Facebook’ta paylaştığınız yazıları Google+’da yayınlayabilirsiniz.

5. Oluşturduğunuz blog yazısının içeriğini infografiğe çevirebilirsiniz. Böylece hem etkileyici bir görsele hem de yeni bir içeriğe sahip olabilirsiniz. Infografikler son dönemde birçok dijital mecrada en çok ilgi göre içerikler arasında yer alıyor. Bu nedenle eski blog yazılarınızı infografik oluştururken kullanmak faydalı olabilir.

6. Yazılarınızdaki bilgileri kullanarak oluşturduğunuz sunumları SlideShare’de paylaşabilirsiniz. Böylece bu siteden kendi sitenize trafik sağlayabilirsiniz.

7. İçeriklerinizdeki bilgileri e-posta pazarlamasında kullanabilirsiniz. E-posta pazarlaması, daha önce blogunuzu ziyaret ederek e-bülten formunu doldurmuş olan kullanıcılara, blogunuzu tekrar hatırlatmak için etkili bir araç olabilir.

Performans yayıncılığının en önemli gerekliliklerinden biri kaliteli ve güncel içerik oluşturuyor. Blogunuzda ürettiğiniz içerikleri daha etkin şekilde yararlanmak için siz de paylaştığımız ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Siz de blog’unuzda oluşturduğunuz içerikler yoluyla performans yayıncılığından gelir elde etmek istiyorsanız Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction ile tanışın. Hemen ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturarak daha fazla kullanıcıya ve reklamverene ulaşın ve yayınlarınızdan kazanç elde etmeye bugünden başlayın.

Bir Cevap Yazın