E-bülten Gönderimi Yapmanız İçin 3 Geçerli Neden

Yazar: | 01 Mart 2018
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

RSA-280218-ebulten-300E-posta gönderimleri, affiliate yayıncılığında etkili iletişim için başvurulabilecek en etkili yollardan biri. Affiliate kampanyalarını köpürtmeyi kolaylaştıracak ve e-posta pazarlamaya dahil olan e-bültenler ise online ziyaretçiler ile organik bağ kurmaya katkıda bulunabilecek bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda, web sitesi ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için e-bülten aboneliği başlatan ziyaretçilere yapılacak düzenli bülten gönderimleri sayesinde affiliate tanıtımlarını çok daha verimli kılabilmek mümkün.

Affiliate yayıncılarının online kullanıcılar ile sürdürülebilir bir iletişim bağı kurmalarına olanak sağlayan e-bültenler, başka pek çok önemli noktada avantaj yaratabiliyor. İşte elektronik bültenlerin afffilite pazarlama dünyasında yerini alan yayıncılara sunabileceği 3 önemli fırsat…

1) Abonelerinizle Önemli Gelişmeleri Paylaşabilirsiniz

Affiliate yayıncılarının temel olarak reklamverenler ile tüketiciler arasında bir köprü görevi gördüğü savunulabilir. Çünkü yayıncılar, affiliate kampanyası dahilinde markaların ürün ve hizmetlerine dair en güncel bilgileri markaların hedef kitlesine giren online kullanıcılarla paylaşıyorlar. Bu anlamda e-bültenler de kampanya çalışmalarını duyurabilmenin en etkili ve ilgi çekici yollarından biri olarak görülüyor. Üstelik e-bülten gönderimi sayesinde web sitesini düzenli olarak ziyaret etmeyen kullanıcıların da kampanya hakkında haberdar olması sağlanabilir.

2) Affiliate İçeriklerine Dair Geri Dönüşler Elde Edebilirsiniz

Affiliate yayıncılarının pazarlama çalışmalarında sürdürülebilir bir başarı elde edebilmeleri için online kullanıcılarla aralarında bir çeşit güven bağı oluşturabilmeleri son derece önemli. Kullanıcıların beklentileri hakkında bilgi sahibi olmak da elbette güven ortamı yaratabilmenin ön koşullarından.

E-bülten gönderimi ile kullanıcılarınızın web platformunuz ve içerikleriniz hakkındaki düşüncelerini öğrenebilmeniz ise son derece mümkün. Bunun için e-bülten içeriklerinizde ziyaretçilerinizi etkileşime yönlendiren, iletişim kanallarını gösteren, kendi düşüncelerini sizinle paylaşmalarını teşvik eden ifadelere yer vermenizde büyük fayda var.

3) Trafik ve Etkileşim Oranlarını Artırabilirsiniz

Online ziyaretçilerle daha fazla iletişim kanalı oluşturmak, daha fazla etkileşim ve dolayısıyla daha fazla trafik anlamına gelecektir. Çünkü e-bülten içeriğinde yer vereceğiniz bağlantılar yoluyla web sitenize ziyaret sağlayabilir, böylece trafik oranlarınızı artırabilirsiniz. Öte yandan direkt olarak kampanya ile ilgilenen kitleyi platformunuza çekme şansı bulabileceğiniz için kampanyanın dönüşüm oranları da bu durumdan olumlu yönde etkilenecektir.

Affiliate yayıncılıkta ziyaretçilere ulaşabilmenin pek çok yolu bulunabilir. Ancak bu yolların arasından en doğru olanlarına karar vermek, affiliate gelirlerinin artışında doğrudan rol oynayacaktır. Eğer siz henüz affiliate dünyasına dahil olmadıysanız ve nereden başlamanız gerektiği konusunda kararsızsanız, ReklamStore hesabınızı oluşturarak ilk adımı atabilir ve zaman kaybetmeden ReklamStore’un affiliate servisinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın