Doğru affiliate içeriği nasıl oluşturulur?

Yazar: | 21 Ağustos 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Doğru affiliate içeriği nasıl oluşturulur?Affiliate yayıncıların gelirlerini artırmaları için dikkat etmeleri gereken konuların başında kaliteli içerik oluşturmak geliyor. Yüksek dönüşüm oranına sahip, başarılı içerik oluşturmak için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta var. Doğru anahtar kelime seçimi, ilgi çekici bir anlatım, okuyucuya güven verebilmek bunlardan bazıları…

Bu anlamda affiliate yayıncıların içerik konusunda bu ve benzeri konulara ilişkin stratejiler oluştururken sadece affiliate gelirlerine odaklanmaması, okuyucular için de faydalı paylaşımlar yapmaya önem vermesi gerekiyor.

Biz de ReklamAction olarak yayıncılar için, daha fazla kazandıran affiliate içeriğinin nasıl oluşturulacağına dair bazı ipuçları hazırladık…

Hakkında bilgi sahibi olduğunuz ürünleri tercih edin

Doğru içeriği oluşturmak için öncelikle bilgi sahibi olduğunuz bir konuyu ve ürünü ele almanız gerekiyor. Sadece daha fazla kazanmak için, yeterince bilgi sahibi olmadığınız bir konuda içerik üretmeniz büyük bir hata olabilir.

Elbette yayıncılar sadece önceden bilgi sahibi olduğu konularda içerik hazırlamıyor. Ancak eğer iyi tanımadığınız bir ürün söz konusuysa yazmaya başlamadan önce bu konuda araştırma yapmanız işe yarayabilir. Eğer gerekli araştırmayı yapmadan içerik oluşturmaya başlarsanız içeriğinizin kalitesi olması gerekenden daha düşük olabilir. Bu durum okuyucularınızı tatmin etmeyen içerikler paylaşmanıza neden olur. Sonuç olarak da içeriklerinizin dönüşüm oranında ve affiliate gelirlerinizde düşüş yaşanabilir.

Doğru anahtar kelime seçimi

Affiliate yayıncıların site veya blog’larına kaliteli trafik çekebilmek için kullandığı en önemli araçlardan biri de anahtar kelimeler. İçeriklerinizi SEO açısından güçlendirmek için kullanıcıların internet aramalarında sık tercih ettiği anahtar kelimeleri belirlemek ve içeriklerde bu kelimelere yer vermek son derece önemli. Doğru anahtar kelime seçimi arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak içeriklerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilir. Böylece sitenize daha fazla kaliteli trafik sağlayarak dönüşüm oranınızı artırabilirsiniz.

İlgi çekici yazım dili ve hikayeleştirme

Affiliate yayıncıların, hedefledikleri dönüşümü gerçekleştirmeleri için, kullanıcıların sitelerinde vakit geçirmeleri son derece önemli. Bunu sağlamak amacıyla son zamanlarda uygulanan en etkili yöntemlerden biri de hikayeleştirme…

Okuyucuların içeriğinizi okurken “benim de tam olarak böyle bir ürüne ihtiyacım var” şeklinde düşünmesini sağlamak için içeriği hikayeleştirme yöntemiyle aktarmanız işe yarayabilir. Bu tarz içeriklerle okuyucularınızda ilgi uyandırarak, onlara yararlı olmak için çalıştığınızı ve onlara değer verdiğinizi hissettirebilirsiniz.

Fayda sunmak

Performans yayıncılarının içerikler yoluyla, okuyucuların ihtiyaçlarına cevap verebilmesi ve onlara alternatif çözüm önerileri sunması, kaliteli trafik sağlamayı kolaylaştırabilir. Bu nedenle içeriklerinizi oluştururken, tanıttığınız ürün veya hizmetlerin kullanıcılara hangi konuda fayda sağlayacağına değinmeniz önem taşıyor.

Elbette yayıncıların tüm bu önerileri hayata geçirebilmek için her şeyden önce onlara geniş seçenekler sunan bir performans pazarlama ağının desteğine ihtiyacı var. Çeşitli reklamverenlere ait sayısız fırsatı okuyucularınıza sunmanızı sağlayacak ve bunun için de ihtiyaç duyabileceğiniz tüm teknik özelliklere sahip olan ReklamAction sizin için de doğru tercih olabilir. Gelin yayıncı hesabınızı bugünden oluşturun kazanmaya hemen başlayın….

Bir Cevap Yazın