Daha etkili bir açılış sayfası oluşturmak için 5 öneri

Yazar: | 09 Kasım 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Daha etkili bir açılış sayfası oluşturmak için 5 öneriPerformans yayıncılarının yüksek dönüşüm oranı elde ederek, affiliate gelirlerini artırmak için uyguladıkları pek çok yöntem var. Uygulanan bu yöntemlerin çoğu daha fazla kaliteli trafik sağlamak için yapılan çalışmalarla ilgili. Ancak yayıncılar daha fazla trafiğe ihtiyaç duymadan da affiliate gelirlerini artırabilirler.

Bu anlamda doğru bir açılış sayfası oluşturmak işe yarayabilir. Sitenize gelen ziyaretçiler genellikle arama motorundan, sosyal ağlardaki paylaşımlarınızdan ya da reklamlarınızdan size ulaşıyorlar. Kullanıcıların sitenize ulaştıklarında gördükleri ilk sayfa da açılış sayfası olarak adlandırılıyor.

Eğer başarılı ve hedef kitlenizin dikkatini çekecek bir açılış sayfası oluşturursanız, ziyaretçileriniz sitenizde daha uzun süre geçirebilir ve içeriklerinize ilgi gösterebilirler. Bir sonraki adım da içeriklerinizi okuyan ziyaretçilerin hedeflenen eylemi gerçekleştirmek üzere harekete geçmesi olabilir.

Peki, başarılı bir açılış sayfası nasıl oluşturulur? İşte bu konuda işinize yaracak bazı ipuçları…

1. Ziyaretçileri ilk anda etkileyebilmek

Her kullanıcı internette geçirdiği süre içinde her gün birçok yeni web sitesiyle karşılaşıyor. Ancak kullanıcıların; sosyal ağlar, display reklamlar, arama motoru sonuçları gibi kanallar sayesinde tanıştıkları bu siteleri incelemek için ayırdıkları vakit yok denecek kadar az. Bu nedenle ziyaretçilerinize kendinizi hızlı bir şekilde tanıtabildiğiniz bir sayfa, etkileyici bir açılış sayfası olmuş demektir.

Ziyaretçileri sitenizde tutabilmek için ilk birkaç saniye son derece önemli. Özellikle açılış sayfanızın üst kısmında okuyucuya neden web sitenizde kalması gerektiğini anlatacak çarpıcı bir mesaj vermeniz faydalı olabilir.

2. Kaliteli içerik, etkileyici görsel

Eğer ilk saniyelerde kullanıcıları etkilemeyi başardıysanız, sıra içeriklerinizin kalitesine ve etkinliğine geliyor. Okuyucular içeriklerinize göz atarken kendisine fayda sağlayacak, bilgilendirici ya da eğlenceli içerikler görmek isteyebilirler. Bu nedenle açılış sayfanızda yer alan içeriklerinizin farklı ve orijinal olması, etkileyici görsellerle desteklenmesi önem taşıyor.

3. Güven oluşturmak

Kullanıcılar sitenize ilk kez geliyorlarsa, kalıcı olmalarını sağlayabilmek için bir samimiyet ve güven algısı oluşturmanız önem taşıyor. Güven konusunda sitenizin profesyonel görüntüsünün yanı sıra diğer kullanıcıların siteniz hakkında yaptıkları yorumlar etkili olabilir. Bu nedenle açılış sayfanızda kullanıcı yorumlarına yer vermek iyi bir fikir olabilir.

4. Bağlantıda kalmak

Güven oluşturması aşaması başarıyla gerçekleştirildikten sonra ise açılış sayfanızda yer vereceğiniz sosyal medya hesaplarınız ya da e-posta üyelik eklentiniz kullanıcılarla bağlantıda kalmanızı sağlayabilir. Böylece kalıcı trafik ve kullanıcı sadakati oluşturabilirsiniz.

5. Call-to-action’ın gücü

Call to action’lar (CTA) affiliate yayıncıların dönüşüm oranlarını artırmak için kullandıkları en etkili araçlardan biri. Kısa, etkili ve kolay anlaşılır eyleme yönelik çağırılarınız ile kullanıcılarınızı hızlı bir şekilde dönüşüme yönlendirebilirsiniz.

Açılış sayfanızın dönüşüm oranını artırmak için siz de bahsettiğimiz ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca başarılı bir affiliate ağıyla çalışarak birçok farklı kampanyada yer alabilir ve yüksek dönüşüm oranıyla daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Türkiye’nin lider affiliate ağı olan ReklamAction size, affiliate yayıncılık alanında ihtiyacınız olan her konuda destek olabilir. Gelin size de hemen ReklamAction yayıncısı olun ve daha fazla kazanmaya bugünden başlayın…

Bir Cevap Yazın