Blog’unuzdan affiliate geliri elde etmeye başlamak düşündüğünüzden daha kolay

Yazar: | 23 Ocak 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Blog'unuzdan affiliate geliri elde etmeye başlamak düşündüğünüzden daha kolayOnline dünya, kullanıcılarına her geçen gün daha fazla nimet sunuyor. Son zamanların yükselen gelir elde etme yöntemlerinden blog yayıncılığı da hem yayıncılar, hem ziyaretçiler, hem de reklamverenler için karşılıklı faydalar sağlayan yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Blog yayıncılığından gelir elde etme fikri gün geçtikçe yaygınlaşırken, geleneksel reklam yöntemlerinden çok daha avantajlı olan affiliate pazarlama ile yayıncıların yüksek kazançlar elde etmeleri mümkün. Markaların mesajlarını doğru kitleye ulaşmalarını kolaylaştıran affiliate pazarlama, konuyla ilgili temel doğruları ile birlikte uygulandığı gelirleri artırmayı da kolaylaştırıyor.

Peki siz var olan blog’unuzdan nasıl affiliate geliri elde edebileceğinizi hiç düşündünüz mü? İşte yola çıkmanızı kolaylaştıracak ipuçları…

Affiliate geliri sağlayacak içerik düzenlemeleri yapın

İnternetteki aramaları sonucunda blog’unuza erişen kullanıcılar, ilgilendikleri içeriğe sizin sayenizde ulaşmış oluyorlar. Eğer kullanıcıların bir defa ilgisini çektiyseniz, neden bir daha çekemeyesiniz?

İçerikleriniz birbirinin devamı niteliğinde süreklilik sağladığında ziyaretçiler blog’unuz üzerinde daha çok içerik tüketerek, fazla zaman geçirebilirler. Fakat sadece daha çok içerik üretmek için yayınınızın konusu dışına çıkmanıza da gerek yok. Konu bütünlüğü sağlanmadığında bu kez de ziyaretçi kaybına neden olabilir.

Hedef kitlenizin ilgisini çekerek blog’un trafiğini artıracak bir diğer dokunuş da ürün/hizmet tanıtımları olabilir. Bunun için ziyaretçilerinizin ilgilendiği konularla ilgili olabilecek ürünleri veya hizmetleri deneyerek blog’unuzda yorumlayabilirsiniz. Bu tarz tanıtımlar kullanıcıların satın alma davranışlarına büyük ölçüde etki edebiliyor. Bu şekilde ziyaretçileriniz için önemli bir başvuru kaynağı haline gelebilir ve neyin hangi sorunu çözebileceğini göstererek onlarla sağlam bir bağ kurabilirsiniz.

Bu bağı kurmaya başardığınızda da onları, sunacağınız affiliate kampanyalarına yönlendirmeniz çok daha kolay olacak…

İlgili reklamlara yer verin

Ziyaretçilerinizin blog’unuzu takip etmesinin nedeni, ilgilendikleri konularla ilgili faydalı içeriklere bu adreste ulaşacaklarını biliyor olmaları. Bu yüzden konunuzun dışındaki içerikler kullanıcılardaki bu algıyı bozabilir. Reklamlar için de aynı durum geçerli.

Blog’unuzun konusu ile ilgili olmayan affiliate kampanyaları ziyaretçilerinizin ilgisi dağılmasına ve reklamların dönüşüm oranlarının düşmesine neden olabilir. Kullanıcılarınızın ilgi alanlarına yönelik ve içeriklerinizle bütünleşebilecek kampanyalara yer verme affiliate kazancınızı artırmak açısından çok daha etkili olabilir.

E-postayı unutmayın

Ziyaretçilerinizin e-posta adreslerini bırakabileceği bir alan yardımıyla blog’unuzun abone listesini oluşturabilir ve ziyaretçilerinizi yeni eklenen içerikler hakkında doğrudan bilgilendirebilirsiniz. Bu sitenizi çok sık ziyaret etmeyen kullanıcılara kendinizi hatırlatmanız için çok faydalı bir yöntem.

Bunun yanı sıra bir e-posta alıcı listesi oluşturarak, abonelerin ilgisini çekebilecek kampanyaları onlar sitenizi ziyaret etmediği zamanlarda bile paylaşabilirsiniz. Etkili kullanıldığında e-postalar bir affiliate yayıncısı için blog’u kadar karlı bir yöntem olabilir.

Blog’unuzun performansını artırarak daha fazla gelir elde edebilmenin en etkili yolu ise doğru bir affiliate ağı ile çalışmak. Minimum risk ile maksimum kazanç elde etmek için ReklamAction’u tercih edebilirsiniz. Gelin ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturun ve başarı hedeflerinize en hızlı şekilde ulaşın.

 

 

Bir Cevap Yazın