Blog yayıncılığında daha fazla kazanmanın 5 yolu

Yazar: | 16 Eylül 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Blog yayıncılığında daha fazla kazanmanın 5 yoluİnternetin sadece bilgi kaynağı ve eğlenceli zaman geçirmeyi sağlayan bir mecra olmaktan çıkmasıyla birlikte birçok kişi online dünyayı gelir kaynağı olarak görmeye başladı.

Özellikle ilgi alanı olan konularda yazı yazmayı seven pek çok blogger artık sadece hobi olarak içerik oluşturmuyor. Bu yolla önemli bir gelir sağlıyor. Affiliate pazarlama da yayıncılara online’da oluşturdukları içerikler üzerinden para kazanmalarını için fırsat sunuyor.

Affiliate yayıncılar pek çok farklı kampanya için düzenli olarak içerik oluşturarak hiç de azımsanmayacak bir gelir elde edebiliyorlar. Peki, blog yayıncılığıyla hayal ettiğinizden çok daha fazlasını kazanmak için neler yapabilirsiniz? Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction olarak bu konuda işinize yarayacak bazı öneriler hazırladık…

1. Hedef kitleye uygun kaliteli içerik

Blog’unuza yayınladığınız içerikler yoluyla affiliate pazarlama geliri elde etmek istiyorsanız bilmeniz gereken, öncelikle blog’unuza kaliteli trafik kazandırmanız gerektiği. Bilindiği gibi affiliate pazarlamada kaliteli trafik, yayınlarınıza ulaşan içerikte yer alan linki tıklayarak hedeflenen eylemi gerçekleştiren kullanıcılar anlamına geliyor.

Bu noktada bir blog yayıncısı olarak içeriklerinizi her gün yüzlerce hatta binlerce kişinin takip ettiğini, işinizin kolay olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak eğer affiliate içerikleri yayınlarınızı takip eden kullanıcılara hitap etmiyorsa yüksek kazanç elde etmeniz mümkün olmayabilir. Bu nedenle orijinal, hedef kitlenin ilgisini çekebilecek içerikler oluşturmak blog yayıncılığıyla para kazanmanın en önemli şartlarından biri.

2. Günceli takip etmek ve fayda sunmak

Online dünyada her şey baş döndürücü bir hızla değişiyor. Bu nedenle aylar öncesinde yaptığınız içerik planlamasında yer alan konular bugün güncelliğini yitirmiş olabilir. İçeriklerinizin güncel olması bu anlamda son derece önemli bir nokta.

Aynı şekilde affiliate içeriklerinde tanıttığınız ürünün ya da kampanyanın kullanıcılara ne gibi avantajlar sunduğunu ön plana çıkarmanız da gerekiyor. Sadece satış odaklı bir içerik yerine hedef kitlenizle empati kurduğunuzu ve onlara fayda sağlayacak bir ünün tanıttığınızı hissettirmeniz bu konuda önem taşıyan bir ayrıntı.

3. Dönüşüm oranı optimizasyonu

Blog yayıncılığıyla beklentilerinizin üzerinde bir gelir elde etmek için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de dönüşüm oranı optimizasyonu. Kullanıcıları harekete geçirecek farklı teklifler sunmak, hedef kitlenizin beklentilerini iyi analiz etmek dönüşüm oranı optimizasyonu konusunda size yardımcı olabilir.

4. Call to action olmazsa olmaz

Dönüşüm oranı optimizasyonu konusunda işe yarayacak bir diğer uygulama da farklı ve ilgi çekici call to action’lar (CTA) kullanmak. Farklı renkte ve yazı karakterinde hatta buton şeklindeki tasarımlar oluşturacağınız Call to action’ları görünür ve doğru yerlerde kullanmak aşıyor.

5. Güven sağlamak

Affiliate yayıncıların kalıcı trafik sağlayabilmesi ve daha fazla kazanabilmesi için ziyaretçilerde güvenilir bir imaj oluşturması son derece önemli. Bunun için blog’unuzda  ziyaretçilerin size ulaşabilmesi için iletişim bilgilerinin yer alması faydalı olabilir. Bu konuda içeriklerinizde yer alan ürünleri mümkünse daha önceden kullanmanız ve blog’unuzda kendi objektif görüşlerinize yer vermeniz işinizi kolaylaştırabilir.

Paylaştığımız ipuçlarından yola çıkarak siz de  blog yayıncılığından kazanç sağlayabilirsiniz.  Eğer siz de performans yayıncılığıyla ilgileniyorsanız ya da yayınlarınızdan daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız ReklamAction yayıncı hesabınız hemen oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın