Başarılı ve para kazanan blog’ların ortak özellikleri…

Yazar: | 03 Mart 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Kendi alanlarında başarılı olmuş herkesin kendine özgü ve birbirinden farklı hikayeleri var. Bu nedenle de en baştan şunu belirtmekte fayda var; ne yazık ki başarının net ve tek bir formülü yok. Söz konusu başarılı bir blog oluşturmak ve blog’unuzdan para kazanmak olduğunda da durum çok farklı değil.

 

Bununla beraber yakından incelendiğinde başarılı ve para kazanan blog’ların bazı ortak özellikleri olduğunu da görmek mümkün. Bu ortak özellikler tek başına başarının anahtarı olmasa da, başarıya giden yolda size büyük faydalar sağlayabilir.

 

Gelin başarılı ve para kazanan blog’ların ortak özelliklerini birlikte inceleyelim…

 

Alanınızdaki bilginizi blog’un dışına taşıyın

Blog’unuzun seçmiş olduğu alanda önce yayınlardan biri olmasını sağlayabilmek için, konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi blog’un dışına taşımak çok işinize yarayabilir. Bu alandaki diğer önemli yayınlarda konuk yazar olmak, ulusal yayınlarda yayınlanlacak içerikler üretmek aslında düşünüldüğü kadar zor değil ve genel anlamda blog’unuzun tanıtımı için çok faydalı olabilir.

 

Sosyal medyanın gücünden faydalanın

Günümüzde blog’unuzu daha geniş kitlelere tanıtmanın en pratik ve en etkili yöntemi sosyal medyayı verimli kullanmaktan geçiyor. Facebook ve Twitter ilk akla gelenler olsa da, yayınınızın alanına göre diğer sosyal ağ sitelerini de göz ardı etmemenizde fayda var. Bu anlamda örneğin LinkedIn veya Pinterest gibi kanallar oldukça etkili olabilir.

 

Görsellerin gücünden faydalanın

Hem blog yazılarınızda, hem de sosyal medya paylaşımlarında kullandığınız görseller blog’unuzun başarısını doğrudan etkileyebilecek kadar büyük bir önem taşıyor. Kaliteli ve ilgi çekici görseller özellikle sosyal medya paylaşımlarınızı artıracağı için blog’unuzun son derece düşük maliyetli bir şekilde tanıtılmasını sağlayabilir.

 

Yazı başlıklarınızı geliştirin

Günümüzde pek çok okuyucu internet üzerindeki bir içeriğin okumaya değer olup olmadığına sadece başlığına bakarak karar veriyor. İçeriğiniz mükemmel bile olsa eğer başlığınız yeterince ilgi çekici değilse, ne yazık ki o yazının potansiyeline ulaşma ihtimali çok düşüyor. Twitter üzerinden dağıtılan içeriğin bağlantısının tıklanma kriterinin sadece 140 karakter ile sınırlı yazılı başlığından ibaret olduğunu da düşününce bu konunun önemi daha da net bir şekilde ortaya çıkmış oluyor.

 

Daima fayda sağlamaya odaklanın

Tüm bunlar blog’unuzun gelir üretebilmesini sağlamak için son derece önemli detaylar. Fakat nihayetinde blog’unuz hem okuyuculara, hem de reklamverenlere bir fayda sağlabiliyor olmalı. Okuyucularınıza sağladığınız faydası daha çok trafik ve daha geniş kitlelere erişmenize sağlarken, reklamverenlere sağladığınız faydalar ise onların markalarını tanıtmak ve ürünlerini hedef kitleleri ile buluşturmak için son derece önemli.

Tüm bunların ardından blog’unuzdan kazanmaya başlamak için tek ihtiyacınız olan sizi geniş bir reklamveren ağı ile buluşturacak ve yüksek komisyon oranları sunacak bir affiliate ağı. Eğer henüz ReklamAction ile tanışmadıysanız, yayınınız ile ulaşabileceğiniz en yüksek gelire henüz ulaşamamış olabilirsiniz. Gelin yayıncı ağımıza katılın ve uzman ekibimizin size neler kazandırabileceğini kendiniz tecrübe edin…

Bir Cevap Yazın