Başarılı bir performans yayıncısı olmanın 4 yolu

Yazar: | 17 Nisan 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Başarılı bir performans yayıncısı olmanın 4 yoluSon zamanlarda affiliate pazarlama, yayıncılar için internetten para kazanmanın anahtarı haline geliyor. Affiliate yayıncılıktan gelir elde etmek isteyen her yıl 50.000′i aşkın yayıncı bir affiliate ağına kaydoluyor. Bu yayıncılardan bazıları çok başarılı olurken bazıları için de affiliate sadece bir teşebbüs olarak kalıyor.

Her geçen gün büyüyen bu sektörde kalıcı olmak göründüğü kadar kolay değil. Bu durum akla şu soruyu getiriyor; Affiliate pazarlamada kalıcı ve başarılı bir yayıncı olabilmek için ne yapmak gerekiyor?

İşte  size, başarılı bir performans yayıncısı olabilmenin 4 etkili yolu…

1. İlk iş gözlem ve plan

Performans yayıncılığı istikrarlı devam edildiği takdirde son derece kazançlı bir mecra. Bu anlamda affiliate yayıncılığına başlarken, diğer işlerde olduğu gibi planlı hareket etmek başarıyı etkiliyor.

Plan yaparken, sizden daha önce sektöre girmiş olan başarılı performans yayıncılarını takip ederek onların neler yaptıklarını incelemek, kendinizi geliştirebilmeniz için faydalı olabilir. Hatta sadece başarılı olan yayıncıları değil, başarısız olan yayıncıları da örnek alarak neleri yapmamanız konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sizden tecrübeli olan affiliate yayıncılarını takip etmek için ücretsiz blog’lara üye olmayı tercih edebilirsiniz. Gözlem yeteneğiniz sayesinde, daha yayıncılığa başlamadan iyi bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz. Bu da sizin amacınızı belirlemenize yardımcı olabilir.

2. Amacınızı belirlemek

Yayıncılığa başladıktan sonra, içeriklerinizi oluştururken bile bir plan dahilinde hareket etmenizde yarar var. Özgün ve kaliteli içeriğinizi nasıl oluşturacağınıza karar verebilmeniz, başarılı olmanızı sağlayabilir. Bu anlamda içeriklerinizin güncel  konular arasından seçerek, ilk aşamada etkileşim oluşturmayı amaç edinebilirsiniz.

Kaliteli bir içerik oluşturabilmek için istikrarlı olmanızda yarar var. Sitenizi her gün güncellemeniz de okuyucu sayınızı artırabilir. Site ya da blog’unuza her gün yeni bir yazı ekleyerek, onu desteklemeniz zengin bir içeriğe sahip olmanızı sağlayabilir.

3. Anahtar kelime çalışması

Oluşturduğunuz içeriklerde anahtar kelime kullanmanız arama motorlarında ön plana çıkabilmenize yardımcı olur. Rakipleriniz arasından sıyrılarak arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayabilir.

Sayfanızı sosyal medya kanallarıyla ve haber içerikleriyle desteklemeniz de trafiği artırmanıza yardımcı olabilir. Bu aracılar sayesinde dönüşüm oranını da artırmayı sağlayabilirsiniz. Ancak oluşturduğunuz bu içeriklerin blog ya da web sitenizin genel yapısıyla ilgili olmasına dikkat etmenizde fayda var.

4. Pes etmemek

Affiliate yayıncılıkta başarılı olmanın en önemli anahtarlarından biri de sabırlı olabilmek. Çoğu performans yayıncısının beklentisi, kısa sürede geri dönüşüm alabilmek oluyor. Geri dönüşümü alamayınca da başarısız olduğunu düşünerek pes ediyor.

Ancak sadece özgün içerikler oluşturmak ve bunu diğer kanallarla desteklemek, hızlı şekilde trafiğinizi artırmayabilir. Bu anlamda site ya da blog’unuzun okuyucular tarafından arama motorlarında sık kullanılanlara eklenmesi için istikrarlı ve sabırlı olabilmek gerekiyor.

Siz de paylaştığımız ipuçlarını değerlendirerek, başarılı bir affiliate yayıncısı olabilirsiniz. Türkiye’nin en güçlü affiliate ağı ReklamAction bu konuda size destek olabilir. Eğer affiliate yayıncı olarak internet içeriklerinizden gelir sağlamak istiyorsanız, yayıncı hesabınızı hemen oluşturun ve sektördeki yerinizi alın…

Bir Cevap Yazın