Affiliate yayıncılıkta göz ardı edilmemesi gereken 3 strateji

Yazar: | 01 Mayıs 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncılıkta göz ardı edilmemesi gereken 3 stratejiBilindiği gibi affiliate yayıncıların en önemli hedefleri arasında dönüşüm oranını artırarak daha fazla gelir elde etmek yer alıyor. Peki bir performans yayıncısı olarak dönüşüm oranınızdan memnun musunuz?

Eğer internet yayıncılığından para kazanıyorsanız, kazancınız ne olursa olsun bu geliri artırmanız mümkün. Bunun için de dikkat edilmesi gereken konular arasında başarılı bir strateji oluşturmak ve bazı önemli noktaları gözden kaçırmamak gerekiyor. ReklamAction olarak sizler için affiliate yayıncılıkta göz ardı edilmemesi gereken bazı stratejileri bir araya getirdik…

1. Site tasarımındaki önemli noktalar

Affiliate yayıncılıkta düzenli ve kaliteli trafik elde etmek için başarılı bir site tasarımı gerçekleştirmek son derece önemli.  Tasarım konusunda dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıralayabiliriz;

Sayfa yüklenme süresi; Eğer siteniz hızlı yüklenmiyor, kullanıcıların sitede yer alan görselleri ve içeriği görebilmek için beklemesi gerekiyorsa, sayfa geçişleri yeterince hızlı değilse kullanıcıların sitenizi tekrar ziyaret etmek istememeleri son derece doğal. Bu nedenle tasarım sırasında sayfanızın yüklenme hızını test etmeniz önem taşıyor.

Kaliteli bir tema; İçeriğin kolayca okunması, okuyucuları farklı içerikleri okumaya teşvik eden sade ancak kaliteli bir site teması da dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Logo tasarımı: Başarılı bir yayıncı hatta marka olmanın sırrı logonuzda yatıyor olabilir. Etkileyici ve akılca kalıcı bir tema dönüşüm konusunda size destek olabilir.

Daha iyi görsel: Sitenizde yer alan görsellerin sayısı ve kalitesi de başarınızı doğrudan etkileyebilir. Bu anlamda stok sitelerinden yardım alabileceğiniz gibi kendi görsellerinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz.

2. Güncel ve hedefe kitleye yönelik içerik

Affiliate yayıncıların en fazla dikkat etmesi gereken konulardan biri de içerik stratejisi. İçerik stratejisi oluştururken okuyucuların dikkatini çekebilecek içerikler oluşturarak, kaliteli ve düzenli trafik çekmek faydalı olabilir. Ayrıca hangi konularda ne zaman içerik yayınlayacağınızı da önceden bir plan dahilinde belirlemiş olmanız da işinizi kolaylaştırır. İçerik konularınızı belirlerken yer alabileceğiniz affiliate kampanyalarını göz önünde bulundurabileceğiniz gibi hedef kitlenizin ilgilendiği güncel konulardan, ürün veya hizmetlerden yola çıkabilirsiniz.

Bu anlamda bir konu hakkında temel bilgi kaynağı olabilecek nitelikte kapsamlı bir içerik oluşturmak düzenli ve kaliteli trafik sağlamak için etkili olabilir. Bu nedenle ürün ya da hizmet tanıtımı yaparken değindiğiniz konuda sıradan bilgiler vermek ve yazının ayrıntılı ve doyurucu olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu uzun ve kaliteli içerikler site ya da blog’unuzun arama motoru sonuçlarında  daha üst sıralarda yer almasını da kolaylaştırabilir.

3. Niş alan belirleme

Eğer sektöre yeni adım atacak bir yayıncıysanız ve büyük yayıncıların kaynaklarına sahip olmadığınız için gelir elde etme konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız, kendinize özel bir niş alan bularak, bu alanda yayın yapabilirsiniz.

Bu noktada niş bir alanda yayın yapmaya karar vermeden önce  hedef kitlenize yönelik bir içerik ve ürün stratejisi oluşturmanızda fayda var.

Siz de bu ipuçlarından faydalanarak, affiliate pazarlamada başarılı bir stratejiyle ilerleyebilir ve kazancınızı artırmaya başlayabilirsiniz. Siz de içeriklerinizden daha fazla gelir elde etmeyi hedefliyorsanız, taleplerinizin önemsendiği ve size özel çözümler geliştirildiği ReklamAction ile tanışabilirsiniz. Yayıncı hesabınızı hemen oluşturarak kazanmaya bugünden başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın