Affiliate yayıncılığının gelişim sürecini etkileyen teknolojik gelişmeler

Yazar: | 16 Mart 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncılığının gelişim sürecini etkileyen teknolojik gelişmelerTeknolojik değişikliklere paralel olarak gelişen affiliate pazarlama, hem reklamverenler hem de performans yayıncıları için büyük bir sektör. Yaşanan bu gelişmelerden etkilenen çözüm ortakları da daha çok gelir elde etmek için hem rakipleriyle hem de kendileriyle yarışmaya devam ediyor.

Tüm dünyada 20 yıllık bir geçmişe sahip olan affiliate pazarlama teknolojinin gelişimiyle bağlantılı olarak farklı trendlerden etkilenebiliyor. Sektörü etkileyen bu trendler affiliate ekosisteminin, farklı kaynaklardan beslenmesini ve gelişmesini sağlıyor. Yeniliklere hızlı bir şekilde uyum sağlayabilen affiliate yayıncıları gelirlerini artırabiliyor. Eğer sektörü yakından takip eden bir performans yayıncısıysanız, başarıyı yakalamak sizin için çok daha kolay.

Şimdi gelin, affiliate yayıncılığının gelişim sürecini etkileyen teknolojik trendlere yakından bakalım…

Mobil devrim

İnternet kullanımının hızla yaygınlaştığı şu günlerde, hedef kitlenize ulaşabilmek artık daha kolay. Eskiden kullanılan büyük masaüstü bilgisayarların yerini, şimdilerde küçük mobil telefonlar aldı. Mobilde yaşanan gelişmeler sayesinde yer ve zaman sınırlaması olmadan her an her yerde hedef kitlenize ulaşmanız artık son derece kolay.

Bilgisayarlarda kullanabileceğiniz bütün uygulamaların neredeyse hepsini veya bazen daha da fazlasını akıllı telefonlarda da bulmak mümkün. İşte bu avantajı kullanarak; artık site ya da blog ziyaretçilerinizin masa başında oturmasını beklemeyebilir, mobil uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Yayıncılar için sosyal medyanın yükselişi

Günümüzde sosyal medya platformları, kitle iletişim araçlarının içerisinde en etkilisi olmaya devam ediyor. Neredeyse her yaştan kullanıcıya sahip olan sosyal ağlar, aynı zamanda iyi birer reklam platformu.  Siz de sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak bu güçlü reklam platformundan yarar sağlayabilir, takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Sosyal medya platformlarında takipçilerle sağlanan iletişim performans yayıncıların daha fazla kaliteli trafik elde etmesine ve affiliate gelirini artırmanıza da yardımcı olabilir.

Görsel içerik

Performans yayıncıları için kaliteli içerik oluşturmak affiliate pazarlamadan gelir elde etmenin kilit noktalarından biri. Peki sizce gelirlerinizi artırmanızı sağlayacak farklı içerik türlerinden yeterince yararlanabiliyor musunuz?

Affilite yayıncılar için sadece yazılı içerik değil, video içeriği de çok değerli bir kaynak. Son zamanlarda yükselişe geçen videolar, dönüşüm oranınızı kolayca yükseltmenizi sağlayabilir. Doğru hazırlanan video içerikleri farklı video paylaşım ağları aracılığıyla milyonlarca kullanıcıya ulaşabiliyor.

Remarketing Etkisi

Remarketing sadece reklamverenlerin yararlandığı bir pazarlama stratejisi olarak düşünülse de affiliate yayıncıların da remarketing etkisinden yararlanması mümkün.

Affiliate yayıncıların elde ettiği trafiği dönüştürebilmesi için; e-posta, sosyal medya reklamları ya da remarketing gibi yöntemler faydalı olabilir. Bu yöntemler, yayıncıların okuyuculara kendilerini hatırlatmalarını sağlayabilir.

Bir performans yayıncısı olarak bahsettiğimiz teknolojileri ve trendleri takip ederek affiliate gelirlerinizi artırabilirsiniz. İçerikleriniz yoluyla gelir elde etmek ya da kazandığınız affiliate gelirini artırmak için siz de Türkiye’nin en güçlü affiliate ağı ReklamAction ile tanışın. Yayıncı hesabınızı hemen oluşturun ve kazanmaya başlayın…

Bir Cevap Yazın