Affiliate yayıncılığa başlamayı düşünenler için giriş rehberi

Yazar: | 22 Nisan 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncılığa başlamayı düşünenler için giriş rehberiİnternet kullanıcılarının sayısının artması ve online alışverişin artık neredeyse her internet kullanıcısının hayatına girmesiyle birlikte, internet yayıncılığı da boyut değiştirdi. Paylaştıkları içerikler üzerinden gelir sağlayan yayıncılar için affiliate pazarlama artık önemli bir iş alanı.

Reklamverenlerin internet reklamlarına ayırdıkları bütçenin giderek artması büyük yayıncılar kadar, sektöre yeni adımını atmış küçük yayıncılar için de önemli fırsatlar yaratıyor. Günümüzde artık doğru stratejilerle affiliate yayıncılıktan önemli kazançlar elde etmek mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan ise kaliteli içeriklerin yer aldığı bir web sitesi ve sizi doğru reklamverenlerle buluşturacak ReklamAction gibi lider bir affiliate ağı…

Eğer siz de performans yayıncılığına ilgi duyuyorsanız ancak işe nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, işte size fayda sağlayacak 5 adımlık bir giriş rehberi…

1. Web siteniz hazır mı?

Affiliate yayıncılığa başlamak için bir web sitesi sahibi olmak yeterli. Hatta web sitesi kurmadan, bir blog ya da sosyal ağlar sayesinde, sadece Facebook veya Twitter gibi kanallar üzerinden de performans yayıncılığı yapılabilir.

Eğer bir web sitesiyle yayıncılığa başlamak istiyorsanız başlangıç seviyesi için basit bir WordPress kurulumuyla yayıncılığa başlanabilir. WordPress ücretsiz olmasının yanı sıra kolay kurulum ve kullanım özellikleriyle en büyük yardımcınız olabilir.

2. Hangi niş?

Perfomans yayıncılığında, içeriklerinizin hani konuda yoğunlaşacağını yani niş alanı bulmak da son derece önemli bir adım. Niş bir alanda yayın yapmaya karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken konular arasında  hedef kitleniz önemli bir yer tutuyor. Bu anlamda hedef kitlenizin dikkatini çekecek bir alana odaklanmanız faydalı olabilir. Ayrıca kişisel olarak ilgilendiğiniz ve tutkunuz olan bir alan seçmek de bir alternatif olabilir.

3. İçerik yönetimi

Başarılı bir performans yayıncısı olmak için düzenli olarak içerik paylaşmanız önem taşıyor. İçeriklerinizin kaliteli ve orijinal olması, ilgi çekici ve konuyu araştıran kullanıcılara fayda sağlaması da son derece önemli.

4. Bir affiliate ağına katılmak

Performans yayıncılığı yapabilmek için öncelikle bir affiliate ağına katılmanız gerekiyor. .bu ağın size yol gösterecek, gerekli durumlarda size yarımcı olacak ve konusunda uzman bir ekiple çalışan bir network olması sizin başarınızı da etkileyebilir. Bu nedenle Türkiye’nin lider performans pazarlama ağı ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturarak sektöre adım atabilirsiniz. ReklamAction yayıncısı olarak çok sayıda reklamverenin kampanyalarına, detaylı analiz ve raporlara ve 30 gün içerisinde ödeme alma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

5. Kaliteli trafik elde etmek

Artık para kazanmaya başlamanız için her şey hazır. Bu aşamadan sonra sitenize gelen ziyaretçiler, içeriklerde yer alan reklam linklerine tıkladığında ve satın alma yaptığında komisyon kazanmaya başlarsınız. Bazı tekliflerde ziyaretçilerin ürün ya da hizmet satın alması bile gerekmeyebilir. Varış sayfasına yönelik hedeflenmiş bir eylem olan kayıt oluşturmak veya ücretsiz ürünlerini denemek de komisyon kazanmanızı sağlayabilir.

Bu dönüşümü elde edebilmek için sitenize kaliteli trafik çekmek, bu trafiği elde edebilmek için de web sitenizi sosyal ağlar başta olmak üzere her türlü platformda tanıtmanız önem taşıyor.

Artık performans yayıncılığıyla nasıl para kazanacağınızı öğrendiniz. Tüm bu süreç boyunca ReklamAction ‘ın daima yanınızda olacağını da unutmayın. Kendi affiliate işinizi kurmak ve büyütmekle ilgili ihtiyaç olacağınız desteği size özel yöneticilerimizden almak ve kazanmaya hemen başlamak için gelin siz de yayıncı ağımıza katılın

Bir Cevap Yazın