Affiliate yayıncılığa başlamak ve hızlı şekilde gelir elde etmek için ipuçları

Yazar: | 15 Şubat 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncılığa başlamak ve hızlı şekilde gelir elde etmek için ipuçlarıHer geçen yıl daha fazla büyüyen affiliate marketing sektörü, günden güne daha çok kişinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Henüz sektöre adım atmamış herkesin aklındaki sorulardan öncelikli olanlar genellikle yayıncılığa nasıl başlanacağı ve nasıl gelir elde edileceği soruları oluyor.

Pek çok yayıncı, affiliate marketing sektöründe ağır adımlarla ilerliyor. Belirledikleri alanda içerikler oluşturuyor ve zaman içinde sadık kullanıcılar kazanarak affiliate yayınlarından gelir elde etmeye başlıyorlar.

Ancak affiliate yayıncılığa başlamak konusunda sabırsızsanız sizin için en iyi yöntem tek sayfalık bir web sitesi olabilir. Tek sayfalık web siteleri uzun uzun içerikler oluşturmak yerine, direkt olarak e-posta aboneliği yoluyla affiliate yayınları ziyaretçilerine ulaştırıyorlar. İşte, sizin de bu şekilde hızla affiliate yayıncılığa başlayabilmeniz ve gelir elde edebilmeniz için işinize yarayabilecek bazı ipuçları…

Tek sayfalık bir web sitesi oluşturun

Ziyaretçiler, geniş içeriğe sahip web sitelerinde aradıkları soruların cevaplarını bulabiliyorlar. Bu da sitenin ziyaretçilerini sadık birer kullanıcı haline getirebiliyor. Ancak başta da bahsettiğimiz gibi bu noktaya ulaşmak genellikle zaman alıyor.

Amacınız e-posta aboneliği oluşturarak affiliate yayınlarınızı kullanıcıya iletmekse, oluşturacağınız tek sayfalık web sitesi bunun için yeterli. Üstelik bu şekilde düzenli olarak içerik üretmek konusunda da işiniz kolaylaşmış oluyor.

Tek sayfalık web siteleri, ziyaretçilerine 2 seçenek sunuyor; abone olmak ya da ayrılmak. Sizin tek sayfalık sitenizi oluştururken yapmanız gerekense, sitenize gelen her ziyaretçiyi e-posta listenize ekleyerek, aboneniz haline getirebilmek.

Peki ama nasıl?

Aboneliği cazip kılın

Unutmayın, istediğiniz mesajı vermek için tek bir sayfanız var. Bu sayfada ziyaretçilerinize, abone olmaları halinde önemli bir fayda elde edebileceklerini göstermeli ve abone listenize katılmayı karşı konulmaz hale getirmelisiniz.

Örneğin, “X yaparken asla gitmemeniz gereken Y yeri keşfedin” gibi başlıklar kullanarak, ziyaretçilerinizin ilgilerini çekebilirsiniz. Burada “asla” kelimesi okuyucuda merak uyandırmanızı sağlayarak, sayfanın geri kalanını incelemesini sağlayabilir. Ya da aynı şekilde; “X yaparken ihtiyacınız olacak Y’leri keşfedin” gibi cümleler kurarak da ihtiyaçtan kaynaklı merak uyandırabilirsiniz.

Kullanacağınız e-posta gönderim altyapısını seçin

Abonelerinize göndereceğiniz e-postaların ulaşması, affiliate yayınlarınızın başarıyla tamamlanması için önemli kriterlerden biri. E-postanızın, spam (gereksiz) kutusuna düşmeden aboneye ulaşmasını sağlamak konusunda başarılı alternatifler var. Üstelik bu servisler, e-postalarınızın abonelerinize ulaşması ve hatta okunmasıyla ilgili çeşitli bir rapor oluşturuyorlar. Bu sayede siz de gönderimlerinizin etkinliğini rahatlıkla ölçebiliyorsunuz.

E-postalarınızı mobil uyumlu hale getirin

Araştırmalar, e-postaların çok büyük bir kısmının mobil cihazlarda okunduklarını gösteriyor. Abone listenize gönderdiğiniz e-postalarınızın mobil uyumlu olması, affiliate yayınlarınızın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlaması açısından önemli.

Diğer e-posta yayıncılarıyla iletişimde olun

Hali hazırda abone listesine sahip diğer yayıncılarla görüşerek, tek sayfalık web sitenizle ilgili hazırladığınız bir reklamı abone listelerine göndermelerini isteyebilirsiniz. Elbette yayıncılar reklamınız karşılığında bir ücret isteyebilir, ancak bunun karşılığında sitenizi ziyaret edenlerin artması, abone listenizin de daha genişlemesini sağlayabilir. Bu da doğal olarak affiliate geliri elde etmeniz de kolaylaştırır.

Artık affiliate’ten kazanmaya hazırsınız!

Diğer yayıncılarla yaptığınız anlaşmalar gibi bazı ek harcamalarınız oluşmuş olabilir ancak bu sayede abone sayınızı da artırdınız. Artık abonelerinize affiliate kampanyaları e-posta yoluyla ulaştırabilir ve gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Bu sırada sitenizle ilgili unutmamanız gereken nokta, tek sayfalık web sitelerinin SEO (arama motoru optimizasyonu) gücünün çok yüksek olmadığı. Tüm anahtar kelimeler tek sayfada yer alacağından, sitenizin arama sonuçlarında bulunma ihtimali çok yüksek olmayabilir. Dolayısıyla organik trafikten çok beklentiniz olmamalı.

Affiliate yayıncılığa başlama yöntmeniz ister hızlı, ister ağır adımlarla olsun her koşulda güçlü bir affiliate ağı ile çalışmanızda fayda var. Bunun için geniş reklamveren portföyü ve hizmet kalitesiyle ReklamAction yanınızda. Siz de yayıncı hesabınızı oluşturun ve kazanmaya bugünden başlayın.

 

 

Bir Cevap Yazın