Affiliate Yayıncılarının Satışlarını Artırmalarını Sağlayacak Görsel Kullanım Tüyoları

Yazar: | 22 Mart 2018
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

RSA-200318-gorsel-kullanimi-300x225Bir affiliate yayıncısı olarak ziyaretçilerinize sunduğunuz bilgiler ve içeriklerde kullandığınız ögeler kritik bir öneme sahip. Çünkü trafik oranlarını artırmak ve dolayısıyla affiliate kampanyasının başarılı olmasını sağlamak çok büyük oranda içerik çalışmalarında kullanımına başvurduğunuz ögelerle ilişkili. Resim, fotoğraf, video gibi görsel ögeler de bu anlamda affiliate yayıncılarının pazarlama hedeflerine ulaşmasını kolaylaştıran etkenlerin başında geliyor.

Öte yandan görsellerin yanlış ya da amacına uygun olmayan biçimde kullanımı, affiliate çalışmalarının etkisini olumsuz etkileyebiliyor. Yayıncıların bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına kullanıcı kitlelerini tanıyabilmeleri ve beklentileri hakkında bilgi sahibi olabilmeleri gerekiyor. Bunun yanı sıra görsel ögelerin kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken ve uygulandığı takdirde affiliate satışlarını artırması olası yöntemlerden de söz etmek mümkün. İşte dönüşüm oranlarının artmasına ön ayak olan görsel kullanım ipuçları…

Affiliate Ürünlerine Dikkat Çekin

Performans pazarlama yönteminde yayıncılar, gerçekleşen her dönüşüm karşılığında gelir kazanıyorlar. Dolayısıyla dönüşüme hizmet edecek çalışmalara imza atmak, satışların artması anlamına geliyor. Bu anlamda, affiliate kampanyasına konu olan ürün ve hizmetlerin görsellerine yer vermek, atılabilecek en mantıklı adımlardan biri olacaktır. Böylece ürün/hizmetin tanıtımı yaparken diğer yandan online kullanıcıların nasıl bir ürünle karşılaşacakları konusunda zihinlerinde soru işareti oluşmasına yer bırakmamak söz konusu olabilir.

Bu doğrultuda, affiliate yoluyla satışlarının artırılması beklenen ürün ve hizmetlere ilişkin kullanılacak görsel ögelerin gerçekten affiliate içerikleriyle ve reklamveren markanın ürün ve hizmetleriyle bağdaştığından emin olmakta fayda var. Ayrıca görselde konu edilen ürünlerle ilgili biraz daha ayrıntıya girmek de kullanıcıların dikkatini ürüne çekmeye yardımcı olabilir.

İnsan Odaklı Görsellere Yer Verin

Araştırmalar, insanların kavrama yetisinin görsellerden olumlu yönde etkilendiğini ortaya koyuyor. Buna ek olarak, kullanılan görsel ögelerde yer alan imgelerin de aksiyon kararında önemli ölçüde etkili olduğu biliniyor. Örneğin, canlıların bulunduğu görsel ögeler insanların davranış biçimleri ile ilişki kurabilmesine yardımcı oluyor. Buna benzer biçimde, online kullanıcıların beğenisine sunulan içeriklerde insan odaklı görsellere yer vermenin afilliate satışlarına etkisi olduğu gözlemleniyor.

Kendi Görsel Dilinizi Oluşturun

Affiliate satış stratejinizin en önemli parçası hiç şüphesiz ki online platformunuz. Buradan yola çıkıldığında, aslında platformunuzun kendi markanız olduğu sonucuna da ulaşılabilir. Öyleyse neden marka bilinirliğinizi artırmak için görsel iletişim dilinden yararlanmayasınız? Örneğin, yalnızca platformunuza ait bir logo oluşturabilir ve sosyal medya gibi affiliate çalışmaları için başvurduğunuz tüm mecralarda içeriklerinizi logonuz ile paylaşabilirsiniz. Logo kullanabilme imkanınız yoksa dahi kullandığınız tüm görsellerde platformunuzu hatırlatacak, platform konsepti ile ilişki kurmayı kolaylaştıracak bir tema, tasarım, görsel ögelerden yararlanabilirsiniz.

Ancak henüz affiliate dünyasında yerinizi almadıysanız ve bir an önce afilliate pazarlama yoluyla gelir sağlamaya başlamak istiyorsanız zaman kaybetmeden ReklamStore hesabınızı oluşturun ve ReklamStore’un affiliate servisinin sunduğu avantajlar ile siz de kazanç elde etmeye başlayın.

Bir Cevap Yazın