Affiliate yayıncıların video içeriği üretmesi için 5 neden

Yazar: | 28 Ekim 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncıların video içeriği üretmesi için 5 nedenOnline dünyada kullanıcı dikkat süresinin giderek düşmesi başta affiliate yayıncılar ve bu alana yatırım yapan reklamverenler olmak üzere, içerik yoluyla ürün ve hizmet tanıtımı yapan yayıncı ve firmayı farklı yollar izlemeye yönlendiriyor. Bu anlamda etkileyici, kısa ve vermek istediği mesajı konsantre biçimde ileten video içerikleri giderek daha fazla önem kazanıyor.

Dijital mecralarda yıllardır pazarlama ve tanıtım amacıyla kullanılan video içerikleri, sadece metinden oluşan içeriklerin giderek daha düşük etkileşim oranı elde etmesi nedeniyle popüler bir araç haline geliyor. Özellikle affiliate yayıncılar için de, ürüne ilişkin güvenilirlik sağlamak ve belli bir dikeydeki uzmanlığı ispatlamak amacıyla video içerikleri sık sık kullanılıyor.

Özellikle mobil cihazlardan video izleme alışkanlığının yaygınlaşmasıyla birlikte video içeriklerinin önemi de artmaya başladı. Peki performans yayıncıları video içeriği üreterek başka ne gibi avantajlar sağlayabilir? İşte affiliate yayıncıların video içeriği üretmesi için 5 neden…

1. Düşük maliyetle kaliteli içerik

Video içeriği üretmek sanıldığının aksine oldukça düşük maliyetli ve teknik açıdan yayıncıları zorlamayacak bir iş. Özellikle yüksek donanımlı mobil cihazlar artık son derece kaliteli videolar oluşturmayı kolaylaştırıyor. Yayıncılara da Işığı ve sesi doğru kullanarak, istedikleri yerde video içeriklerini oluşturmak kalıyor.

2. Farklı mecralarda yer almak

Video içerikleri metinden oluşan içeriklerinizi paylaşamadığınız farklı sosyal ağlarda yer almanızı sağlıyor. Video içeriklerinizi sadece web sitenizde değil, YouTube, Vimeo, Vine ve Instagram gibi sosyal platformlarda da paylaşabilir böylece bu platformalarda da bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

Daha fazla mecrada yer almak daha fazla kaliteli trafik anlamına da geliyor. Video içeriklerinizle web sitenize daha fazla kaliteli trafik sağlayabilir, arama sonuçlarında üst sıralara yer alabilir ve dönüşüm hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3. Güven oluşturmak

Affiliate yayıncıların tanıttığı ürünlerle ilgili ayrıntılı videolar hazırlaması, hem ürünlere olan güveni artırabillir hem de kullanıcılarla aranızda bağ kurmanız açısından önemli olabilir. Ürünleri kullandığınızı gösteren bu tür içerikler, objektif değerlendirmelerle desteklenerek inandırıcılığı artırabilir ve kullanıcıları satın almaya kolayca yönlendirebilir.

4. Viral etki

Araştırmalar gösteriyor ki online video içeriklerinin tıklanma oranı diğer tüm dijital reklamların tıklanma oranından daha fazla. Ayrıca video içeriklerinin sosyal ağlarda en fazla paylaşılan içerik türlerinden biri olması, yayıncıların içerikleriyle viral etki yaratmasını sağlayabilir.

Viral içerik üretmek için belli kurallar olmasa da etkileyici, ilginç, eğlenceli ve farklı video içeriklerinin bu etkiyi oluşturma konusunda daha başarılı olduğu biliniyor.

5. Dönüşüm oranını artırma

Video içerikleri, internet kullanıcılarının satın alma davranışlarını doğrudan etkileyebiliyor. Araştırmalar da videoların yüzde 90 gibi yüksek bir oranla, satın alma kararında etkili olduğunu gösteriyor. Bu nedenle dönüşüm oranını artırmak isteyen affiliate yayıncılar için video içerikleri oluşturmak büyük önem taşıyor.

Eğer siz de bir performans yayıncısı olarak video içeriklerin tüm bu avantajlarından yararlanabilir, site ya da blog’unuza daha fazla kaliteli trafik sağlayabilirsiniz. Performans yayıncısı olarak önceliklerinize önem verildiği bir affiliate ağından yer almak istiyorsanız ReklamAction, tecrübeli kadrosuyla her zaman yanınızda. Siz de yayıncı hesabınızı hemen oluşturun, kazanmaya bugünden başlayın…

Bir Cevap Yazın