Affiliate yayıncıların kolaylıkla uygulayabileceği SEO teknikleri

Yazar: | 23 Mart 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncıların kolaylıkla uygulayabileceği SEO teknikleriHer türlü dijital pazarlama faaliyeti için önemli bir çalışma olan arama motoru optimizasyonu (SEO), performans yayıncılığında da daha fazla kullanıcıya ulaşılarak gelir artırmanın en önemli yollarından biri. İnternet kullanıcılarını oluşturulan içeriklere çekebilmek için en etkili çalışmalardan biri olan SEO, teknolojiyle paralel olarak gelişiyor. Bu nedenle değişen Google algoritmaları hakkında bilgi sahibi olmak ve bu değişikliklere uygun şekilde içerikler oluşturabilmek için SEO konusunda yaşanan yenilikleri takip etmek önem taşıyor.

Web sitenize kaliteli bir trafik sağlamak amacıyla kullanılan SEO yöntemleri, organik arama sonuçlarında web sitenizin üst sıralarda yer alarak daha fazla ziyaretçiye ulaşmasını sağlıyor. SEO çalışmalarının başarısı ise kaliteli bir içerik oluşturabilmekten geçiyor. Peki affiliate yayıncılarının kolaylıkla uygulayabileceği SEO teknikleri neler?

İşte sizlere organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak daha fazla okura ulaşmanıza ve yüksek dönüşüm oranı sağlamanıza yardımcı olacak, kolaylıkla uygulayabileceğiniz SEO teknikleri…

İçerik uzunluğu

SEO çalışmalarının etkili bir sonuç verebilmesi için öncelikle içeriklerinizin kaliteli ve orijinal olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Dönüşüm oranı yüksek içerikler oluşturmak için de yazılarınızdaki dengeyi korumanızda yarar var. Bu anlamda kelime sayınız büyük önem taşıyor.

Araştırmalar 400-500 kelime aralığındaki yazılar, arama motoru tarafından okuyucuya fayda sağlayan kaliteli içerik olarak algılanıyor. Okurları sıkmayan 400 ile 700 kelimelik içerikler oluşturmak sayfa dönüşümünüzü de artırabilir. İçerikte kullanacağınız anahtar kelimelerin ve açıklama etiketlerinin sayısı da içeriğin uzunluğuna bağlı olarak değişebilir.

Anahtar kelime seçimi

Web sitenizin organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayabilmek için oluşturduğunuz içeriklerde doğru anahtar kelimeleri kullanmanız son derece önemli.  Doğru anahtar kelimeyi kullanarak içeriğinizi ön plana çıkarmayı başarabilirsiniz. Bu anlamda doğru anahtar kelimeyi seçmek için Google’da yapılan kullanıcı aramalarından, Google Adwords önerilerinden ya da rakiplerin kullandığı anahtar kelimelerden yola çıkabilirsiniz.

Web sitenize ya da blog’unuza ziyaretçiler çekmek için anahtar kelimelerin içeriğinizde dengeli biçimde yer alması da önem taşıyor. Organik arama sayfasında en üstte yer almak için anahtar kelimenizin başlangıç ve bitiş paragrafında yer alması son derece önemli. Çünkü arama motorları bu içerikleri daha fazla ilgi gösteriyor. Uzmanlara göre anahtar kelimenizin ilk 90 kelimede görüntülenmesi büyük avantaj sağlıyor.

Meta açıklaması

İçeriğinizin meta açıklaması yani kısa özet kısmı da organik arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayabilir. Bu anlamda meta açıklamanızın içeriğinde anahtar kelimenizi kullanmanızda fayda var.

Uzmanlara göre meta açıklama için ideal olan uzunluk 100 ile 200 karakter arasında değişebiliyor. Açıklamanın 100 karakterden daha az olması organik arama motorlarının içeriği listelemesi için yetersiz olabiliyor. Aynı şekilde açıklamanın 200 karakterden fazla olması da tercih edilmiyor.

Sizde yukarıda bahsettiğimiz bu kolay SEO tekniklerini kullanarak yayınlarınızı arama sonuçlarında üst sıralara taşıyabilirsiniz.  Eğer siz de oluşturduğunuz içeriklerle online reklam geliri elde etmek istiyorsanız Türkiye’nin performans pazarlama ağı ReklamAction ile tanışabilirsiniz. Güvenilir satış ortaklıkları için ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturun.

Bir Cevap Yazın