Affiliate yayıncıların daha fazla kazanmasını sağlayacak 4 ipucu

Yazar: | 30 Mart 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncıların daha fazla kazanmasını sağlayacak 4 ipucuSektörde oluşan rekabet nedeniyle affiliate yayıncılar için iyi bir gelir elde etmek her zaman çok kolay olmayabiliyor. Bu anlamda performans yayıncılarının gelirlerini arttırmaları için sadece içerik oluşturmaları yeterli değil. Oluşturulan içeriklere etkileşim sağlayabilmek ve dönüşüm oranını artırabilmek için planlı çalışmak da son derece önemli.

Peki affiliate yayıncılarının daha çok gelir elde edebilmeleri için ne  yapmaları gerekiyor? Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction olarak, yayıncıların daha da kazancını artırabilmeleri için yapabileceklerini bir araya getirdik. İşte yayıncıların affiliate pazarlamadan daha çok para kazanmalarını sağlayacak ipuçları…

1. Planlı olmak

Affiliate pazarlama ile para kazanmak isteyen yayıncıların, hazırladıkları içerikleri gelişi güzel şekilde paylaşmamaları, bir plan dahilinde hareket etmeleri önem taşıyor. Oluşturulan içeriklerin bir plan dahilinde hazırlanması, içeriklere olan ilgiyi artırabilir ve yayıncıların daha çok kazanmasını sağlayabilir.

İçeriklerinizi, tanıtımını yapmayı düşündüğünüz ürün ya da hizmetlerle bağlantılı olarak hazırlamayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca site ya da blog’unuzun arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almasını sağlayacak SEO çalışmaları ile yayınlarınızı destekleyebilirsiniz.

2. Blog’unuzu güncellemek

Eğer blog içerikleriniz yoluyla affiliate geliri elde ediyorsanız, daha fazla kazanmanızı sağlayacak yöntemlerden biri de, blog’unuzu sürekli güncel tutmak. Yayınlarınızda okuyucularınızın ilgisini çekebilecek, güncel konulardan bahsetmeniz bu konuda işinize yarayabilir.

Belirlediğiniz plan dahilinde oluşturduğunuz içeriklerle ziyaretçilerinizin sizi unutmamasını da sağlayabilirsiniz. Bu şekilde blog’unuzu dinamik tutarak daha çok ziyaretçi çekebilir, yazdığınız ürün ya da hizmete yönelik içeriklerle gelirinizi artırabilirsiniz.

3. Sosyal medya platformlarından yararlanmak

Affiliate pazarlamada reklamverenler için kampanyalarının doğru hedef kitleyle buluşması ne kadar önemliyse, performans yayıncıları için de içeriklerini doğru hedef kitleyle buluşturabilmeleri o derecede önemli. Bu nedenle içerikleri daha çok okuyucuya ulaştırabilmek için aktif bir sosyal medya stratejisi izlemek faydalı olabilir.

Bu anlamda başarılı bir sosyal medya stratejisi oluşturmak için, tüm sosyal ağlarda hesap oluşturmak ve blog ya da web sitesi içeriklerinizi bu mecralarda paylaşmanın dışında, kendine has özellikleri bulunan sosyal ağlara uygun stratejiler oluşturmanızı da gerektiriyor. Sosyal ağların özelliklerine uygun şekilde paylaşımlarda bulunmanız ve sağladığınız etkileşimi en iyi şekilde analiz ederek stratejilerinizi güncellemeniz bu konuda dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor.

4. Site ziyaretçileriyle bağı koparmamak

Affiliate pazarlamada performans yayıncısı olarak para kazanmanın bir diğer yolu da, site ya da blog ziyaretçileriniz hakkında gerçekleştireceğiniz veri analizi olabilir. Ziyaretçilerin sizinle paylaştığı bilgileri değerlendirerek, onların ilgilendiği içerikleri de göz önünde bulundurarak, ziyaretçilerinize e-posta gibi araçlarla tekrar ulaşabilirsiniz. Böylece düzenli olarak gönderdiğiniz e-postalarla sitenizin ziyaretçileriyle bağınızı koparmamış ve onları tekrar sitenize yönlendirmiş olursunuz.

Affiliate pazarlamadan bir plan dahilinde içerikler oluşturarak kazancınızı artırabilirsiniz. Siz de internet yayıncılığı yoluyla gelirinizi artırmak istiyorsanız hemen ReklamAction ile tanışın. Affiliate yayıncılıkla tanışmak ya da yayınlarınızdan daha fazla kazanç elde etmek için ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturun.

Bir Cevap Yazın