Affiliate yayıncıları için abone listesi oluşturmak neden önemli?

Yazar: | 12 Mayıs 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

RSA-110516-Affiliate-abone-webE-posta pazarlama yöntemi uzun yıllardır gündemdeki yerini koruyan bir kavram. Hemen her sektörde daha fazla kişiye ulaşmak için başvurulan e-posta pazarlaması, hedef kitleyle doğrudan temas kurulabildiği için oldukça verimli yöntemler arasında yer alıyor. Neredeyse tüm sosyal ağlar da üyelik için e-posta kaydı alıyor. Dolayısıyla hemen herkesin en az bir e-posta adresi kullandığı ve gelen postalarını düzenli olarak kontrol ettiği sonucu ortaya çıkıyor.

Çoğu online platformun hedef kitlelerine doğrudan ulaşabilmesi açısından e-posta adreslerini bilmesi önem taşıyor. Bunun için de ziyaretçilerin güvenini kazanmak gerekiyor. Güven bağı oluşturulduktan sonra ise ziyaretçilerin birer aboneye dönüşmesi hedefleniyor. Kullanıcıların mecranıza abone olmaları sonucunda elinizde güvenilir bir kaynak birikiyor. Peki e-posta pazarlamasında faydalanacağınız bu kaynakları gerektiğinde kullanmak için listelemeniz size ne fayda sağlıyor?

Abone listesi nedir?

E-posta pazarlamasının temelini oluşturan abone listelerinin önemini daha iyi kavramak için “nedir” sorusuna detaylı bir şekilde cevap verebilecek donanıma sahip olmakta fayda var. Abone listesi, en yalın haliyle pazarınızı oluşturan kişilerin isim ve e-posta bilgilerine erişerek bu bilgileri sıraya koymak olarak tanımlanabilir. Abone listeleri, daha sonra gerektiğinde ilgi alanlarına göre platformunuzla ilgili haberleri kimlere göndereceğinizi belirleyebilmenize oldukça yardımcı oluyor.

Abone listesi nasıl oluşturulur?

Öncelikle ziyaretçilerinizin bilgilerini depolayacak ce istediğinizde otomatik olarak e-posta yollayabilecek bir e-posta pazarlama servisi ile çalışmanız işinizi belli bir oranda kolaylaştırabilir. Ayrıca web sitenizin açılışında ziyaretçilerinizn bilgilerini bırakmaya teşvik edecek bir sayfa oluşturmanız, kullanıcıları mecrada tutmanıza yardımcı olabilir ve abone sayısını artırmanızı sağlayabilir.

Bunların yanı sıra kullanıcılara abone olmaları koşuluyla faydalanabilecekleri teklifler sunmak da liste oluşturma aşamsında oldukça faydalı olabilir. Kullanıcı verileri depolandıktan sonra ise platformunuzla ilgili güncellemeleri, haberleri ve teklifleri abonelerinize gönderebilir ve hedeflenen aksiyonu gerçekleştirmelerini izleyebilirsiniz.

Neden abone listeleri oluşturmalısınız?

E-posta pazarlama yöntemi affiliate kazancının artmasında büyük bir rol oynuyor. Çünkü platformunuza gelen bir ziyaretçinin daha sonra tekrar ziyaret eden sadık bir aboneye dönüşmesi için listede kayıtlı olması önem taşıyor. Ayrıca listedeki abonelere belli aralıklarla e-posta gönderimi yaparak platforma dair bilinç düzeyi de artırılabiliyor. Affiliate yayıncıları bu yolla kaliteli trafik elde edebiliyor. Hatta hedeflenen davranışın gerçekleştirilme oranının artırılmasında abone listelerine sahip olmak da etkili olabiliyor.

Affiliate yayıncılarının e-posta pazarlamasından gelir elde etmelerinde abone listeleri oluşturmaları büyük rol oynuyor. Affiliate performansını artırarak daha fazla kazanç sağlamak için ise güvenilir bir affiliate ağı ile çalışmakta fayda var. Eğer siz de başarı hedeflerinize en kolay yoldan ulaşmak istiyorsanız, hemen ReklamAction hesabınızı oluşturarak kazancınızı katlamaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın