Affiliate yayıncılar için site ve blog trafiğini artırmanın 3 yolu

Yazar: | 24 Temmuz 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncılar için site ve blog trafiğini artırmanın 3 yoluPerformans yayıncılığı son dönemin en önemli iş alanlarından biri. Ancak internet üzerinden para kazanmanın en etkili yollarından biri olan affiliate yayıncılıkta başarılı olmak her zaman göründüğü kadar kolay olmayabilir.

Sektörde kalıcı olabilmek için; hedef kitlenin dikkatini çekecek güncel içerikler oluşturmak, arama motoru optimizasyonu (SEO) gibi çalışmalarla blog ya da web sitelerine organik trafik kazandırmak gerekiyor. Bunun için de sürekli kaliteli ve orijinal içerikler oluşturmak önem taşıyor.

Peki bir affiliate yayıncı olarak içeriklerinizi farklı dijital pazarlama kanallarını kullanarak, daha fazla kullanıcıya ulaştırmak kısacası site ve blog trafiğinizi artırmak için neler yapabilirsiniz? İşte bu konuda işinize yarayacak bazı ipuçları…

1. Tüm dijital mecralardan faydalanmak

Yayıncıların oluşturdukları içeriklere daha fazla kaliteli trafik kazandırabilmelerinin en iyi yollarından biri içerikleri sosyal ağlar yoluyla paylaşmak. Bu anlamda daha fazla kullanıcıya ulaşmak için aynı içeriği birçok kez, farklı mecraları kullanarak paylaşmak gerekiyor.

İçeriğinizin ve hedef kitlenizin yoğun olarak yer aldığı mecralara öncelik vererek içeriklerinizi; Facebook, Twitter, LinkedIn ve Google Plus gibi mecralarda duyurabilirsiniz. Ancak bu duyuruyu belirli zaman aralıklarıyla pek çok kez paylaşın ki içeriğinizi daha önce görmemiş olan kullanıcılara da ulaşın. Aynı içeriği birden fazla kez görecek olan kullanıcılarda olumsuz bir algı yaratmamak için de paylaşım zamanlarını dikkatlice belirlemenizde fayda var.

2. Kaliteli ve orijinal içerik

Affiliate yayıncılar için içeriklerin okuyucuya fayda sağlaması en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri. Bu anlamda içeriklerinizin bu konuda ne kadar başarılı olduğunu görebilmek için içeriğinize yapılan yorumları takip edebilir, hatta okuyucuyu bu konuda yorum yapmaya teşvik edebilirsiniz.

Mutlaka dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda içeriklerin orijinal olması. İnternette farklı alan içerikleri kopyalamak hem sitenizin kalitesine dair olumsuz bir düşünce oluşturur hem de organik arama sonuçlarındaki sıralamada geri düşmenize neden olur. Bu da trafiğinizin düşmesi anlamına gelir.

3. Analiz, analiz, analiz

Analiz, affiliate yayıncılıkta sürekli başarı için unutulmaması gerekenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu anlamda internet yayıncılığı, gerçek zamanlı veri sağlama konusunda son derece başarılı bir alan. İçeriklerinizi kaç kişinin okuduğunu, en çok hangi zaman aralığında görüntülendiğini, etkileşim oranlarını anlık olarak inceleyebilirsiniz. Böylece elinizde oluşan bu verileri düzenli şekilde ölçümleyerek, içerik optimizasyonuna ilişkin başarılı çalışmalar yapabilir, site trafiğinizi nasıl artırabileceğinizi bulabilirsiniz.

Örneğin, içeriklerinizin performansını inceleyerek onları hedef kitleniz için daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Başarılı olmadığını düşündüğünüz içeriklerin görsellerini değiştirebilir, linkleme çalışması yaparak, yayınınıza iç ve dış bağlantılar ekleyebilir, böylece içeriğin SEO etkisini artırabilirsiniz. Ayrıca içeriğin başlığını, dilini değiştirmek, farklı kısımlara call to action’lar eklemek de işe yarayabilir.

Paylaştığımız yöntemleri değerlendirerek siz de blog ya da web sitenize daha fazla kaliteli trafik sağlayabilir, dönüşüm ve etkileşim oranınızı artırabilirsiniz. Performans yayıncısı olarak ihtiyaçlarınızın önemsendiği, önceliklerinize önem verildiği bir profesyonel yardım almak istiyorsanız ReklamAction, her zaman yanınızda. Siz de yayıncı hesabınızı hemen oluşturun, kazanmaya bugünden başlayın…

Bir Cevap Yazın