Affiliate yayıncılar için abone listesi oluşturma ve e-posta hazırlama ipuçları

Yazar: | 19 Mayıs 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncılar için abone listesi oluşturma ve e-posta hazırlama ipuçlarıAffiliate yayıncılarının en çok kullandığı yöntemler arasında yer alan e-posta pazarlama, ziyaretçilerin tekrar platforma gelmelerini sağlamak ve kendini hatırlatmak anlamında oldukça etkili. Ancak kullanıcıların daha sonra da ihtiyaç duyabileceği, değer sunan bir online mecra yaratmak bu konudaki öncelikler arasında yer alıyor. Çünkü kaliteli bir içerik sunulmadığı takdirde, ziyaretçileri tekrar çağırmanın çok faydası olmayabiliyor.

Kaliteli içeriklerden oluşan, ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek bir platform oluşturduktan sonra ise geriye kullanıcılarınıza ve potansiyel kullanıcılarınıza ulaşmak kalıyor. E-posta pazarlama da işte tam bu noktada devreye giriyor. Sahip olduğunu platforma gelen ziyaretçilerinizi tekrar kazanmak e-posta kutularına girmekten geçiyor. İlk anda kulağa oldukça basit gelen bu yöntemde ziyaretçilerinizi birer aboneye dönüştürmek için ise biraz çaba göstermek gerekebiliyor. Bir miktar çaba, çok sayıda abone elde etmenizi ve affiliate pazarlamaya dair anlamlı gelişmeler kaydetmenizi sağlayabiliyor. Ziyaretçilerin abone olmalarını sağlayıp kendi abone listenizi oluşturduktan sonra ise içeriklerinize dair güncel e-postalar düzenleyerek listede bulunan kişilere düzenli olarak gönderim yapmanız, web sitenizin bilinirlik seviyesinin çok daha yüksek seviyelere çıkmasında da büyük bir rol oynuyor.

Peki ziyaretçilerinizin aktif birer aboneye dönüşmesi için abone listenizi nasıl oluşturmalısınız? Abone listenizi yarattıktan sonra hangi yolları izleyerek daha etkili sonuçlar alabilirsiniz? İşte sorularınızın cevapları…

Abone listenizi nasıl zenginleştirebilirsiniz?

Web sitenize organik yollardan veya reklamlar aracılığıyla gelen ziyaretçilerinin e-posta, isim, soyisim gibi bilgilerini toplayarak abone listenizi oluşturmak için izleyebileceğiniz birden fazla yöntem bulunuyor. Bunların başında ziyaretçilerinizin direkt olarak açılış sayfanızda karşılarına çıkacak ve sizi takip etmelerini kolaylaştıracak bir abone kayıt formu oluşturmak geliyor. Bu form sayesinde kullanıcıları daha ilk andan etki altına alabilir ve bilgilerini elde edebilirsiniz. Ayrıca kullanıcılarınıza ufak hediye ve indirimler sunmak da bu gibi formların doldurulmasını ve abone listesinde yer almalarını teşvik etmek açısından işinizi kolaylaştırabilecek faktörler arasında yer alıyor.

Açılış sayfasının yanı sıra platforma bulunan her içerik sayfasında yine bir kayıt formu bulundurmak, ziyaretçilerinizi her noktada yakalayabilmeyi de kolaylaştırabilir. Böylece ziyaretçilerinize abone olarak daha fazla içerikten haberdar olabilecekleri her içerikle birlikte hatırlatılabilir.

Abone listenize nasıl daha etkili e-postalar gönderebilirsiniz?

Abone listenizi zenginleştirdiniz ve artık e-posta ile affiliate işinizi büyütmek için hazırsınız. Öyleyse uyulması gereken kurallar çerçevesinde e-postalarınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Evet, her alanda olduğu gibi bu pazarlama yönteminde de uymadığınız takdirde etkinliğinizi baltalayabilecek bazı kurallar bulunuyor. Kurallar dahilinde hataya düşmenize neden olacak e-postalar gönderdiğinizde abonelerinizin istenmeyen e-postalar (spam) kutusuna düşebilir ve istenmeyen sonuçlarla baş etmek durumunda kalabilirsiniz.

İstenmeyen bir e-posta göndericisi haline geldiğinizde e-posta gönderimi yapmanızın faydası da olmayacaktır. Bu nedenle e-postalarınızı hazırladığınızda spam’e dönüşmemesi için sadeliği tercih etmek, konu satırını uzun tutmamak, ideal büyüklükteki görseller kullanmak gibi kurallar çerçevesinde ilerlemek etkili olmanızda oldukça faydalı olabilir.

Abone listenizin etkisini kaybetmemesi için düzenli olarak gönderdiğiniz e-postaların içeriğinde de birtakım değişiklikler yapabilir ve abonelerinizi şaşırtarak online mecranızda daha aktif olmalarını sağlayabilirsiniz. Buna göre devamlı aynı tipte e-postalar göndermek yerine kullanıcılarınızı şaşırtacak, fayda sağlayacak, değer sunacak içerikler de hazırlayabilirsiniz. Ücretli içerikleri abone listenizdekilere hediye olarak göndermek, ilgilendikleri konularla ilgili içerikleri önermek abone listenizin etkisini artıracak etkenler arasında yer alıyor.

E-posta gönderimindeki etkililiğinizi aktif ziyaretçilerden oluşan abonelerin yer aldığı listelerle artırabilir ve affiliate kazancınızı kolayca artırabilirsiniz. Ancak performansınızın hedeflediğiniz seviyeye daha çabuk gelebilmesi için kaliteli bir reklam ağı ile çalışmanızda fayda var. Eğer siz de affiliate gelirinizi artırmak istiyorsanız, ReklamAction hesabınızı oluşturabilir ve kazananlar dünyasına zaman kaybetmeden adım atabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın