Affiliate yayıncılar için 3 önemli SEO ipucu

Yazar: | 20 Nisan 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncılar için 3 önemli SEO ipucuPerformans yayıncıları için iyi bir gelir elde edebilmenin yolu öncelikle, kaliteli bir içerik oluşturmaktan geçiyor. Ancak kaliteli içerik oluşturmak kadar, içeriklerin arama motorlarına uygunluğunu gözden kaçırmamak da önem taşıyor. Bu anlamda SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmaları, organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak isteyen affiliate yayıncılarına büyük fayda sağlıyor.

Dijital dünyanın birçok alanında olduğu gibi affiliate pazarlama da giderek daha fazla ön plana çıkan SEO çalışmaları, gelirlerini artırmak isteyen performans yayıncılarının gözden kaçırmaması gereken konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Peki bir affiliate yayıncısı olarak, SEO teknikleri ile kazancınızı artırmak için neler yapabilirsiniz?

İşte ReklamAction olarak sizler için hazırladığımız 4 önemli SEO ipucu…

1. İçerik planı oluşturmak

SEO çalışmalarının etkinliğini artırmanın yolu, web sitenizi ya da blog’unuzu sürekli ve düzenli olarak güncellemekten geçiyor. Takipçilerinizle düzenli olarak paylaştığınız yazılar sayesinde, arama motorlarında üst sıralarda yer alma şansı yakalayabilirsiniz.

Kullanıcıların ilgisini çeken; paylaşım ve yorum yapma konusunda onları teşvik eden içerikler, arama motorları tarafından kaliteli olarak algılanır ve bu içeriklerin üst sıralarda yer alma şansı artar. İnternet kullanıcılarının artık, aramalar ve internet araştırması konusunda daha bilinçli olduğunu da göz önünde bulundurursak, affiliate yayıncılıkta kaliteli ve güncel içeriğin önemi bir kez daha ortaya çıkar.

2. Anahtar kelime seçimi

İçeriklerinizde kullandığınız anahtar kelimeler de SEO çalışmalarınızın önemli bir kısmını oluşturuyor. Performans yayıncılarının site veya blog’larına kaliteli trafik çekmesi konusunda anahtar kelimeler önemli rol oynuyor. İçerikle ilişkili ve kullanıcılar tarafından internet aramalarında sıkça tercih edilen anahtar kelimeler belirlemek site ya da blog’unuzun SEO açısından kaliteli hale gelmesini sağlayabilir.

Organik arama motorlarında içeriğinizi ön plana çıkarmak için içeriklerinizde long tail anahtar kelimeler kullanmayı tercih edebilirsiniz. Okurlara yol gösteren anahtar kelimeler sayesinde web sitenizin ya da blog’unuzun trafiğini artırabilirsiniz.

3. Başlıklar ve özet

İçerikler için oluşturduğunuz başlıklar okuyucuların öncelikle, içeriğin tamamını okuyup okumayaya karar vermesini sonrasında da satın alma kararını etkileyebiliyor. Başlıkların diğer önemli tarafı da SEO konusunda karşımıza çıkıyor.

Arama motorlarında görünürlüğü artırmak için her web sayfasının kendine özgü bir başlığa ve bir özete sahip olması gerekiyor. Arama sonuçlarında kullanıcıların aradığı konulara ilişkin bu başlıklar ve 160 karakterdeki özet kısmı görüntüleniyor.

Bu nedenle başlık ve özet bölümünde, kullanılacak anahtar kelimelerin içerikle ilgili olması önem taşıyor. Anahtar kelime seçiminde Google Anahtar Kelime Planlayıcı gibi araçları kullanarak içerik optimizasyonunuzu geliştirebilirsiniz.

Web sitelerine kaliteli bir trafik sağlamak amacıyla kullanılan SEO, bir performans yayıncısı olarak organik arama sonuçlarında web sitenizin ya da blog’unuzun üst sıralarda yer alarak daha fazla ziyaretçiye ulaşılmasını sağlıyor. Siz de paylaştığımız bu ipuçlarını kullanarak içeriklerinizi arama motoru sonuçlarında üst sıralara taşıyabilirsiniz. Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction SEO ve farklı konularda size yol gösterebilir ve kazancınızın artmasını sağlayabilir. ReklamAction yayıncı hesabınızı bugünden oluşturun siz de içerikleriniz yoluyla para kazanmaya başlayın…

 

Bir Cevap Yazın