Affiliate yayıncılar blog’larına nasıl daha fazla trafik sağlayabilir?

Yazar: | 19 Ekim 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncılar blog'larına nasıl daha fazla trafik sağlayabilir?Affiliate yayıncıların daha fazla gelir elde etmek için dikkat ettikleri en önemli konuların başında, içeriklerinin elde ettiği kaliteli trafik geliyor. Yayıncılar için hedeflenen aksiyona dönüşen trafiği artırmak, sektördeki rekabete bağlı olarak giderek daha zor hale geliyor.

Bu anlamda daha fazla kaliteli trafik için okuyucuların dikkatini çekmek gerekiyor. Bunun için de kullanıcıların işine yarayan, etkileyici içerikler üretmek en önemli nokta. Eğer bu konuda başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, kaliteli trafik elde etmek konusunda atılması gereken en önemli adımı attınız demektir.

Peki bir performans yayıncısı olarak blog’unuza her geçen gün daha fazla trafik kazandırmak ve dönüşüm oranınızı artırmak için başka neler yapabilirsiniz?

Organik trafiği artırmak

Uzun soluklu ve kalıcı trafik almanın kolay olmasa da en ucuz yollarından biri organik trafik. Eğer blog’unuza başarılı bir arama motoru optimizasyonuyla sağlıklı bir organik trafik sağlamaya başladıysanız bu aşamadan sonra işiniz daha kolay olabilir.

Arama motorları algoritma değişikliği yapmadığı sürece ivme kazandırdığınız blog’unuz düzenli olarak trafik almaya devam edebilir. Ancak işler yolunda gitse de site trafiğinizi sürekli analiz etmenizde fayda var. Böylece herhangi bir aksamada eş zamanlı olarak duruma müdahale edebilir ve aksaklığı giderebilirsiniz.

Yayıncılar da reklam verebilir

Reklam sadece firmaların işi olarak görünse de eğer affiliate yayıncı olarak içeriklerinizden para kazanıyorsanız siz de onların reklamını yapabilirsiniz. Çeşitli reklam kampanyalarıyla yayınlarınız arasında öne çıkartmak istediğiniz içerikleri reklamlar yoluyla tanıtabilirsiniz. Bu anlamda reklamlarınızın hangi mecralarda yer alacağına da doğru karar vermeniz gerekiyor. Reklamlarınız için blog’unuza en fazla trafiği sağlayacak mecraya öncelik vermeniz işinize yarayabilir.

Sosyal medyayı atlamayın

Artık her yayıncı için içeriklerini hedef kitleye ulaştırabilmenin en etkili yolu sosyal ağlardan geçiyor. Başta Facebook ve Twitter olmak üzere birçok sosyal medya platformu kullanıcıların yayıncı siteleri ve içeriklerini kolayca keşfetmesini sağlıyor.

Sosyal ağları blog’unuza daha fazla kaliteli trafik elde etmek için kullanmanız artık neredeyse bir zorunluluk. Sosyal medya platformları için farklı içerik üretmeye zaman ayıramıyorsanız bile blog’unuzda yayınlanan içerikleri bu mecralarda paylaşmayı unutmamanız gerekiyor.

Başka mecralardan blog’unuza trafik çekin

Affiliate yayıncılıkta rekabet her geçen gün artıyor. İnternette sizin içeriklerinize benzeyen birçok içerik, blog’unuzla hemen aynı tarzda olan onlarca blog var. fakat yine de tüm bu rekabetten sıyrılarak öne çıkmak mümkün. Özellikle farklı blog’lardaki içeriklere yaptığınız nitelikli yorumlar kullanıcıların dikkatini çekebilir. Yorumlardan size ulaşan kullanıcılar sürekli takipçileriniz haline gelebilir. Böylece rekabeti dahi kendi lehinize çevirebilirsiniz.

Kendi blog’unuzla sınırlı kalmayın

Farklı blog’lara yorum yapmak trafik çekmek için etkili bir yöntem olabilir. Ancak bu konuda çok daha etkili bir yol varsa o da farklı blog’larda misafir yazar olarak içerik paylaşmak. Her gün güncel içerikler yayınlamak zorunda olan diğer yayıncılar da bu konuda en az sizin kadar zorlanıyorlar. Gelin onlara bir teklifte bulunun ve blog’larında misafir yazarak olarak yer almak istediğinizi belirtin. Böylece hem popüler yayıncı sitelerde yer alarak itibarınızı artırabilir hem de farklı bir trafik kaynağı elde etmiş olursunuz

Tüm bu ipuçlarından yararlanarak blog’unuzun düzenli trafiğe sahip olmasını sağladığınız. Şimdi sırada bu içeriklerden gelir elde etmeye geldi. Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction bu konuda size yol gösterebilir. Gelin hemen ReklamAction yayıncısı olun, affiliate yayıncılık konusunda sizlere neler sunabileceğimizi kendiniz deneyimleyin…

Bir Cevap Yazın