Affiliate Pazarlamada Lead Generation Reklamlarından Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Yazar: | 16 Haziran 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Lead Generation reklamlarını kullanmaHer marka, her firma müşterilerine ulaşabilmek için çeşitli yollar deniyor. Dijital dünya, markaların hedef kitlelerine ulaşabilmeleri ve amaçladıkları noktaya varabilmeleri için kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Lead generation da reklamverenlerin potansiyel müşterilerine erişebilmelerinin önünü açan oldukça kullanışlı bir reklam çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Bir markadan satış ve pazarlama teklifleri alabilmek için istenen iletişim bilgilerini markaya ileten kullanıcılar, lead generation reklamlarının temelini olşturuyor. Bu nedenle müşteri kazanmak için atılan bu adım, lead generation, yani potansiyel müşteri elde etme olarak adlandırılıyor.

Bir izinli pazarlama yöntemi olan lead generation, çoğunlukla davranışın satışa dönüşmesini etkiliyor. Reklamverenler lead generation sayesinde ilgili kullanıcıları keşfediyor ve satın alma kararlarında etkin olabilmek için bilgilerini topluyor. Önceleri e-posta yoluyla ya da kullanıcıları arayarak uygulanan lead generation yöntemi, şimdilerde affiliate pazarlama ile çok daha etkili bir hale gelebiliyor. İşte reklamverenlerin risk almadan kazanmalarına imkan veren affiliate pazarlamada lead generation reklamlarının sağladığı bazı avantajlar…

Veri Toplama

Affiliate reklam kanalları aracılığıyla potansiyel müşterilerinizi kendi web sayfalarınıza yönlendirebilir, sayfaya yerleştirdiğiniz bilgi toplama formları sayesinde hedef kitlenizin ad, soyad, telefon, e-posta, yaşadığı şehir, meslek ve hatta aylık kazancına dair bilgi edinebilirsiniz. Müşteri bilgilerinin her anlamda oldukça önem kazandığı bu dönemde, elde ettiğiniz bu veritabanını daha sonra hedef kitlenizi kampanyalarınızdan ve yeniliklerden haberdar etmek için kullanabilirsiniz.

Potansiyel müşterilere ulaşabilmede oldukça etkili olan lead generation reklamları, kullanıcıların onayı dahilinde bilgilerine danışıldığı için hiçbir risk ögesi barındırmıyor. Dolayısıyla, tamamen ürün veya hizmetlerinize karşı ilgi duyan ve bir fayda sunduğunuza inanan potansiyel müşterilerinizin verilerini sağladığından hedeflediğiniz aksiyonları alabilmenizde de büyük oranda etkili olabiliyor.

Dönüşüm Oranlarını Artırma

Gönüllü bir şekilde kişisel bilgilerini paylaşan kullanıcılar, satın almaya en yakın olan müşteri profilini oluşturuyor. Reklamverenler de elde edilen bilgiler doğrultusunda gerçekleştirilmesi istenen davranışa yönelik harekete geçebiliyor. Doğru mesajlarla etkileşime geçilen doğru müşteriler ise dönüşüm oranlarının hızla artmasına katkıda bulunuyor.

Harcamaları Kontrol Edebilme

Affiliate pazarlama, yalnızca gerçekleşen aktiviteler için ödeme yapılan bir yöntem. Garanti sonuçlar elde edebilmeyi sağlayan affiliate pazarlamada reklamverenler, kampanyaların verimliliğini de bu şekilde kolayca ölçebiliyor. Lead generation reklamlarda da sadece potansiyel müşteri formu doldurup gönderdiğinde veya istenen davranışı gerçekleştirdiğinde ödeme gerçekleşiyor. Beklenen davranış gözlemlenmediğinde reklamverenlerin herhangi bir ödeme yapması gerekmiyor. Bu da harcamaların gözlem altında olmasını oldukça kolaylaştırıyor.

Reklamverenler açısından potansiyel müşterilere ulaşabilmek oldukça büyük bir önem taşıyor. Affiliate pazarlamada ise lead generation reklamları sayesinde kazancı artırırken yeni müşteriler elde etmek mümkün. Ancak daha çok sayıda müşteriye ulaşabilmede güvenilir bir affiliate ağından destek almakta fayda var. Eğer siz de minimum risk ile maksimum kazanç sağlamak istiyorsanız, hemen ReklamAction hesabınızı oluşturabilir ve kazananlar dünyasındaki yerinizi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın