Affiliate pazarlama ile uğraşanlar neden SEO öğrenmeli?

Yazar: | 05 Şubat 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate pazarlama ile uğraşanlar neden SEO öğrenmeli?Affiliate pazarlamadan gelir elde etmenin yolu, sitenizin trafiğini artırmaktan geçiyor. Trafiği artırmak ise sitenin daha fazla ziyaretçinin ilgisini çekmesi anlamına geliyor. Ziyaretçilere ulaşabilmenin en doğal ve etkili yolu da arama motorlarında üst sıralarda yer almayı sağlayan SEO, yani Türkçe açılımıyla arama motoru optimizasyonu çalışmaları.

Araştırmalar, kullanıcıların çoğunlukla arama motorlarını kullanarak içeriklere ulaştıklarını gösteriyor. Bu da kullanıcıların aramalarına hitap edecek SEO çalışmaları yapmanın gerekliliğini ortaya koyuyor. SEO sayesinde belirlenen kelimeleri içeren aramalarda arama sonucu olarak web siteniz üst sıralarda yer alıyor ve böylece arama yapan kullanıcıların sitenizin ziyaretçisi olma ihtimali de oldukça yüksek oluyor.

Eğer hala SEO öğrenmenin affiliate pazarlamada önemli bir yeri olduğuna yeterince ikna olmadıysanız, SEO’nun sunduğu diğer avantajlar için yazının devamına göz atmanızı öneririz.

Daha fazla fark edilirsiniz

Kullanıcıların arama sonuçlarında rakiplerinizin üzerinde yer alarak dikkat çekebilirsiniz. Böylece sitenizin markalaşması adına da müthiş bir fırsat elde edebilirsiniz. Doğru biçimde yönetilecek anahtar kelimeler ile uzun vadede markanızın bilinirliğini de kolayca artırabilirsiniz.

Rakiplerinizin önüne geçersiniz

Özenle belirlenmiş bir stratejiye sahip SEO çalışması ile kullanıcıların aradıklarına en iyi cevabı sunan sonuçlar arasında ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Üstelik tıklama başına ödeme yapılan reklam modelinde olduğu gibi yoğun rekabet olan alanlarda yüksek ücretler ödemeniz gerekmez.

Kullanıcılar bir konuda arama yaptıklarında karşılarına ilk olarak sizin sayfalarınızın çıkması, web sitenizin güvenilir bir kaynak olarak algılanmasında büyük rol oynayacaktır. Dolayısıyla marka bilinirliğinizi artırarak rakiplerinizden sıyrılabilirsiniz.

Daha fazla kişiye erişirsiniz

Arama motorları birçok kişinin veriye ulaşmak için ilk danıştığı kaynaklardan. SEO çalışmaları ile arama motorlarında görünürlüğünüzü artırarak hedef kitlenize ve hedef kitleniz dışındaki kullanıcılara erişme imkanı bulabilirsiniz.

Kazancınızı artırırsınız

SEO’nun önemini kavrayıp uygulamak için kolları sıvadığınızda tüm maddelerin birer birer gerçekleştiğine şahit olacaksınız. Web siteniz fark edildiğinde, rakiplerinizden daha fazla tercih edildiğinizde, daha çok kullanıcı tarafından ziyaret edildiğinizde kazancınızın arttığını da rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Affiliate pazarlamanın amacı da zaten bu değil mi? Öyleyse siz de SEO çalışması yapmanın affiliate pazarlamayı destekleyen unsurlar arasında yer aldığını rahatlıkla savunabilirsiniz.

Affiliate pazarlama yöntemiyle daha fazla gelir sağlamanın en etkili yolu ise alanında uzman bir affiliate ağı ile çalışmak. Riske girmeden en iyi sonucu almak için hemen bir ReklamAction yayıncı hesabı oluşturun ve kazanmanın keyfini çıkarmaya başlayın.

 

 

Bir Cevap Yazın