Affiliate pazarlama ile işinizi nasıl büyütebilirsiniz?

Yazar: | 15 Nisan 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate pazarlama ile işinizi nasıl büyütebilirsiniz?Reklamverenlerin dijital pazarlama hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan affiliate pazarlama; hedefli reklam, düşük maliyet ve satış odaklılık gibi avantajlar nedeniyle son yılların yükselen trendi. Affiliate pazarlama sayesinde reklamverenler, satış hedeflerini yakalama hatta satış rakamlarının üzerine çıkma şansı buluyor.

Bu avantajları yakalayabilmek için elbette doğru bir affiliate ağı ile çalışmak da son derece önemli.Affiliate pazarlamaya adım atarak, bir affiliate ağına katılan reklamverenler, dijital pazarlama hedeflerine ulaşma konusunda en önemli gerekliliği yerine getirmiş oluyorlar. Peki bundan sonrasında işini büyümek, marka imajını desteklemek isteyen reklamverenler, affiliate pazarlamayla işlerini büyütmek için neler yapabilir?

Rakip analizi

Affliate pazarlamada ürünlerinizi ön plana çıkarabilmak için, affiliate pazarlamaya yatırım yapan rakiplerinizi tanımanızda yarar var. Rakip firmaların çalışmalarını takip etmek, kendi artılarınızı ve eksilerinizi görmenize yardımcı olabilir.

Başarılı affiliate yayıncıları ile çalışabilmeniz için de rakip analizi yapmanızda yarar var. Rakiplerinizin satış başına ne kadar ödeme yaptığını bilerek kendi fiyat politikanızı da oluşturabilirsiniz. Özellikle rakip ürünlerin yer aldığı yayıncı siteleri araştırarak, satışlarınızı artıracak en doğru kanalı bulabilirsiniz.

Ürün için en doğru fiyatı belirlemek

Affiliate pazarlamada geri dönüş alabilmek için önemli aşamalardan biri de doğru fiyat politikası. Affiliate kampanyasında yer alacak ürün ya da hizmetiniz için en doğru fiyatı belirleyerek satışlarınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer kampanyada olan ürününüze için gereğinden fazla indirim yapmanız, ürünün ucuz ve kalitesiz olarak etiketlenmesine neden olabilir. Bu nedenle ürününüz için belirlediğiniz ücret politikası müşterilerinizi olumlu etkileyebileceği gibi tam tersi bir durumun gerçekleşmesi de söz konusu. Bu anlamda affiliate kampanyanızın hedefe ulaşabilmesi için fiyat konusunda da doğru bir tespit yapmanız son derece önemli.

Varış sayfası optimizasyonu

Affiliate pazarlamadan maksimum faydayı elde edebilmek için için web sitenizi ve kampanya için belirlediğiniz varış sayfalarını (landing page) her anlamda hazır hale getirmenizde yarar var. Sadece geri dönüşüm aldığınız müşterileriniz için değil, geri dönüş alamadığınız yani satın alma eylemini gerçekleştirmeyen potansiyel müşterilerinize yönelik çalışmalarda bulunmayı da tercih edebilirsiniz. Bu nedenle başarılı bir landing page optimizasyonu affiliate pazarlamayla işinizi büyütebilmeniz için önem taşıyor.

Müşteri sadakati

Bir reklamveren olarak, potansiyel müşterilerinizi sadık müşterilere dönüştürmek için affiliate kampanyalarından yararlanmayı tercih edebilirsiniz. Böylece farklı kanallarla hedef kitlenize ulaşarak, onları müşteriye dönüştürebilirsiniz.

Bu anlamda affiliate pazarlama yoluyla sadık müşteriler edinmek için onların güvenini kaybetmemeyi hedefleyebilirsiniz. Bu hedefe ulaşmak için de müşterilerinizle sürekli iletişimde bulunmanızda yarar var. Müşterilerinizin bir sorunla karşılaştıklarında hemen geri dönüşüm almalarını sağlamanız bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Böylelikle affiliate pazarlama yoluyla kazandığınız müşterilerinize kaliteli bir hizmet sunarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Affiliate pazarlamada tüm bu noktalara ilişkin strateji oluşturmak daha fazla kazanç sağlamanız ve işinizi büyütebilmeniz için son derece önemli. Bu anlamda bütün etkenlerin doğru seçilmesi ürünlerinizin satışlarını artırırken sizin de işinizi büyütmenize olanak sağlayabilir. Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction size bu konuda yol gösterebilir ve gelirinizi artmanıza yardımcı olabilir. Gelin sizde reklamveren olarak ReklamAction üyeliğinizi bugünden oluşturun ve kazanmaya başlayın…

Bir Cevap Yazın