Affiliate içeriğinizi Google’a göre daha kaliteli hale getirmek için 4 ipucu

Yazar: | 29 Ocak 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate içeriğinizi Google’a göre daha kaliteli hale getirmek için 4 ipucuArama motorlarının sağladığı trafik, affiliate gelirinizi artırmanız için önemli bir yol. Arama motorlarından gelen trafiği artırmayı başarabildiğiniz oranda, affiliate gelirinizi de artırmanız mümkün. Bunu sağlamanın yolu da kaliteli ve özgün bir içeriğe sahip olmanızdan geçiyor. İçeriğinizin kalitesi aynı zamanda ziyaretçilerin sitenizde daha çok vakit geçirmelerinin de anahtarı.

Peki, içerik kalitesi deyince ne anlıyoruz? “İçerik kalitesi”; her içerik hazırlayana göre değişebilen, bazen de tamamen yanlış anlaşılan bir kavram. Herkes farklı yorumlayabilse de, affiliate pazarlamada önemli olan Google’ın bundan ne anladığı…

İşte konuya Google’ın açısından bakarak, içeriğinizi Google’a göre daha kaliteli hale getirmeniz için 4 ipucu…

1. İçeriğinizi kolay okunabilir hale getirin

Araştırmalar gösteriyor ki, arama motorları içerikleri daha kolay okunabilen sitelere, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer veriyor. Bunun için de anlatım dili sade, uzun paragraflardan kaçınan ve okuyucunun dikkati dağılmadan içeriklerini okutabilen siteler daha avantajlı.

Bu sırada hem aktardığınız konuyla ilgili yeni başlayanlara yönelik giriş seviyesindeki içerikler, hem de konunun uzmanlarını tatmin edecek derinlikte içerikler sunarak daha çok okuyucuya ulaşabilirsiniz.

2. Kullanıcı odaklı olun

Elbette arama motorlarının sitenize trafik sağlaması çok önemli ama bundan daha önemlisi elde ettiğiniz organik trafiğin kalıcı olmasını sağlamak. Bunun için de sitenize ilk kez ulaşan ziyaretçilerin aradıkları sorulara cevap bulmaları son derece önemli. Bunun için kullanıcıların sitenize ulaşmak için hangi kelimelerle arama yaptıklarını inceleyebilir ve sık aranan konularla ilgili içeriklerinizi zenginleştirebilirsiniz. Böylece arama motorlarından elde ettiğiniz trafiği kolaylıkla artırabilirsiniz.

Tabi ki Google için kullanıcı odaklı olmak içerik kadar, web sitenizin teknik yapısıyla da ilgili bir konu. Mobil cihazların kullanımının artmasıyla birlikte, Google da sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını göz önünde bulundurmaya başladı. Mobil trafiği takip etmek ve sitenizin mobil uyumluluğunu gözden geçirmek size fayda sağlayabilir.

3. Anahtar kelimelere haddinden fazla yoğunlaşmayın

Anahtar kelimeler kullanıcının içeriğe kolaylıkla ulaşması açısından önemli. Ancak Google artık yazınızın içeriğini anahtar kelimelerden bağımsız olarak anlayabiliyor. Dolayısıyla içeriğinizi, anahtar kelimeleri tekrar tekrar kullanmaya çalışmadan, sadece gerekli detaylarla kurgulayabilirsiniz. Bu şekilde gereksiz anahtar kelime tekrarları yapmadığınızdan, içeriğiniz de okuyucular için daha kaliteli hale gelebilir.

4. Paylaşılabilir içerik oluşturun

Kaliteli hazırlanmış içerikler, okuyucuyu doğal olarak cezbediyor ve içeriği paylaşmasını sağlıyor. Bunun için kendinizi okuyucu yerine koyarak nelerin daha paylaşılabilir olduğunu düşünmenizde fayda var. Ayrıca paylaşımı kolaylaştırmak için ekleyeceğiniz butonlar, sosyal medyadan sitenize gelecek trafiği artırmanıza katkıda bulunabilir.

Hepimizin bildiği gibi en popüler arama motorlarının başında Google geliyor. Bu nedenle sitenizi Google’ın kaliteli olarak nitelendireceği içeriklerle zenginleştirmeniz, trafiğinizi çoğaltarak affiliate gelirinizi artırmanız için önemli. Üstelik ziyaretçilerinizin sıkı takipçilere dönüşmesinin yolu da kaliteli içerikten geçiyor.

Siz de kaliteli içeriğinizi en verimli şekilde değerlendirerek, en doğru reklamverenlerin kampanyalarını ziyaretçilerinize ulaştırabilmek için ReklamAction ile tanışın. ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturarak, affiliate gelirinizi hemen artırmaya başlayabilirsiniz…

 

 

Bir Cevap Yazın