Affiliate Gelirlerini Artırmayı Kolaylaştıracak 4 Önemli Trafik Kaynağı

Yazar: | 09 Şubat 2017
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

RSA-affiliate-gelirleriAffiliate kampanyalarının başarılı olmasında trafik oranları önemli bir rol oynuyor. Fakat trafik kavramını tek başına ölçüt almamakta fayda var. Çünkü dönüşüm olarak geri dönmeyen trafik, affiliate çabalarının boşa gitmesine yol açabiliyor. Bu anlamda kampanyada sunulan teklifle ilgilenebilecek, dönüşümü gerçekleştirme potansiyeli yüksek olan kaliteli trafik elde etmek affiliate gelirlerini artırmanın ön şartı olarak karşımıza çıkıyor.

Online platformunuzu daha fazla kullanıcının ziyaret etmesini ve affiliate kampanyasının ilgili kitlelere ulaşmasını sağlamak için arama motorları gibi trafik kaynakları mevcut. Fakat günümüzün rekabet koşullarında tek bir trafik kaynağına bağlı kalmak yeterli olmayabilir. Bu noktada trafik kaynaklarını çeşitlendirmekte büyük fayda var.

Peki affiliate yayıncıları için trafik kaynakları neler olabilir?

YouTube

Video içerik paylaşım platformu YouTube, her gün artan kullanıcı sayısıyla online dünyada oldukça sağlam bir yere sahip. Bu yönüyle online pazarlama açısından da büyük fırsatlar doğuran YouTube, affiliate yayıncılarına trafik sağlama konusunda dikkate almaya değer seçenekler sunuyor.

Affiliate kampanyası dahilinde video içerikler üretiyorsanız, YouTube aracılığıyla mecranızın hesabından bu videoları paylaşabilirsiniz. Videonun açıklama kısmında ise affiliate kampanyası için oluşturduğunuz açılış sayfasına yönlendirme yapan bir bağlantıya yer verebilirsiniz. Böylece YouTube kullanıcılarının platformunuzu ziyaret etmesini sağlayarak trafiğinizi artırabilmeniz mümkün olabilir.

Video içerik hazırlayarak trafik elde etmek dışında YouTube’un sunduğu bir diğer seçenek ise reklam yoluyla trafik oranını artırmak. Bu seçenek ile yürütülen video içerikte kampanyanızın banner reklamının yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Bir miktar bütçe ayırmayı gerektiren bu yöntem, daha hızlı sonuç almanızı kolaylaştıracaktır.

Bing Ads

Diğer bir reklam trafiği yöntemini de en yaygın kullanılan arama motorlarından biri olan Bing üzerinden deneyebilirsiniz. Özellikle hedef kitleniz yabancı ülke pazarlarından oluşuyorsa, rekabet yoğunluğu Google’a oranla daha düşük olan Bing’i tercih etmeniz karlı olabilir. Bu yöntem ile platformunuzun uluslararası bilinirliğini artırmanız da kolaylaşabilir.

LinkedIn

Sosyal medya, artık hemen her affiliate yayıncısı için vazgeçilemez bir trafik kaynağı haline geldi. Ancak bu tarafta genellikle Facebook ve Twitter özelinde yoğunlaşıldığı söylenebilir. Profesyonel iş ağı temelli sosyal medya platformu LinkedIn ise affiliate kampanyasının konseptine de bağlı olarak mecranız için bir trafik kaynağı olabilir.

Profesyonel çevrelerin dikkatini çekmek adına yapacağınız çalışmalara LinkedIn’de ağırlık verebilir ya da bu platformdan yine bir reklam trafiği sağlayabilirsiniz. LinkedIn’de display reklamlar, sponsorlu içerikler, dinamik reklamlar yayınlamak ya da metin ağrılıklı tanıtım çalışmaları yapabilmek mümkün.

Pinterest

Yine bir sosyal medya ağı olan Pinterest’te, platformunuzun adıyla bir hesap açabilir ve burada affiliate kampanyanızı güçlendirecek çalışmalara imza atabilirsiniz. Bu noktada öncelikle Pinterest’in affiliate bağlantılarıyla ilgili kurallarına göz atmanızda fayda var. Sonrasında hesabınız üzerinden oluşturduğunuz bir panoda paylaştığınız bir pin’inize affiliate bağlantınızı yerleştirebilir ve trafik oranlarınıza olan etkisini gözlemleyebilirsiniz.

Kullanıcılarının etkileşim oranlarının oldukça yüksek olduğu Pinterest’te dilediğiniz takdirde affiliate bağlantılarınızın bulunduğu pin’leri öne çıkarmanız ve daha fazla kişiye ulaşabilmeniz de mümkün. Bunun için belli bir bütçe ayırabilir, öne çıkarılan pin’in performansına göre de bütçenizi iyileştirebilirsiniz.

Affiliate yayıncıları için kaliteli trafik büyük bir önem taşıyor. Affiliate kazancını doğrudan etkilediği için de trafik kaynaklarını çoğaltmak yayıncıların işini kolaylaştırabiliyor. Ancak güvenilir bir affiliate ağından destek almanız, gelir miktarınızı artırabilmenize önemli ölçüde katkıda bulunacaktır. Eğer siz de performansınıza özgü taleplerinizin önemsendiği bir ortamda yayıncı olmak istiyorsanız hemen ReklamAction hesabınızı oluşturun, kazanmaya bugünden başlayın.

 

Bir Cevap Yazın