Affiliate gelirinizi ürün incelemeleri ile artırmanın yolları

Yazar: | 25 Ocak 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate gelirinizi ürün incelemeleri ile artırmanın yollarıGünümüzde insanların büyük bir çoğunluğu, herhangi bir ürün ya da hizmet almadan önce, fiyat-kalite ve performans araştırmasını internet üzerinden sağlıyor. Özellikle blog’larda yer alan ürün incelemeleri, tüketicilerin ürünler hakkında ciddiye aldıkları görüşlere ulaşmasını kolaylaştırıyor. Bu görüşlerden sonra ürünle ilgisi artan ziyaretçilerin işini kolaylaştıransa ürün incelemelerinde yer alan affiliate bağlantıları.

Tabii ki bu bağlantıların affiliate yayıncıları için kazanca dönüşmesi için ziyaretçilerin bu incelemelerde aradıklarını bulabiliyor olmaları gerekiyor. Peki, ürün incelemeleriyle ilgilenen potansiyel alıcılar bu yazılarda neler görmek istiyor? İşte aşağıda bu sorunun yanıtına yönelik önemli başlıklar sizin de ürün incelemeleri yoluyla affiliate gelirinizi artırmanızı sağlayabilir…

İnceleyeceğiniz ürünü nasıl seçmelisiniz?

Her şeyden önce, kendi ihtiyaç ve ilgi alanlarınızı bilmek ve bu alanlar doğrultusunda inceleyeceğiniz ürünleri seçmek, okuyuculara daha doyurucu bilgi aktarmak açısından işinizi kolaylaştırabilir. Hayatınızın bir yerinde kullanmayacağınız bir ürünü incelemek ve tanıtmaya çalışmaksa hem daha zor, hem de içeriğin yetersiz olmasına neden olabilir.

Bununla birlikte, seçeceğiniz ürünle sizin kadar insanların da ilgilenmesi önemli. İncelemek için seçeceğiniz ürünler ne kadar geniş bir hedef kitleye hitap ederse, o kadar çok ilgi görmesi de kaçınılmaz.

Ürün inceleme yazılarında dikkat etmeniz gerekenler

Elbette okuyucular için en önemlisi incelemenin inanılırlığı. Bu inanılırlığı sağlamak için dikkat etmeniz gereken bir kaç ufak ama son derece önemli nokta var.

Bunlardan ilki samimi bir inceleme yazısı hazırlamanız. Ürünü tanıtırken olumlu yanlarından bahsetmek son derece doğal ama bu konuda aşırıya kaçmadığınızdan emin olmalısınız. Kimse yalnızca olumlu eleştirilerin yer aldığı bir inceleme yazısını tatmin edici bulmaz. Bu nedenle ürünlerle ilgili gerçek düşüncelerinizi doğru aktarmak, okuyucunun size inanmasını ve sitenizdeki diğer incelemeleri de dikkate almasını sağlar.

Bir diğer önemli noktaysa, okuyucunun ürünün kullanımını görmek istemesi. Ürünün kullanılırken fotoğrafını çekebilir veya video kaydı yaparak bunlarla yazınızı zenginleştirebilirsiniz.

İncelediğiniz ürünlerle ilgili çıkabilecek olası sorunları, çözümleriyle birlikte aktarmakta da fayda var. Ayrıca teknik servis gibi detayları da yazıya eklemek okuyucunun kafasındaki soru işaretlerini gidermenizi sağlayabilir

Sohbet esnasında samimi bir şekilde fikrinizi paylaştığınız gibi hazırladığınız ürün incelemeleri, okuyucularda güven oluşturarak, incelemeyi diğer kişilerle paylaşmalarını sağlayabilir.

Etkileşim sağlamak

Blog’unuzun ziyaretçileri, sizin hazırladığınız ürün incelemeleri kadar, diğer okuyucuların konuyla ilgili yorumlarıyla da yakından ilgilenirler. Sizin yazınızdaki dürüstlükle birleşmesi adına, hakaret içermediği sürece, tüm olumsuz yorumlara da yer vermenizde fayda var.

Yalnızca olumlu yorumların bulunduğu bir inceleme yazısı, okuyucuda oluşması hedeflenen güven hissini zedeleyebilir. Yorumlarla ilgili fikrinizi ise, yoruma cevap vererek aktarabilirsiniz. Örneğin, kullanıp beğenmediğini belirten bir okuyucuya, aynı ürünü farklı şekilde kullanmasını tavsiye etmek doğru ve etkili bir yaklaşım olabilir. Bu hem sizin ulaşılabilir olduğunuzu gösterirken, hem de ürüne gerçekten hakim olduğunuzu göstermesi açısından önemli.

Elbette incelemesini yazdığınız ürünlerin tüm yasal haklarını göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bu noktalara dikkat ettiğinizde, yazınıza iliştirdiğiniz affiliate bağlantılarının daha sık tıklandığını ve yönlendirdiğiniz siteden daha fazla dönüşüm gerçekleştiğini göreceksiniz. Üstelik incelemenizden memnun kalıp satın alma gerçekleştiren okuyucularınız, bundan sonra sıkı birer takipçiniz haline gelecekler.

Ürün incelemeleri ile affiliate gelirlerinizi artırmak için kullanabileceğiniz bu yöntemler karlı bir affiliate yayıncısı olmanıza yardımcı olabilir. Ama tabi ki bunun için en önemli markaların kampanyalarına ulaşmanızı sağlayacak güçlü bir affiliate ağına da ihtiyacınız var. Bunun için de ReklamAction yanınızda. Gelin yayıncı hesabınızı hemen oluşturun ve ReklamAction ile kazanmaya bugünden başlayın…

 

 

Bir Cevap Yazın