5 adımda kendi affiliate işinizi nasıl kurarsınız?

Yazar: | 24 Şubat 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Performans pazarlama veya affiliate marketing, yayıncılar için en karlı iş alanlarından biri. Onlarca farklı markanın sunduğu kampanyaları duyurarak hem markaların tanıtımlarına doğrudan destek oluyor, hem okuyuculara özel fırsatlar sunuyor, hem de bundan önemli gelirler elde edebiliyorlar.

 

Eğer siz de bu alana ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağınızdan emin olamıyorsanız işte çok işinize yarayacağını tahmin ettiğimiz bir rehber. Bu rehber sayesinde 5 basit adımda siz de kendi affiliate işinizi kurabilir ve bu hızlı büyüyen alanda siz de yerinizi alabilirsiniz…

 

1- Hesabınızı oluşturun

Performans yayıncılığı yapabilmek için bir affiliate ağına katılmanız gerekli. Bunun için lider performans pazarlama ağı ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturabilirsiniz. Bu sayede çok sayıda reklamverenin kampanyalarına, detaylı analiz ve raporlara, yüzde 100 yayıncıya özel yönetici desteğine ve 30 gün içerisinde ödeme alma şansına sahip olabilirsiniz.

 

2- Size uygun kampanyaları seçin

ReklamAction hesabınızı oluşturduktan sonra ilk yapmanız gereken çok sayıdaki reklamverenimizin sizlere sunmuş olduğu çeşitli kampanyalara göz atmak olacak. Bu kampanyalar arasından size en uygun olanlarını seçebilir ve hemen yayınlamaya başlayabilirsiniz. ReklamAction’ın reklamveren portföyündeki Türkiye’nin pek çok önemli markasını şu adresten inceleyebilirsiniz.

 

3- Web sitenizden affiliate kampanyalarını duyurun

Seçtiğiniz kampanyalara sitenizde yer vermek için ReklamAction’ın gelişmiş teknolojisi yanınızda. Son derece basit bir şekilde hemen yayınlayabileceğiniz kampanyalarla ilgili aklınıza takılan noktalar olursa, ReklamAction’ın uzman yöneticisinden tamamen size özel destek alabilirsiniz. Özellikle bu alana yeni başlayan yayıncılar için yönetici desteği, mümkün olan en geniş kapsamlı şekilde tasarlanmış durumda.

 

4- İlgili içerikler oluşturun

Hesabınızı oluşturdunuz ve kampanyalarınızı seçtiniz. Şimdi bu kampanyaları öne çıkartmak için ilgili içeriklerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. İçeriğinizin özgün ve öne çıkartacağınız kampanyalarda yer alan ürün veya hizmetlerle ilgili olması, dönüşüm oranını artırmak açısından son derece faydalı olacaktır.

 

5- İçeriğinizi ve web sitenizi duyurun

Son adımda yapmanız gereken kampanyaların yer aldığı web sitenize trafik sağlamak. Bunun için her şeyden önce arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda sitenizin durumunu daha iyi seviyelere çıkartmaya yönelik çalışmalarla işe başlayabilirsiniz. İlgili kelimelerde arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak daha fazla organik trafik elde etmenizi sağlar. Bunun yanı sıra sosyal medya hesaplarınız üzerinden sitenizi, oluşturmuş olduğunuz içerikleri ve kampanyaları da duyurmayı ihmal etmeyin.

Tüm bu süreç boyunca ReklamAction daima yanınızda olacak. Kendi affiliate işinizi kurmak ve büyütmekle ilgili ihtiyaç olacağınız desteği size özel yöneticilerimizden almak ve kazanmaya hemen başlamak için gelin siz de yayıncı ağımıza bugünden katılın

Bir Cevap Yazın